Chuligán a ostrý rocker Johnny Depp se zamiluje do bohaté a slušně vychované dívky, se kterou jej spojuje láska k hudbě. To se však nelíbí jejímu příteli...  Při očkování ve škole se do sebe zakoukají dobře vychovaná Allison z bohaté rodiny a rocker a výtržník Wade. Přezdívá se mu Uřvánek, protože mu často z oka skane slza. Allison má stejně dobře vychovaného přítele Baldwina a Uřvánek žije v rockerské partě, se kterou zpívá. Allison už ale nudí být hodná a chtěla by si poslechnout, jak Uřvánek zpívá. Její babička Vernon-Williamsová, která Uřvánka a jeho partu považuje za delikventy, jí to však nedovolí.
Uřvánek navštíví svou ostrou babičku Ramonu, která žije s Belvederem, a dostane od nich novou motorku. Allisonina babička pořádá přehlídku hudebních talentů, na níž vystoupí Baldwin i Allison. Za Allison tam přijede na motorce Uřvánek. Omluví se Vernon-Williamsové a chce vzít Allison do rockerského klubu; Baldwin ho však napadne. Allison protestuje a s Uřvánkem do klubu odjede. Rockerská parta ji přijme a Allison si s Uřvánkem zazpívá na pódiu. Oba zjistí, že jsou sirotci. Allisonini rodiče zemřeli při leteckém neštěstí. Uřvánkův otec, bombový atentátník, dostal elektrické křeslo. Baldwin s přáteli přijedou ke klubu, zapálí Uřvánkovu motorku a pustí ji z kopce do sálu. Dojde ke rvačce a policie zadrží hlavní výtržníky. Soudce pro mladistvé Allison pustí, ale Uřvánka pošle na pět let do výchovného ústavu...
Před vstupem do ústavu se k Uřvánkovi přitočí lehčí dívka Lenora, která ho již dávno pronásleduje, a prohlásí před médii, že je s ním zasnoubená a čeká dítě. Když se to Allison dozví, myslí si, že jí Uřvánek lhal, a vrátí se k Baldwinovi. Uřvánkovi vzkáže, že jeho slzy nenávidí... (oficiálny text distribútora)

filmmovier

Dost ujetá muzikálová parodie na muzikál Pomáda (zejména teda na tu). Příběh jednoduchý - jak už to o muzikálů bývá - ale je ujetý tak nádherně, že nižší hodnocení prostě dát nemůžu. Johnny je skvělej, Amy Locane taky a navíc je i nádherná, jsou tam krásně ujeté a fakt dobře napsané postavy, herci si to užívají, písně jsou fajn, je tam docela dost hlášek a památných humorných situací a kratičká stopáž je skutečně velmi příjemná. Fakt jsem se bavil. 70 %. ()

Hnedoocko

Nebýt krásných písní a sexy Johnnyho Deppa, mé hodnocení by se blížilo k nule. Děj mi přišel nesmyslný, postavy směšné a vůbec mě to nezaujalo tak, jak jsem doufala, čili velké zklamání. ()

Ivuse

Velmi těžké hodnocení.... no, ale přece jen jsem se nakonec rozhodla. Když jsem to vzala tak trochu jako parodii na muzikály, tak jsem se dost bavila. Parta idiotů, která si říká gang. Hudba velmi povedená a chytlavá. ()

Tereza666

Úžasný film! Snad nelepší film s Johnny Deppem jaký jsem kdy viděla. Naprosto skvělé. A navíc tak hudba! Něco tak fascinujícího jsem nečekala. Mě osobně Cry Baby vyrazil dech. Nechyběla akce, snad i napětí, HUMOR! A herci byli taky dobře vybraní. Já jsem s tímto filmem nadšená! Skvělých 100% Film doporučuji každému komu se jen trošičku líbí Johnny Depp. Rozhodně si na filmu smlsnete :-) ()

blackJag

Když se podíváte na filmografii Johna Waterse, je vám hned jasné, že ani "Uplakánek" nebude žádný ordinérní kousek. A taky není. Režisér mé oblíbené "ugly" pecky ŠÍLENÝ CECIL natočil guláš z POMÁDY a ADAMSOVY RODINY a výsledkem je dost zvláštní rock´n´rollový muzikál, který může být brán jako obhajoba extravagance proti prostřednosti nebo také jako prvoplánově podivný kousek, u nějž už se k další projekci neodhodláte. Mladý Depp je výborný (autenticita výkonu sice trochu padá, protože zpěvy obstarává James Intveld), ale jinak mne žádný další z party individuí a mladistvých delikventů (termín, který zní ve filmu hodně často), působících jako z řetězu utržená banda neherecky vybavených komparzistů, nezaujal. Willem Dafoe je v minutové roli vězeňského bachaře samozřejmě výjimkou, potvrzující pravidlo. 60% ()

Pecival

Poměrně šik stylizace, která ale postupem času trochu omrzí. A o moc víc toho film zase nenabízí, snad kromě Deppa, vypadajícího jako Elvis. Hudba mě příliš nezaujala a to mám Rock'n'Roll docela rád. Pád dobrých vtípků se najde, takže slabší tři. ()

Paity

Chudý rebel popelák Johnny Depp se zabouchne do dobře situované holky. Ocenil bych však hlavně hudební stránku filmu. ()

Kejt.lin

Dost jsem přemýšlela o hodnocení a rozhodla jsem se, že si Cry-baby odnese tři hvězdy. Dost to taky ovlivňoval jedinečný Johnny, protože nebýt jeho hlavní role, asi bych musela ještě snižovat. Film sám o sobě je nic moc. Děj dost všední..navíc hodně předvídatelný, už hruba po 2 minutách je každému jasné jak všechno dopadne..velká škoda. Hlavní dívčí role v podání Amy Locane mi opravdu neseděla, zdála sem mi nepřirozená. Ale i přes to všechno měl film jakýsi náboj..a dalším plusem je celkem dobrá hudba, která nabývá na ceně svou naprostou chytlavostí :) . No.. a teď se dostáváme k tomu proč se mé hodnocení najednou pohybuje tak, jak ho vydíte. Faktem je, že jsem si to další den musela pustit znovu....už to něčemu napovídá.. Následně prošel Cry-baby přehodnocením. Chyby zůstávají stále stejné, ale byly převálcovány..na kolena je srazila ta energie, blázinec, hudba a scéna ve vězení při znění "Please Mr. Jailer" ..No jo, prostě se mi to líbilo :) tečka ()

korinťan

John Waters natočil Pomádu po svém. Trochu crazy komedie (imho s dobrými vtipy), lehce bizarní a ujeté, spousta muziky, Johnny Depp, Iggy Pop. ()

bellica

Jediný, kdo může tenhle film brát vážně, je člověk, pro kterého je to prvním snímkem v životě. Parafráze na Pomádu, Hřísný tanec a zřejmě množství dalších hudebně-tanečních filmů s Johnny Deppem? Samozřejmě se nedá mluvit o kvalitě příběhu, už vůbec o něčem jako je hlubší myšlenka. Přesto má tenhle afektovaný muzikál kromě pár dobrých písniček něco do sebe. Co, to si asi každý musí najít sám...Ať už Cry-babyho věčná slza, "šmajchl" louka místo autokina nebo super "geniální" útěk z vězení. Tahle šílená revue má jednu výhodu, přesně víte, co si o tom myslet...buďto ji milujete nebo nenávidíte. ()

Gore

Johnny Depp už v začátcích své kariéry předvádí skvělý výkon v téhle bizarní parodii na hudební filmy, kde se ujetost střídá s absurditou, ale pohromadě to zrovna moc nedrží. ()