V karavanu po Česku - Série 1 (2021) (séria)

Karlovarský kraj (S01E01)

(epizóda)

První díl cyklu V karavanu po Česku startuje na místě neodmyslitelně spjatém s tuzemskou historií – Tetíně. Přes Křivoklátsko pokračuje Aleš Háma do Krušných hor, toulá se po okolí starobylého Chebu a vyzná se ze svého osobního vztahu k zámku Chyše. Důležitou roli v úvodním díle hraje voda – nejen při letnímu koupání, ale také v situaci, kdy volant v karavanu vymění Aleš za pádlo a kánoi, a tak trochu zavzpomíná na svou vodáckou minulost. (Česká televize)

ReMusiCZ

Jako krajana mě tedy tento trip zrovna nezaujal. Skákání z místa na místo bez nějaké koncepce a pořádných informací. Zcela vynechány jedny z nejzajímavějších lokalit jako Mariánskolázeňsko, Loket nebo Krásno. O Jáchymově, čtvrtých lázních kraje, asi deseti vteřinový záběr kamerou a prakticky zcela bez nějakého popisu. Proč tam tedy vůbec jel natáčet? ()

angel74

Když jsem zjistila, že roli průvodce bude zastávat Aleš Háma, tak jsem měla sto chutí přepnout na jiný program. Ale světe div se, ono mu to vážně sedlo! I díky němu jde o velice příjemný dokumentární cyklus, který poukazuje na to, jak pohodové může být cestování v době, jež hromadným výpravám za krásami naší vlasti zrovna moc nepřeje. ()

rakovnik

Příjemné, milé, pan Háma je dobrý vypravěč i průvodce. Závidím mu takovou služební cestu. Ale mnoho míst, jež navštívil, hodně odbyl. Třeba naše Křivoklátsko. Zato Rýžoviště si užil dosyta a v Chyši nám představil i majitele. ()

GeusX

Příjemné putování ve kterém bych si však představil trochu větší zahloubání v navštívených lokalitách. A, jako u velkého množství cestopisných dokumentů, přehlednější názorné mapy, kde že se to vypravěč/kamera vyskytuje. 3,5 hvězdy ()

• Aleš Háma řekne větu: „Alpy, ty tě ohromí, ale Čechy, ty tě dojmou, Karle.“ Touhle větou přímo odkazuje na československý film Vesničko má středisková (1985). Podobnou větu totiž v tomto filmu řekl pan doktor Skružný (Rudolf Hrušínský), když jel v autě a kochal se. Přesná věta zní takto: „Alpy tě ohromí, Karle, ale tohle, to tě dojme.“ (SONY_)