Mariko dorazí do Osaky, zatiaľ čo Blackthorne a Yabushige si musia zachrániť životy. (Disney+)

Karlito74 odpad!

Drží si to linii, každý další díl je blbější než ten předchozí. Knihu už zahodili úplně a koksem se nešetřilo. Jo a ženy už nedělají seppuku proříznutím hrdla, ale bodnutím na komoru přes kimono. Bože to je píčovina. Naprosto nevyužitý potenciál. Líbivá fasáda nezakryje stupidní a nelogické chování postav. Polidštění opice Andžina se nekoná. Připlul jako buran, zůstal buranem. V minulém díle chtěl vrátit meče, že už ho to neba a v tohle mu scénáristka předepsala koule, takže se cítí že svou věčně nasranou milou setne jednou ranou až ta se bodne do srdíčka. To v knize opravdu není. A všichni jsou pak děsně v poho. Blízkost smrti s nimi ani nehne. Mariko si vystačí s jedním výrazem celou sérii. Bože pane, kniha mistrovsky popisuje co si postavy myslí, co skrývají, jak se snaží aby na nich nikdo nic nepoznal, kdy se jim to daří, kdy ne. Tady je Andžin roura, Yabu estrádní komik a Mariko tupá slepice s premenstruačním syndromem a tvářičkou s evropskou rtěnkou(pardon americkou) se kterou nehne ani krása a estika čajového obřadu. No už je v pánu. Andžin místo aby námořníkům soukmenovcům sdělil že loď je opravená a připravená k vyplutí, rozbije prvnímu na kterého narazí držku. Ano jsem plný emocí, ale z toho jak nesmyslně je to udělané. Když se Andžin nabídl za sekundanta, vyprsknul jsem smíchy. S každou minutou jsem zklamanější. Na poslední díl se podívám jestli to nevyhraje Išido nebo tam nepřistanou mimozemšťani, protože lze očekávat cokoliv .. ()

dennymarky

Emocionálně devastující, vygradovaná epizoda plná emočních rollercoasterů, intrik a mimojiné také skvělých hereckých výkonů. Nečekal jsem, že se to ještě tvůrci dokážou - ale touto epizodou se opět překonali. 5* ()