SanPa: Hříchy spasitele

• Taliansko SanPa: Luci e tenebre di San Patrignano (viac)

V době takzvané heroinové krize se Vincenzo Muccioli staral o drogově závislé. Lidi ho za to milovali, i když přicházela další a další obvinění z brutality. (Netflix)

Arkagas1989

Itálie - 70.léta. Heroinvá krize, kdy se po celé Itálii procházely tisíce živoucích mrtvol a ani vláda nevěděla, co s drogově závislými dělat. Na kopci v Rimini ale začal Vincenzo Muccioli budovat komunitu, kde závislé léčilSan Patrignano - byla zpočátku samostatná komunita, ve které pobývalo kolem 300 lidí. Jejich počet ale rost, a z komunity se stávalo samostatné město - bylo tu až 3000 lidí najednou, komunita měla své fabriky, svá jatka, chovala dostihové koně, výstavní psi a ročně utratila kolem 400 milionů lir, které do ní putovaly od sponzorů. Vincenzo se stal jakýmsi Guru, spasitelem, který se dostal až do politické scény, ale posléze se začalo ukazovat, že v této komunitě snů jsou lidé vězněni v řetězech, zavření v holubincích, fackováni, biti, je jim vyhrožováno a nesmějí odejít pryč. Po první sebevraždě se rozjíždí obrovský proces, který zkoumá praktiky v této uzavřené komunitě. A když se vše uklidní, je jeden člen brutálně zavražděn. Kde je pravda? Byla komunita opravdu tak snová, nebo lidé byli součástí sekty, ze které nemohli odejít? Upřímně jsem o této komunitě nikdy dřív neslyšela a jsem nesmírně ráda, že se ke mě tento dokument dostal. SanPa je místo, které dodnes stojí a ředitele zde dělá bývalý narkoman, který se zde vyléčil. Pokud vydržíte do konce, je jasné, že ve Vás dokument vyvolá hromadu otázek. ()

avogrebnork

Děkuji recenzentovi přede mnou že mi sdělil celý obsah seriálu. Teď se už nemusím ani koukat. Nebyla by tam recenze na nějakou pěknou kriminálku abych se na to nemusela dívat a zjistila kdo je vrah ? Ach jo. Děkuji. ()