Španělský hudebník, pianista, humanista, zpěvák, píšící a moderující všeuměl Ramón Gener, jehož seriál To je opera jste měli možnost nedávno sledovat na televizních obrazovkách, vytvořil v roce 2017 čtyřiadvacetidílný cyklus This Is Art, který jsme česky nazvali Emoce v umění. V úvodním díle mj. říká: „Mám rád ty, kteří se dokáží vyjádřit skrze umění, aby sdíleli to nejuniverzálnější: emoce! Obraz, socha nebo píseň mě inspirují, vyvolají ve mně vzdor, lásku nebo dojetí. Miluji umění! V kontaktu s ním se sami proměňujeme v cosi jedinečného. (Česká televize)

Hedka

Za originalitu spracovania - maximum, za mnohé protichodné názory, komentáre, nekritický pohľad a "filozofické úvahy" o zmysle (nielen) umenia - odpad. Dokument ma však utvrdil v názore, že nájsť harmóniu, krásu a pravdu v umení je čím ďalej, tým ťažšie. Viaceré oblasti tzv. moderného umenia sú nasiaknuté disharmóniou, ošklivosťou a klamstvom - a to už pre mňa žiadne umenie nie je. ()

bohemia_regent

Díly: 1) Extáze **, 2) Zvědavost ****, 3) Inspirace ***, 4) Vzpoura ***, 5) Ješitnost ***, 6) Bláznovství ****, 7) Samota ***, 8) Žárlivost **, 9) Odvaha **, 10) Vina **, 11) Strach ***, 12) Touha **, 13) Bolest ***, 14) Víra ****, 15) Posedlost ***, 16) Melancholie ***, 17) Zlomená srdce *, 18) Humor ***, 19) Stud **, 20) Zamilovanost **, 21) Nenávist ***, 22) Empatie **, 23) Radost **, 24) Pocity *. -------- V titulcích (jednotlivých dílů) seriálu uvedeno: rok výroby 2017 (díly 1-6), 2018 (díly 7-24). ()

Anianna

Druhý díl byl věnovaný zvědavosti. Ne vždycky to na zvědavost sedlo, ale to orámování Malým princem bylo fakt dobré, uvádějící do tématu. Díl plný otázek, kreativity a diskuzí s náhodně zastavenými. Chválím zapojení veřejnosti, kameru, střih a rytmickou hudbu. Je to tak bláznivě odlehčené, bez ambice příliš vzdělávat. Spíš jen tak naťuknout, nabídnout... Jo, těším se na další díly. Ješitnost, samolibost... taky pěkný díl. Průvodce ješitnost zajímavě propojil s tvorbou zátiší. ()