Night Stalker: Hon na sériového vraha

• USA Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer
USA, 2021, 3 h 9 min (Minutáž: 46–48 min)

V roce 1985 číhá ve stinných zákoutích sluncem zalitého Los Angeles krutý sériový vrah. A dva neúnavní detektivové mu jdou bez ustání po krku. (Netflix)

Vaelor

Zbytečně roztahaný. Chápu, chtěli přiblížit většinu nebo všechny případy, ale je to v podstatě to stejné pořád dokola - muž střelen do hlavy, žena znásilněna a umlácena či střelena do hlavy, svačina, hvězda, jako důkazy stopa (boty), kulka atd. Začne to být nezáživné, protože vás nikterak neohromí bezcitnost vraha, když to slyšíte po stopadesáté (kór v dnešním světě to nemůže nikoho šokovat). Za mě tomu chybí větší tah na branku a má to přehršel těch abstraktních nesmyslů, čemuž já nefandím. Naopak, jak je již zvykem u Netflix dokumentů, exceluje to v dobových záběrech, atmosféře a vůbec prolínání rozdílných období. ()

Kopretina002

Musím říct, že jsem z této minisérie celkem zklamaná. Objasnění případů bylo skvělé, vyprávění policistů bylo také skvělé, doplňující fotografie z místa činu byly skvělým doplněním. Co mi na tom všem vadilo, bylo zbytečné natahování, kdyby z toho místo miniseriál o čtyřech dílech, udělali jen miniseriál o dvou dílech, nebo jen celovečerní film, bylo by to mnohem lepší. První díl nás seznamuje s detektivy a prvními zjištěnými vraždami, další dva díly (tedy 2 a 3) opět jen popisují nalezené zavražděné lidi a až v posledním díle se vlastně dozvídáme, kdo je onen vrah. Jak říkám, kdyby to nebylo tak zbytečně natáhlé, byl by to super dokument. ()

Alex.V

Další naprosto skvěle zvládnutý dokument od Netflixu! Krásně zvládnutá chronologie, bez zbytečných skoků v čase, které se občas v podobných dokumentech vyskytují. Fakt že většina příběhu je interpretovaná detektivy, kteří pracovali na případu jen přidává hloubku! Stejně jako další true crime dokumenty od Netflixu rozhodně stojí za shlédnutí! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD