Pět malých ďáblíků

(festivalový názov)
  • USA Devil Times Five (viac)

Autobus přepravující mladé pacienty z psychiatrické léčebny havaruje, což umožní pěti problémovým psychopatickým dětem utéct. Bezděčně jsou přijati skupinkou dospělých venkovanů ve své chatě na zimní dovolené, zanedlouho je ale začnou terorizovat. (Karlos80)

darkrobyk

Poněkud obskurní záležitost s výrazným přesahem do komedie a fantastického žánru. Pět spratků je převáženo z dětské léčebny, jenže automobil s nimi havaruje (divákovi později dojde, proč). Spratkové se pak vydávají sněhem k nejbližšímu domu na samotě v horských lesích. Zdejší sešlost je uvítá, aniž by tušila, že si právě pustila do domu hada. Samozřejmě je to celé úsměvné, protože děcka by stěží přelstila dospělé, vymýšlela dokonale fungující pasti a uměla střílet z loveckých pušek. O nereálné scénce s piraněmi ve vaně s teplou vodou a pěnou snad ani nemluvě. Na druhou stranu má film své osobité kouzlo, zejména jakmile se rozjede vraždění. Zpomalené scény připomínající experimentální snímky 60. let už dnes spíše obtěžují, sedmdesátková hudba byla naopak fajn. Na jedno podívání dostačující. ()

Astaroth12

Spomenul som si na film Ich deti a tak som chcel vidieť niečo podobne. Tak, že si pozriem päť malých diablikov a na rok výroby, je to docela surový film. Spomalene sceny mi prišli viac divne ako zaujímavé a kvoli nim sa film dosť tiahol, ale aj kvôli mnohým zbytočným dialógom. Celkovo mi film prišiel dosť hlúpy, najviac asi kvôli tým vraždám boli také nerealistické, ako keby obete nechceli ani žít. Vôbec sa dospeláci nebránili. Lebo keby to tak nebolo, tak ľahko by ich tie decka nedostali. Vrážd nebolo až tak veľa, ale na rok 1974 boli celkom nemilosrdné. Len som vobec nepochopil tie pirane, to mi hlava nepobrala. Žiadna sláva to nebola , ale na rok 1974 a na to, že vrázdili deti film bol docela neobyčajný. Tak zato silne 3*. ()

corpsy

Možno sen každého malého spratka, nakopať riť dospelákom a to s čo najväčšou krutosťou. Toto je ich spoveď. To, že sa neplnoletý chovajú logickejšie a krutejšie, ako ich plnoleté obete, je facka do ksichtu logiky. Ale aký by to bol žánrový snímok, ak by sme sa spoliehali na zmysluplnosť? Takže viete v čom je problém? Nudil som sa jak pes. ()

gumli

Takmer celú hodinu sa v tomto filme nič nedeje.Na začiatku je pár minút dobrých,potom nekonečná nuda,ale záver posledných asi 20 minút je naozaj dobrý.Päť psychický narušených detí prevážajú v aute,auto havaruje,vodiča deti zabijú.To všetko v zasneženej divočine.Ale je tam horská chata a v nej sú tri manželské páry a jeden mentálne narušený údržbár.Tí deti prichýlia,ale to sa im vypomstí.Keby nie posledných 20 minút,tak by to bolo za jedná.Ale koniec to napravil.Tú hodinu tie manželské páry len sa ožierajú,trepú hlúposti,nuda.Sú to nejaký zbohatlíci.Ale s tých piatich detí,jedno dievča bolo oblečené ako mníška,už bolo staršie,možno už aj dospelá.Všetky tri manželské páry boli totálny debili,lebo sa tak správali.Preto ich aj všetkých tie deti povraždili.Ináč si to vysvetliť neviem.Priemerná vyvražďovačka zaujímavá tým,že vrahmi boli deti. ()

pornogrind

Za mě byl tenhle film zklamáním. Musím chtě nechtě porovnávat s filmem " Who Can Kill a Child? ". I tady máme vraždící děti, ale nic nefunguje tak jak má. První vražda dětí je zpomalená tudíž děsně dlouhá a nezáživná. Pak nastane obrovská nuda vyplněná hádkami mezi dospělými postavami a než se dohrabeme k nějakým dalším mordům je tady konec filmu. Napětí je tady v podstatě minimální. Ve srovnání s výše zmiňovaným " Who Can Kill a Child? " tenhle film absolutně propadá. Jedna z posledních vět filmu " Brzo budeme mít nové hračky " sice navodí lehčí pousmání, ale výslednej dojem už to nevylepší. ()

• Podle legendy původní ředitel Sean MacGregor po jeho odchodu z projektu strávil nějaký čas jako pacient v psychiatrické léčebně. (Karlos80)