Semena zla

(neoficiálny názov)
  • Veľká Británia Inseminoid (viac)

Skupina vědců objeví na vzdálené planetě mimozemskou formu života, která se netváří příliš přátelsky. Při jednom z mnoha výzkumů podivné jeskyně je napadena astronautka neznámým tvorem, který ji oplodní mimozemskými vajíčky. Žena se zdá být v pořádku, ale opak je pravdou - sama se začíná měnit ve vraždící stroj a to, co roste uvnitř jejího těla, se již chystá ukázat ve své plné kráse ... (Chupacabre)

Koly

Sakra, nevím co si mám o tom myslet. Warren měl k dispozici poměrně dobré prostředí, které mu dávalo dobré předpoklady pro creepy atmosféru (i když se nejedná o nic převratného), ale nějak z toho nedokázal vytěžit téměř nic. Scénář byl taky šitý horkou jehlou a tím se dostávam k úplně největšímu nedostatku. Obsadit do role stovoření, které obstarává hlavní zábavu pro diváka vraždící ženu, napůl zmutovanou a oplodněnou mimozemskými vajíčky, byla hlavní chyba. Daleko víc by tady sedělo nějaké uslintané a slizké monstrum. Na chvíli jsem se ho sice dočkal, ale byl jsem strašně zklamaný. Do prdele, vypadalo to jako nějaký přerostlý E.T! I když si Warren nechal zadní vrátka pro pokračování, pochybuju, že je vůbec někdy otevřel, nebo ještě otevře. Jenom proto, že jsem se nenudil a že je to celé bezpochyby poznamenané nízkým rozpočtem, nejdu na dvě hvězdy (Imdb rating 3/10 hovoří za vše). ()

Javad

Totálne béčko (aj to je slabý výraz ), psycho atmosféra, psycho sci-fi hudba, vrieskanie žien ktoré niekto zabíja (toho je tam dosť), krv, násilie, 80siate roky – Sci-fi horor, žena porodí mimozemšťana... (strašne pri tom vrieska...) a tak ďalej... však už len ten názov INSEMINOID hovorí sám za seba. ()

Pecival

Hodně velká bolest o nadrženém alienovi, který zprzní kosmonautku. Jelikož je to žena pevných mravů a zásad, rozhodne se v rámci svého pokání vyrubat všechny zbylé členy posádky. Aby to měla snažší obdaří jí inseminace nadliskou silou, zatímco zbytek posádky oplývá nadlidskou demencí. Hlavní ženská si nicméně zaslouží nějakou speciální cenu pro její hlasivky, protože půl filmu vypadává fakt pekelné skřeky. A ještě slovo k soundtracku - nikdy jsem neviděl zprasenější práci zvukaře. Tam kde by snad režisér vykouzlil nějaké napětí to doprovázející hudba totálně zabíjí. A vůbec, film o potvoře obskakující nebohé, cudné kosmonautky sliboval větši (škodolibou) radost. ()

vitekpe

Krasna Judy Geeson (nepripomina vam trochu Janu Svandovou...?) rve, narika a jeci temer nepretrzite na plny pecky, protoze je infikovana mimozemskou zrudou.. :) Velmi dobre osmdesatkove hororove becko, se znepokojivou atmosferou, perfektnim vizualem a spoustou peknych kosmonautek. Ja byl spokojenej. ()

Han22

Blondýna na vesmírné stanici je znásilněná mimozemšťanem, hrábne ji a začne vraždit. A tak jako slasherového zabijáka máme uječenou, hysterickou bloncku, což je snad to nejhorší, co jsem za hodně dlouhou dobu viděl. Postavy jsou tradičně stupidní, efekty nemá cenu zmiňovat, protože neexistují a klidně by se to vše mohlo odehrávat v jeskyních na Zemi. No a je to nuda. Zkrátka totální sračka. Jason by si s takovou kravkou vytřel prdel během pěti sekund. EDIT 2024: Tohle je prostě otřesný slasher. Vesmírný horor s příšerou bez vesmírných kulis, bez příšery (ta se objeví 6 minut před koncem) s nesnesitelně ječící krávou a příšernými fighty/vraždami. 1* snad jen za to, že jsem viděl mnohem horší hrůzy. ()

kkarx

Asi nejhorší scifi-horor co jsem kdy viděl. Prostředí mi připomínalo kulisy filmového studia a masky snad někdo vyhrabal z krabice z 50. let. Atmosféra nulová. Efekty jsou na rok 81 opravdu příšerné, mimoto se jim režisér často vyhýbá nepřehledným střihem. Chování postav přesahuje všechny meze blbosti, které si dovedete představit. Ani se nechce věřit, že se tohle někdo odvážil vypustit do světa dva roky po Vetřelci. Tohle tedy určitě pecka nebyla ani před 30 lety :) ()

drankeryth

Docela to nebolo nic moc a skor to bolo take neandertalske sci-fi britskej produkcie, v ktorom vsetko posobilo zastaralym dojmom a zaostalymi rekvizitami, akoze nejakej planety. Dej filmu je v pohode a aj plynutie je fajnove a je to skor taky sci-fi thriller a nie horor. Film sa zaobera jednou zenou do ktorej sa podarilo jednemu mimozemstanovi zasiat svojich potomkov:) Ona sa casom menila, ale nie vyzorovo ako som si najprv myslel, ale povahovo bola cudnejsia a furt skriekala, ako nepricetna. Bola aj obdarena silou rovnajucou sa s Herkulesom,he he. Normalne s nou mali problemy aj chlapi zo stanice. Pomaly pri konci filmu sa jej narodili dve krasne dvojicky mimozemskeho vzhladu:) Tie boli ciperne a dokonca sa aj pustili do jednej zenskej, ktora ich mala v naruci v uzamknutej miestnosti, kde sa ukryvala pred ich uvrieskanou materou:) Vo filme nic take neukazali, co by sa tykalo hororu, len nepatrne zabery na rozozrate brucho a nejake cervene tvare, akoze od krvi. Na moj vkus to bolo slabe na horor a uz ani teraz poriadne neviem o com to vlastne aj bolo. ()

Hapretor

Správně nechutné, na tu dobu dobře naturalistické (tady malý rozpočet rozhodně nebyl na škodu). Jak je to ulítlé, tak je to zábavné. Vykradačka Aliena, ale odpouštím. Nenudilo, pobavilo, dokonce místy mi zamrazilo. Rozhodně doporučuji film vidět mladým nastávajícím maminkám a ženám, co hlasují pro potraty. ()

Jan.S.Harold

Viděl jsem už hodně. Viděl jsem Manos! Ale!!! Doteď nevěřím svým vzpomínkám. Co to sakra je za muví?! Příběh jako z povídek Milana Buričina. Hudba jako od Milana Buričina. Včetně sóla pro cirkulárku, eh motorovou pilku na odříznutí zaseklé nohy, s umělákem v hubě... Ne... ne... néééé.... ()

djbarrel

Film je staršího data a tak mu rád prominu některé poněkud laciné triky, ale do očí bijící nesmysly už ne. Hlavní znásilněná záporačka, byla neuvěřitelně rychlá, chytrá a vždy všude byla. Ona jediná měla jakés takés zbraně, i když je víceméně nepotřebovala. Ostatní když se k něčemu dostali tak to dokázali zazdít neskutečným způsobem. Vetšina herců se po komplexu jen líně pohybovala nebo řvala do vysílačky u nějakýho pultu a přitom se nechali zabíjet. Neskutečná laxnost a znuděnost herců občas nekorespondovala s hysterickými záchvaty. No monstra byla kapitola sama pro sebe. Hlavní nestvůra měla ve filmu štěk na cca 15 vteřin a ještě jsme ho pořádně neviděli. Jen jeho penis (průhlednou plastovou trubku plnou zelené tekutiny) jsme mohli v opakovaných záběrech obdivovat několikrát. Mimi nestvůry měli cca 2 štěky po 8 vteřinách. Prostředí celkem ušlo, pravda, kulisy nic moc, ale pro horor let 80tých celkem typické. Děj byl moc rozvleklý a i když zpočátku to mělo ambice stát se atmosférickým hororem, tal po cca 40 minutách jsem se už dost nudil a vyhlížel konec. Poslední minuty se táhly jako věčnost. Bohužel, mohlo to být velmi dobré, ale skončilo to někde na půl cesty. 38 % ()

ellysium

Kdysi dávno jsem tento snímek už viděl,ale nepamatoval jsem si ho.Až teď jsem na něj náhodou natrefil a s nostalgií si na něj vzpomenul.Vzhledem k tomu,že už dávněji před tímto počinem byl na světě Vetřelec,tak i tak se z tohodle filmu dalo vytěžit o hodně víc.Akční scény vypadají jako nepodařený vtip,kdy se část herců zhulila a část ožrala.Hlavní hrdinka zneuctěná mimozemským nadržencem trpí po oplodnění silou větší než terminátor a ostatní herci zas trpí retardací.Zajímavostí je,že okamžitě po porodu,který kompletně proječela,se zvedla,jako by se nechumelilo a ihned začal dál likvidovat své bývalé soukmenovce...Tři hvězdy jen za to,že to je... ()

90125 odpad!

VeHaeSkovy hit z mojich stredoskolskych cias, vezuci sa na vlne uspechu prveho Votrelca. C-level Movie. Alebo inak povedane, film natoceny doslova za par grosov a rovno pre videopozicovne. Kecam ! Toto zevraj malo uspech v kinach ! Dopozerat toto dielko dnes, mi robilo skutocne problemy, hoci som si sprvu myslel, ze ma to bude bavit. Je to natocene po uplne vsetkych strankach skutocne mizerne a vyznieva to cele neobycajne lacno a hlupo. Fakt nestoji zato rozpitvavat to do detailov. Chcel som dat jednu hviezdu za spomienky, ale nejde to. Desive, aky hrozny srot sme ako decka zrali. 15 % ()

Kaylar

Bohužel ačkoli mám brakové filmy 80. let jinak ráda, v tomto případě nemůžu dát lepší hodnocení než dvě hvězdičky. Nápad byl vcelku dobrý, ale... ztvárnění dosti nejednoznačné, šlo z toho dostat jistě více. Postavy jednaly zmatečně a nekoordinovaně. Nechápu, jak by mohli být tito lidé vysláni do vesmíru - předpokládám, že zrovna tato skupina by nemohla projít žádnými psychotesty. Pro mě stačilo vidět jednou, repete netřeba. ()