Boba Fett čelí na planéte Tatooine novým protivníkom. (Disney+)

jjjerry

Nuda a zase nuda. Nemá to vůbec žádnou hloubku příběhu. Ujíždějící vlak už jsem viděl tolikrát a daleko lépe zpracovaný. Zlatý dobrý Firefly (Serenity). Jako westernové sci-fy ok, ale nemá to atmosféru hvězdných válek. Tuskenové jak jsme je znali byli divoký kmen. Nájemný lovec, největší a celé galaxii se učí bojovat s tyčí? ach jo.   Těm co neznají SW a nepřemýšlí to možná stačí:/ ()

HennessyVSOP

Já věděl, že ta pravá podstata seriálu teprve přijde a hned dvojka ukázala nejlepší možný flashback (pochybuju, že se ve flashbacku objeví ještě něco zásadnějšího) a zároveň i velký příslib do budoucna, protože z krátké epizody ze současnosti je jasné, kam se nám děj zvrhne :) Takhle nějak si SW představuji a ladí mi k pointě univerza a ne jako ty moderní zmršeniny co byly v rámci nové trilogie v kinech. ()

DatWylda

První dějová linka se odehrává ve městě Mos Espa. Myslím, že Boba teprve teď začíná ukazovat své charakteristické rysy hrozivého a nekompromisního veterána. Co mi trochu vadí je to, že Fennec je pořád takový nic nedělající poskok. Tím myslím, že není zatím moc důležitá pro velký obrázek děje. Doufám, že se dočkáme jejího setkání s Boba Fettem a snad i s jeho novým kmenem. Podle mě by se měla časem zapojit i do té druhé dějové linky. Atmosféra Duny (2021) v druhé dějové lince je naprosto nepřehlédnutelná a to jsem si opravdu užíval. Ne, že by to byl rip-off, ale  ten dějový koncept je velmi podobný. Co se této dějové linky týče, jsem velmi spokojen. Žral jsem každou sekundu. Hudba byla velmi vtahující a myslím si, že nám to trochu napovídá, k jak velké změně u tohoto charaktera došlo a jaké jsou vlastně jeho nové úmysly. Což je boží, protože teď jsem opravdu zvědavý, kam obě tyto linky vedou a kdy se setkají. ()

futislav

O dost lepší, než první díl. Na čtyři hvězdy to ale stále nedosáhne. Jestliže jednička za horší tři, dvojka za hodně dobré tři. Zase je tam plno nesmyslů, nicméně tempo zrychlilo a už to není tak nepřehledné ani pro diváka, který neviděl SW. ()

Pilgrim6

Zajímavá aluze na imperialismus, příběh Lawrence z Arabie apod. Nedá se tomu upřít obrovská atmosféra a pomalé tempo tomu sedí. Ke konci už možná moc pomalé a musím přiznat, že už jsem koukal na časomíru.  "Humanizovat" Tuskeny, obzvlášť po výjevech z Ep. 3 je rozhodně zajímavá volba a myslím, že to je poprvé co vidíme Pyke rasu bez masky. Kdybych hodnotil čistě zábavnost tak spíše 3 hvězdy, ale lore building v každém univerzu cením. ()

zborja

Po této epizodě mi vyvstanul v paměti filmy Můj nepřítel, ve kterém došlo ke zblížení dvou mezihvězdných nepřátel.  A také poslední Samuraj. Drsný lovec a zajatec si získává respekt mezi drsným pouštním národem. Jak už mnozí psali, tato epizda je onou nakopávací. Tady začíná Cesta. Máme tu vedle Ewoků a Wookiů další národ, který se vyjadřuje velice nesrozumitelně a to mě na tom baví. Ta interakce, kdy s nimi Boba musí najít společnou řeč. Vidíme tu i něco z jejich domorodého života. Tuskeny nám přiblížil již Mandalorian a tady dostali mnohem více prostoru. Sdílel jsem jejich potíže s vlakem a dokonce mi bylo líto každého padlého, i když všichni mumlají stejně i téměř stejně vypadají. Každá ztráta postihuje celý kmen, celou rodinu. O klonech se říkalo, že jsou také všichni stejní, ale jen vyzuálně, jak se ukazuje v Clone wars. A jak by mezi ně nemohl zapadnou někdo, který měl ještě před pár lety po celé galaxii miliony identických příbuzných? A správně fungující rodina se ukáže nakonci, kdy je do ní přijat další člen. Jeho samotné začlenění mě též hodně bavilo, zvláště práce na vlastní holi ve stylu montessori - pomož mi to dokázat. A když si udělal jméno mezi domorodci, pokračuje v jeho šíření po celé planetě. Lepšího bosse si Tatooin nemůže přece přát. Pryč s těmi tučnými slimáky. A pokud jsem u hodnocení prvního dílu uvedl, že budu hodnotit až celek, tak to poruším a dávám plný počet. ()

caesar_sauce

Mno. Asiatů korektně dost, černoší kvóta předpokládám natřena nazeleno, arabské aluzi myslím učiněno zadost tatuínou, leč chybí mi trans zaměnitelnst čehokoliv, byť částečně pokryto srostlými dvojčaty, kterážto však nebyla dostatečně pohlavně zaměnitelná bo neidentifikovatelná. Nicméně slepé oko přimhouřím protentokrát. Co mne sere více, že málokterá postava přesahuje metr pade, tudíž z toho karnevalu trpajzlíkú, sry malejch lidí, lehce pálí oči námahou. ()

Kchamobrasko

Začátek byl strašný. Vyslýchání nájemného lovce byla nuda a následné navštívení starosty bylo snad ještě horší, ale pak to začalo. Zbytek dílu je super nejdřív život s Tuskeny, kde si Boba buduje respekt. Přepadení vlaku byla super akce a to i Bobův rituál kde si obstaral svojí tuskenskou hůl. ve finále celkem dobrej díl. 6/10 ()