‘Ohana: Rodina je poklad

• USA Finding 'Ohana (viac)

Dva sourozenci z Brooklynu tráví léto na ostrově O’ahu, kde jim příbuzní pomáhají objevit jejich havajské kořeny během dobrodružného hledání ztraceného pokladu. (Netflix)

corpsy

Ak niekomu prišla taká DORA A STRATENÉ MESTO, ako nadpriemerná dobrodružná jazda, bude nadšený aj z tohoto. Oba filmy sú si v mnohých ohľadoch podobné, najviac v tom, ako sa maximálne sústreďujú na malých a mladších divákov. Nieje to však mínus, len je to proste film pre konkrétnu skupinu diváctva. Nostalgikov a skorej narodených, poteší malé cameo Ke Huy Quana ( znalci vedia ). ()

Malarkey

Rodinná akční podívaná od Havajanů do celého světa skrz platformu Netflix. Překrásné prostředí, odkazy na filmy a seriály, které se tam natáčely - hlavně Jurský park a Ztraceni, a především příjemný dětský Indiana Jones feeling, který se filmu jednoznačně neodpáře. Příjemná odpočinková záležitost. Plus s celou řadou odkazů na geocaching, což já tuze rád. ()

Dudek

Z nějakého důvodu brutálně přepálené, protože tenhle snímek má dějově maximálně tak na 70-80 minut. Takhle se to celé neustále topí ve zbytečné omáčce a ke konci diváka skoro už dohání k šílenství. Z filmů podobného ranku, které vznikly v poslední době bych doporučil Doru a ztracené město, která se vyhýbá neduhům tohoto filmu obloukem. Co však zamrzí nejvíce je absolutní nepřirozenost všech mezilidských kontaktů. Přestože se zde vypráví hodně o rodině, veškeré interakce postav působí příliš strojeně. Hodně, hodně slabé, technicky však na úrovni. ()

ještěžiju

Toto Buráky nemá šanci ohrozit, vtip takřka žádný, již zde zmiňované přepálení emočních scén.. hlavně ta v té nemocnici, která hned zvidtelnila, že Branscombe není žádný top herec, hodně neobratná snaha o jakési přiblížení se hawaiské kultuře a jazyku... jediná povedená věc byla ono kratičké shledání se s duchem jejich otce.. na dvě hodiny filmu se mohli snažit daleko víc. ()

BOURQUE

Netflix ďalej pokračuje v produkcii takých filmov, ktoré síce majú nejaký solídny scenár, ale z nejakého dôvodu to nedokážu vyžiť na natočenie filmu, ktorý je fakt na solídnej úrovni. Nie je to inak ani v prípade aktuálneho snímku „‘Ohana: Rodina je poklad“. Jeho réžii sa ujal Jude Weng, pre ktorého, ako režisér, je to prvý celovečerný film. Výsledok? Príliš dlhé a miestami trochu detinský (fakt bolo potrebné pirátom zapožičať „detský“ hlas?). Zdôraznenie vecí, ako „rodina na prvom mieste“ a „musíme sa starať o našich blízkych“, občas fungujú, občas nie. Honba za pokladom má svoje silnejšie nedostatky. A že malé dievčatko šoféruje bez problémov – to ma vždycky vytočí. Každopádne prekrásne prostredie, kde sa príbeh odohráva, nás aspoň čiastočne vynahradí (za (ďalšie) sklamanie). Osobné hodnotenie: 61% (**) ()