Sledujeme třicet let ze života ženy, kterou si v roce 1989 režisérka Helena Třeštíková vybrala ve zdravotnické škole v Praze do svého časosběrného dokumentu Sestřičky. Optimistická a aktivní Karolína se nikdy nevzdává, ani když vše vypadá téměř beznadějně... Karolína je jako studentka dost divoká. Miluje rock a škola jí nebaví. Začne si s drogami, ocitne se v protidrogové léčebně a přeruší studium. Ale své závislosti se zbaví, do školy se vrátí a maturuje o rok později. Hned po maturitě se Karolína rozhodne, že zdravotnictví není její parketa, a stane se asistentkou v realitní kanceláři. Je výmluvná a empatická, a tak se jí daří. Méně se jí ovšem vede v partnerských vztazích. Po rozchodu s kolegou z realitky se musí na čas vzdát podnikání v oboru a prodává v obchodě s bytovými doplňky. Po čase se do realitního podnikání vrátí. Opět je úspěšná. Zařídí si vlastní byt v centru a obklopí se psy a kočkami. Protože se touží odstěhovat z Prahy, s přítelem si koupí ruinu za městem a plánuje její rekonstrukci. Snaží se otěhotnět, ale dozví se, že je neplodná. Vrhne se na opravy venkovského domu. Když spadne střecha a přítel zmizí, Karolína je na všechno sama. Po krátkém vztahu nečekaně otěhotní, přítele však opouští. Narodí se jí dcerka. Svobodná matka s ruinou na krku se nevzdává a horečně a nadšeně buduje dál. Mezi řemeslníky pracujícími na domě se objeví truhlář Pavel a Karolína nachází muže svých snů. Společně definitivně opouštějí Prahu a stěhují se do částečně opraveného domu. Přestože lékaři tvrdili, že další otěhotnění je nepravděpodobné, Karolíně se narodí ještě jedna dcera a nakonec i Pavlův vytoužený syn. Do domácnosti přibývají další psi a kočky, dům se stále dodělává. Pavel a Karolína se berou. Karolína je příklad optimistické a aktivní ženy, která se nevzdává, ani když vše vypadá téměř beznadějně. (Česká televize)

nela_h

Tak tady měla paní Třeštíková při výběru představitelky opravdu šťastnou ruku. Karolína je opravdu úžasná žena, bojovnice, která se se vším statečně prala. Z celkového dokumentu jsem měla příjemný pocit a Karolínu jsem obdivovala. Přeji jí teď už jen vše dobré:) ()

totleben

Rozhodující pro paní Karolinu bylo seznámení s tím pravým mužem,doslova za minutu dvanáct.Štěstí přeje připraveným, já to štěstí přeji také. ()

Toja34

Moc se nám to líbilo. Skvělá ženská si našla skvělého chlapa. Koukli jsme se na to 2x za sebou...Dali jsme si vínko a smáli se s nimi. To , co se nám líbilo, bylo, že se 2 lidé našli a vytvořili něco úžasného. Normálního. Rodinu, děti, dům, zahradu. Vím, že když je to časosběrný dokument, tak režisér neovlivní příběh, ale já u Katky trpěla tou marností, s kterou profetovala život. Ale tady ...:))), po filmu jsme byli nabití energií, která sálala z každého druhého záběru. ()

dzzarka

Helena Třeštíková má prostě nos na osudy lidí, tento dokument mi přivodil úsměv na rtu, protože Karolína byla prostě super, neposrala se, šla se vztyčenou hlavou a dala to.... Bylo vidět, že už to má srovnané a dává to, super... Jsem z dokumentu nadšená... ()

Namefar

Není to špatné, ale žádné drama se nekoná. Je to o ženské , která prošla pubertou, umí se sama o sebe postarat a tak nějak ji to vyšlo. Myslím, že to více zapůsobí na naše druhé polovičky, najdou si tu pravou superhrdinku která k ničemu nepotřebuje chlapa. Nakonec ji stejně nějaký dostal. Gratuluji, tiše závidím některé věci a hodnotím 65% . ()

vecnevysmata

Návrat královny časosběrného dokumentu Třeštíkové. I tentokrát měla štěstí na protagonistku, přestože události v dokumentu nejsou tolik vyhrocené jako u Katky či Reného. Karolínina schopnost hledět na všechno vždy z té lepší stránky je neuvěřitelná až nakažlivá, přesto se jaksi těžko věří, že je její život takto růžový neustále. Chybělo mi zachycení nějakých protichůdných momentů, pochybností, konfliktů s partnerem apod. Rovněž většina natočeného materiálu pochází z nedávných let, čímž snímek působí nevyváženě. Těžko říci, zda z ranějších let režisérka neměla více materiálu, nebo byl opravdu tak nezajímavý, případně s jeho zveřejněním nesouhlasila sama protagonistka. ()

Generi

Karolinin příběh jsem zachytila poněkud opožděně proti ostatním zde- a po stránce kvality dokumentů paní Třeštíkové není co vytknout. Manželské etudy jsou objektivnější, protože daly šanci promluvit i druhé straně. Tady sledujeme příběh jedné ambiciózní mladé ženy, která je velice cílevědomá a jde si za svým - místo slabě placeného zdravotnictví odchází k realitám, kde vydělává 4x víc. Jen tak mimochodem - tady je vidět, že aby člověk v dnešní době vydělával, nepotřebuje o daném oboru vědět vůbec nic :DDD. Přitom se rozchází s různými partnery a když si pořídí dítě bez otce, pořídí si také ruinu bez rozumu. A jelikož časem zjistí, že je to těžký oříšek, zblbne hlavu jednomu jednoduchému dobrákovi, který i s partou kamarádů dře na jejím ranči. Samozřejmě s ním na důkaz její obrovské lásky hned otěhotní, i když celou dobu vykládá, že nemůže mít děti .DD. Po narození 2. a nakonec i 3. dítěte je její sen v podobě obrovského statku splněn - bydlí na vytoužené vesnici v obrovské nemovitosti s krásnými dětmi a početným zvířectvem a je šťastná. Ještě bych se zeptala lidí kolem, které použila o odhodila na své zářivé cestě ke štěstí. ()