Rozhraní

(festivalový názov)
  • angličtina Cusp

Kronika jednoho léta tří dospívajících dívek v prázdninovém bezčasí amerického maloměsta. Intimní, ambientní trojportrét provází bezútěšným prostředím přízračné krajiny benzinek, fastfoodů a maringotek, kde dívky prožívají své první lásky, sex, opilost, zklamání a bezmoc. Poetické, až lyrické zachycení nachového nebe a rudých západů slunce stojí v ostrém kontrastu s přízemností existence, spontánním zabíjením nudy, poflakováním a neokázalými večírky. V otevřených hovorech a sociálních interakcích je naleptávají rodinná traumata rozpadlých rodin, agresivní chlapáctví, sexuální zneužívání a toxické zákony přežití a uspokojení. (MFDF Ji.hlava)

Amalberga

Taková dokumentová oddechovka. Skupina puberťaček prožívá jedno ze svých promarněných lét a všechno tak nějak za nic nestojí. Proč se na film podívat: 1. Abyste si připomněli, že puberta je děsný období a je fakt, super že už ji máte za sebou. 2. Počet zbraní ve filmu krásně poukazuje na to, proč je v USA tolik "mass shootings". Mladší osmnácti let by opravdu neměl mít co dočinění se zbraní. ()

Azurose

Vizuálně zajímavý film, který kromě krásných observačních záběrů nemá co nabídnout. Sledujeme tři mladé dívky užívající nočního života a řešení problémů současných teenagerů. To je právě problémem, jelikož jsou jejich problémy dnes již všem známé a jsou tak běžné, že nikoho nepřekvapí. Dívky nejsou příliš sympatické a tvůrci to zachraňují emotivními scénami. Film mě ale potěšil moderní hudbou a úchvatnými záběry na americké prostředí. Celkově bych film shrnul jako příjemný film k posezení, který může posloužit jako vhled do života mladých Američanů. ()