vlk++

tři hvězdy dávám za dobrý výběr herců, hlavně tedy tří hlavních hereček, tři různé typy, tři různé charaktery, tři kočky a šlape jim to. také to bylo fajn nahlédnutí do zákulisí bord... tedy nepořádku a přitom se to nijak explicitně nehrotilo. samotné díly ubíhaly rychle, příběh slabší, místy úsměvný, ale díky neotřelým hercům, a hlavně herečkám, abych se neopakoval, jsem to dokoukal. další série už zřejmě nehrozí. jestli tohle točí Netflix, tak nejsem cílovka. ()

Naive

Hodně černá komedie, i když komedie asi není ten správný žánr, s ohledem na počet mrtvol. má to spád (série má 8 půlhodinových dílů), podtržený sexy prostředím a hudbou, výborné herečky v hl. rolích a nečekané zvraty. Španělština s CZ titulky nutná, myslím, že v češtině ani angličtině by to nebylo autentické. Ještě nejsem na konci, podle konce možná ještě přidám hvězdičku ()

Vavča

Tvůrci Papírového domu si vytvořili minisérií o 3 nedobrovolných kněžkách lásky, které prchají ze svého klubu a čeká je nelítostný boj s pasákem a jeho pohůnky. Děsivě vylíčené prostředí obchodu s bílým masem obsahuje charaktery, které se snaží žít i mimo šablonu zločin, zisk, útisk. Kromě akce je přítomen hodně černý a drsný humor, postupem času se zdá, že by příběh mohl být i něco jiného, než dirty road movie s příchutí zločinu, ale na to už nezbylo při krátké stopáži a malém počtu dílů místo. Není to zase až tak originální, respektive zábavné, aby to sneslo další sezónu, spíše měli mít tvůrci více času na tvorbu, ale jako akční jednohubka slušné. Nemohu popřít, že je to návykové a pojedete díl za dílem, ale podle mě to nesnese reprízu, od tvůrců seriálové klasiky čekám více. ()

Deleatur

Plusy: Ústřední trojka divoženek a chemie mezi nima. Obhroublý a černý humor. Naturalistické zpovědi i násilí. Parádně to odsejpalo. Mínusy: Žádná kladná mužská postava. Ježíšovský pasák přes všechnu snahu nevěrohodný i jako fyzická hrozba. Žahavé sociálně kritické momenty sráželo zpracování - klipové snímání, frenetické tempo a nereálnost celkového děje. Už plakát je v tomto směru výstižnej. Hodnocení: 64%. ()

mzss1

[65%] Španělská ujeťárna, která mě zpočátku docela bavila, jenže pak přijde na řadu totálně debilní scénář, který jsem ještě v téhle první sérii moc neřešil. Trio prostitutek mě celkem bavilo včetně toho prostředí bordelu se vším všudy. No, pecka z toho žádná není, ale epizody byly relativně krátké, někdy ani ne půl hodinové, tak na 1 vidění, proč ne. Navíc finále skončilo otevřeně … ()