Titan, největší z měsíců planety Saturn, jehož povrch zkoumají dva astronauti. Najednou se zmocní jednoho z průzkumníků silná bolest a plastická přilba se naplní krví. Dříve, než klesne k zemi, přenese se do jeho těla neidentifikovatelná hmota... Uplynou tři měsíce. Dvě soupeřící korporace NTI a Richter Dynamics posílají na Titan posádky. Shenandoah, koráb NTI chce po přistání navázat spolupráci s konkurenty. Posádka pod vedením Mika Davisona však nachází raketu Richter Dynamics překvapivě prázdnou. Zakrátko objevují nejen mrtvá těla, ale také temného netvora, před nímž se dávají na rychlý ústup. Všichni, až na Susan Delambre, která se mění v krvavou hmotu. Kosmonautka však není zdaleka poslední obětí tajemného netvora... (Intersonic)

ledzepfan

Hrozně kryploidní záležitost. Často užívané slovní spojení"levná kopie vetřelce" je myslím dost přesnou definicí(s tím, že slova levná a kopie musí člověk chápat v jejich horším smyslu).... Možná, že to nebylo levné ale tipoval bych, že většina financí šla na honorář jednoho herce(jinak nechápu, co by ho přimělo vzít takovou slátaninu) a ze zbylých drobných se nakoupily levné kulisy, špatní herci, dýmostroj a jeden trapný gumový oblek. Snad jen ona kratičká účast Klause K. z toho na moment udělala vtipný expriment porovnávající herecké dno a špičku roku 85(a to to Kinski flákal). ()

kajda.l

Očekával jsem roztomilý brak plný přihlouple vtipných hlášek, vydařených masek a kouzelných osmdesátkových efektů. Bohužel jsem se nedočkal a dostal jsem pouze totální a nesmyslný brak, který se bral příliš vážně. Půl hvězdičky za hezké tvářičky hereček, půl hvězdičky za hudbu. Nebo jinak, odpad! nedám jen proto, že mě tenhle "film" neštval a byl prostě jen debilní. ()

tron

„Moc mě neserte.“ Videoklasika môjho detstva, po ktorej sa následne zľahla zem, ja som zabudol na to, ako sa volá, aj kto v nej hrá a pomôcť s vypátraním mi musel až choze. Následne ma čakalo polročné zháňanie filmu. Nakoniec som nezohnal žiadne luxusné DVD, ale krásne hnusnú nahrávku z televízie Nova s logom televízie v rohu. Táto technická (ne)úroveň plne korešpondovala s verziou, ktorú som videl ako dieťa. Výsledok? Nostalgia bokom - v porovnaní s Votrelcom (ktorého to zjavne vykráda pardon kopíruje pardon inšpiruje sa ním) nie ej o čom. Postavy, herecké výkony, akčné scény, triky, dialógy, hlášky, vzťahy, vízia budúcnosti, výprava, to všetko smrdí béčkom a nedostatočným rozpočtom (ktorý pravdepodobne vrcholí vo finále, kedy vidíme latexovú obludu v plnej kráse a je to horor). Kladne vnímam prekvapivo drsné gore a v konečnom efekte aj samotnú výpravu, ktorá je síce lacná, ale na druhej strane z nej razí solídna depresívne, vcelku tiesnivá atmosféra. Dieťa vo mne si stále chce obliecť skafander, do pravej ruky svetlomet, do ľavej búchačku a vyraziť do temných priestorov a tam bojovať s netvorom. Ale film samotný je hrozný. ()

Wacoslav1

Perfektni oldschol sci-fi horurek s demonickym Klausem Kinskim ve vedlejsi roli perfektni atmosferou drasavou hudbou a opravdu temnym prostredim a porad to u mne boduje neni to na plnej pocet mohlo bejt vic gore a ten netvor mohl bejt vic na scene ale i tak je to pecka pokud bych mel srovnavat z Vetrelcem tak neni o cem pujdu sice proti proudu ale ve srovnani s unylym neumerne natazenym a provarenym Alienem u mne tohle luxusni becko jasne vitezi a myslete si o tomhle nazoru co chcete Creature je narez Vetrelec nema narok ()

Campbell

Creature je průměrnej horor z vesmíru, kterej děsně ztrácí na příšeře, myslím že byla obstojná ale režisér jí plně nevyužil a ukázal ji jen sporadicky. Obecně mi přijde spíše směšně trapné srovnávat všechny šmejdy z vesmíru z vetřelcema. Tohle mělo z vetřelcem co společného? To že to je z vesmíru? Od filmu se samozřejmě mnoho čekat nedá, ale dá se na to koukat bez úhony. ()