James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

James Acaster

Účinkujú:

James Acaster

PanCitron

Naprosto dokonale kondenzovaná frustrace z dnešní doby. Na Acastera až nečekaně osobní, své vlastní problémy se tentokrát nesnažil tolik skrývat. Přesto si i přes tu iluzi zbourání svého vlastního formátu zachoval svůj nezaměnitelný humor, včetně těch neskutečně vychytaných cyklických historek. Stále jeden z nejzajímavějších komiků současnosti. ()

matolas

Úplne iné ako štyri šou na Netflixe, no opäť originálna hra s formou a očakávaniami a hneď odzačiatku. Potešil a ulahodil ma aj nečakaný cynizmus ku koncu a nadávanie divákom. Prvýkrát som navyše videl Acastera hovoriť naozaj otvorene o sebe, k čomu ho očividne doviedol brexit a spoločenská atmosféra. Keby mal Stefan Zweig poriadny zmysel pre humor a narodil by sa v Ketteringu, takto nejako by vyzeral Svet včerajška. ()

Devadesát Dva

Acaster má delší stand-upy a dlouho jsem se na něj odhodlával ('Repertoire' má skoro 4 hodiny a to mě odrazovalo). Osobně, dokážu vidět, že jeho show je inteligentní, má ten správný self-depricating styl, dokáže si hrát s postupy, mít odstup - ale taky jednoduše není můj šálek čaje. Ačkoliv příběhy jsou dobré, Mr. Bean, prank na agenta, pře s terapeutkou, všudypřítomná deprese. Zní upřímně, ale Acaster sám říkal, že jeho stage-persona je přehnaná, ale to je víceméně každý, kdo má plný sál lidí, kteří chtějí zábavu a člověk musí sám něco tvořit. I přes hudební vložky, vizuál, mě to minulo, nebavilo, ale ke konci i tak dokázalo zaujmout, protože vím, že v tom muselo být hodně otevřenosti. "If you never acused anybody of gaslighting before, I highly recommend it." Hmm. ()