Dějiny nadávání

• USA History of Swear Words

Nicolas Cage uvádí pěkně sprostý seriál o historii a dopadech některých z nejznámějších anglických vulgarismů. (Netflix)

Marze

Shlédl jsem první díl a moc mě to nebavilo. Hodně filmového času je zde věnováno slovu fuck. Na zahraničních akcích jsme se často bavili významem tohoto slova a jednou dokonce hráli chorvatskou hru, kdy dvojice dostali na papírku napsanou situaci a museli říct patřičný tón slova fuck. Mě osoba hrající přítelkyni řekla Miláčku, jsem potřetí těhotná a já řekl Fuck. V seriálu lidé říkají, jak na ně sprostá slova působí , nebo jak jsou používána v dějinách. Pomáhají si ulevit a vyprázdnit se od vzteku. Hodně je v Americe zavádí černoška komunita, případně je zbavuje hanlivosti. ()

PavelVanekArt

Strašná kokotina. Informačně dobrý, člověk se i něco dozví, ale ten doprovodnej rádoby vtipnej casting, grafika a humor to sráží hodně dolů. Cage tomu taky moc nepomáhá, když je tam všehovšudy tři minuty. Netflix prostě neumí dělat svoje dokumentární seriály z vlastní produkce. První díl za 2* a.k.a 20% a na další mrdám. Takhle se nadává. ()

sskrblik

Maximum jsou v tomto případě skutečně jen dvě hvězdy u mě. Jedná za to, že se skutečně něco málo o nadávkách dozvíme a druhá za Nicolase Cage, kterého bych si ideálně pro takové téma představoval po větší čas pořadu. Zbytek je pro mě nezáživná vata a výpovědi herců či lingvistů jsou zpravidla hlouposti. Je zajímavé, že Američané mají pár slovíček a mi pro to máme snad desítky výrazů. Jo a co to tam měla nějaká ta ženská o Sovětským svazu, kde žije? ()

Arsenal83

Cage vynikajúci ako moderátor, ale obsahovo asi tak prínosné ako wikipedia. Nič viac sa tu o pôvode daných slov nedozviete, naopak, skôr menej. Stačí len pogooglovať. A tie vtipné vložky vychádzali len Nicholasovi, no tie dementné kravy, čo tam dávali, aké sú cool, lebo vedia krásne nadávať a kričať naraz, čo má byť známkou feminizmu, tak to bol pravý a nefalšovaný shit! ()

Lachtaan

Jelikož nadávám bohužel dost často, ale rád v anglických výrazech, tak jsem se na tuhle netradiční dokumentární sérku vyloženě těšil. Úplně největší radost jsem měl z angažmá Nicka Cage, jehož tvorbu v posledních letech vyloženě proklínám, tady je ale nejen sympaťák a příjemně se poslouchá, ale hlavně vypadá líp než i ve většině postarších, ještě kvalitních filmech. [viděno na Netflixu] ()

Nicolas Cage opouští roli Joa Exotica

Nicolas Cage opouští roli Joa Exotica

14.07.2021

Když na jaře loňského roku vypustil Netflix do světa dokumentární minisérii Pán tygrů o excentrických chovatelích kočkovitých šelem, zaznamenal s ní obří úspěch díky dramaticky bohaté „true crime“… (viac)

Nicolas Cage nás provede dějinami vulgarismů

Nicolas Cage nás provede dějinami vulgarismů

09.12.2020

Pro skalní fanoušky mnohostranného herce přišly Vánoce o pár dnů dřív, Nicolas Cage se totiž stane průvodcem šestidílného dokumentárního seriálu na Netflixu s názvem Dějiny nadávání. Sám titul mluví… (viac)