Tomáš s Terezou už pár rokov prežívajú lásku ako z učebnice. Tomáš ako meteorológ získal skvelú prácu televízneho moderátora počasia a Tereza sa (zatiaľ neúspešne) snaží rozbehnúť predaj a výrobu ručne šitých topánok. Kedy sa to zaseklo? Na Štedrý deň, keď Tereza pristihla napoly vyzlečeného Tomáša v domnelo chúlostivej situácii s populárnou televíznou moderátorkou. Chúlostivú situáciu by síce Tomáš mohol celkom racionálne vysvetliť, keby k tomu dostal príležitosť. “Zmierovačku” mu prekazí neplánovaný nocľah na policajnej stanici, a keď sa konečne dostane domov, narazí na prázdny byt a výzvu, aby sa zbalil a odsťahoval. Tomáš sa nechce vzdať bez boja, rád by Terezu obmäkčil nejakým veľkým romantickým gestom, lenže už akosi vyšiel z cviku. Našťastie má kamaráta Karla, filmového fanatika, ktorý má jednoduché riešenie – prečo sa neinšpirovať scénami zo slávnych romantických filmov? Lenže Tomáš vzápätí spozná, že to, čo stopercentne funguje na filmové hrdinky, nemusí nutne fungovať aj v sivej realite, zvlášť keď prevedenie pokrivkáva, alebo keď sa do cesty pripletie charizmatický fotograf, ktorý sa o Terezu zaujíma viac, než je zdravé. (CinemArt SK)

Scaevola

Poměrně osvěžující dramatický oblouk o rozpadajícím se páru, který k sobě hledá znovu cestu, je doplněn o spousty filmových narážek (asi aby to bavilo také pány), ale jinak nevyčnívá z očekávané hladinky romantických komedií ždímajících emoce. Ústřední duo bohužel není nijak zvlášť sympatické a v psychologické rovině vyvstává oprávněná otázka, kam se jejich vztah může dál vyvíjet, takže naneštěstí nevidím důvod, proč si snímek zapamatovat. ()

janinka123

V posledních letech jsou bohužel české filmy na jedno "brdo" a tak se alespoň snažím hodnotit je podle toho, jak moc se z toho standardu vymykají. Zápletka tohoto filmu je jedno velké klišé, ale řekla bych, že scénář byl napsaný nadprůměrně. Postava Matouše Rumla dokázala pobavit. ()

allegria odpad!

Opravdu se tu nenašel nikdo, komu by se tento paskvil nelíbil? Mě jen mrzí, že ten palec dolů nejde dát taky aspoň čtyřikrát, namísto hvězdiček. Neoriginální, okoukané situace a nevěrohodné reakce hlavních aktérů, otravná klišé, a humor?! Snad že dospělí chlapi spolu doma jedí z jednoho talíře, nebo sedí na gauči ve slipech? A co hlavní postavy, může někdo v reálu být opravdu tak pitomej? A tak pořád dokola až k závěru. ()

Dawe2

Tohle je příliš velká oddychovka, to se moc nepovedlo. Ani pořádně komedie, ani nic extra romantického, ne všichni herci jsou dobří, příběh skoro jakoby nebyl. Tohle se mi ani moc nechtělo dokoukat. ()

Slepejsek

No jo, romantika... Děj sice občas zaskřípe a posune se dál spíš vůlí autorů než aktivitami postav, ale budiž. Jasně, vše odsýpá podle dopředu známého scénáře, sem tam klišé či blbost jako hrom. Ale přes to všechno... film aspoň není vlezlý, tu a tam zjevně nebere vážně ani sám sebe a občas se mu daří být i vtipný, takže snad to přimhouření oka a žádné pošklebky zaslouží. Já odcházel s úsměvem a pohodou v duši. ()

Peabody

základní pocit je že to mohlo být lepší a přitom to není špatné. Tedy není to blbě vulgární jako některé jiné, jsou tam i docela dobré nápady a jsou tam docela dobří herci. Scénář tak trochu tápe mezi obrazovými gagy (zakopávání a padání, dokonce kvůli tomu i Orozovič vyfasuje jednou tašku s oblečením, jiný význam nemá než aby o ni upadl), přehnaným a ne moc vypointovaným hláškováním, nočními záběry krásné Prahy a nějakými těmi dialogy. Z klišé se dá udělat i legrace, to tady autory moc nenapadlo a využít starší filmové nápady by šlo asi lépe. Režie je taky trochu problém, ono seriály jsou jistě dobrý zdroj příjmů, ale řemeslo se z nich nezíská, spíše se v rychlosti točení ztrácí, takže se sice jistě natočily všechny napsané dialogy, ale obraz není slovo a nemusel by být jen zobrazením. Herci ani problém nejsou, i když pan Orozovič je tady trochu málo výrazný, ale asi je to tak napsané jako prostě nerd. Akorát, že postava Matouše Rumla je v zásadě totéž a to už dobře není, chybí kontrast (problém scénáře i režie). Ženské postavy dopadly lépe. mrcha je prostě mrcha, paní Veronika je OK,  a p. Schidtmajerová k ní už kontrast vytváří, to je OK. Jistě nápad s otcem je provařený (Pažout Michala Viewegha dokonce udělá i krok navíc, kterému se tady autoři raději vyhnuli věkově nesmyslnou konstrukcí, že  je starý a nemůže). Takže nevadí, neuráží, málo láká, dal bych tak 51 %. ()

orangee

Odlehčená romantická komedie ala vykrádačka známějších děl jako Forest Gump, Láska nebeská, Matrix či Popelka. Hlavní dvojice velmi sympatická, úsměvné situační scény, ale jinak nic, co by člověk extra potřeboval vidět znovu. ()

Frontier

Mě ten film sral. Já to musím takhle explicitně říct, protože to je asi nejvíc převažující emoce, která mi po tomhle filmu zbyla. Jo, hudba byla celkem fajn, ta se mi líbila, ale to nelogické, stupidní chování jednotlivých postav, to bylo do očí bijící. Nejvíc idiotský byl asi úprk nahýho týpka z koupelny až na chodbu za zabouchnutý dveře. Taška nechaná nesmyslně na chodníku, aby se o ní dalo za pár minut zakopnout a spousty dalšího. Já trpěl. Krásně se mi koukalo na Veroniku Kubařovou, tu mám rád, zato Orozovič na mě nikterak extra sympatickým dojmem nepůsobí a na pěst byl Ruml s účesem na Carreyho z Blbých a blbějších. Do toho ještě ty jeho zuby a samozřejmě diletantský chování. I přes to všechno bych asi dal i ty tři hvězdy, ale když si uvědomím, že stejný hodnocení ode mě dostaly Bábovky a Deník moderního fotra, který jsem zhlédl před tímhle, asi by to vůči těmhle filmům nebylo fér. A protože se mi u nich dávat za čtyři úplně nechce, s klidným svědomím dám Terezce chvalitebně. A zřejmě už nikdy víc. ()

karelkilian

„Vezmeme několik klišé ze zahraničních komedií a naroubujeme to na české prostředí!“ To si asi řekli autoři tohoto filmu, když psali námět. A světe, div se! Ono to docela vyšlo. Veronika Khek Kubařová a Igor Orozovič to odehráli na jedničku. Na Emmu Smetanu jsem negativně vysazený, nicméně i ona nakonec tu mrchu zvládla, musím uznat, docela solidně. Ano, je to klasická česká komedie, kde divák už od začátku ví, jak to dopadne, Nechybí série neúspěchů, velkolepé gesto a velké, šťastné finále. Nicméně tady je navíc něco, co v českých komediích posledních let moc často nenacházím - humor, který mě rozesmál. A bavil jsem se opravdu dobře. Ano, možná mi stačí málo, ale nečekám od komedie nic víc, než se si u ní oddechnu a třeba se i pobavím. A to se tady podařilo. Dávám tři hvězdičky. ()

durkes

Film je scénaristicky tak hlúpy a plný vykrádačiek, až je roztomilý a veľmi stráviteľný. Ja som sa celkom bavil a bavili ma aj hereckí predstavitelia. U mě dobrý...... ()

Stinger78

Jelikož se v české kotlině točí hromada číčovin, za které je potřeba utratit grant, tak jsem ani od tohoto nečekal kdovíjak vysokou kinematografii. A taky jsem ji nedostal, nicméně to aspoň utíkalo a sem tam se dalo zasmát. Nejlepší na filmu byl Matouš Ruml a Smetanová bestie. Dějově nic světoborného. ()

sh4ris

Opravdu jsem si nemyslela, že by si Veronika vybrala až takto špatný film. Bohužel se jedná o příběh naprosto bez příběhu, kdy musíme dokonalému páru vytvořit nějaký umělý problém a dívat se, jak jej jakože  řeší. Jenže neřeší. Příběh se v jeden moment docela zasekne a pak se díváme, jak se hodně trapně postavy v něčem plácají za zvuku moderní hudby a zpomalených záběrů úsměvů a slz..Celkový rozpočet musel být také ohromující, vše se odehrává asi na 4 místech. A pan Orozovič je jako herec??? Přišlo mi to jak ze čtvrté třídy. ()

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

10.09.2021

34. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se letos opět uskuteční na podzim. České filmové žně začnou 24. a skončí 29. září. Do kin od léta míří řada nových snímků a Finále je nabídne pohromadě… (viac)