Pokračovanie kultovej sci-fi, ktorá redefinovala žáner akčného filmu a získala 4 Oscarov, nás opäť zavedú do temného sveta budúcnosti, ovládaného strojmi. Ľudstvo naďalej trpí v otroctve virtuálnej reality, z ktorého ho môže oslobodiť len veštbou predpovedaný Vyvolený. Novodobý spasiteľ Neo (Keanu Reeves) musí v druhej časti čeliť novým protivníkom - sú nimi Dvojčatá, nemilosrdní zabijaci, v skutočnosti smrtiace vírusy, ktoré sa pohybujú Matrixom a dokážu ho meniť a podriaďovať svojej vôli rovnako ako Neo. Okrem nich ide Vyvolenému po krku aj agent Smith, ktorý sa oddelil od Matrixu a teraz Nea prenasleduje na vlastnú päsť. Navyše ako vírus dokáže naklonovať sám seba, takže Neo bude v jednej z vrcholných scén filmu čeliť takmer stovke identických agentov Smithov. Medzitým sa Trinity a Morpheus snažia zachrániť tajomného Kľúčnika, ktorý dokáže otvoriť každé dvere v Matrixe a je dôležitou zbraňou ľudí v boji proti strojom. I medzi robotmi prebieha boj o nadvládu nad virtuálnou realitou, a zároveň sa snažia objaviť posledné ľudské mesto Zion, ukryté v hlbinách Zeme. Všetky udalosti vedú k veľkej vojne ľudí proti strojom, ktorá vypukne v tretej časti.

Rozpočet 300 miliónov dolárov umožnil tvorcom vytvoriť celkom nové trikové technológie, ktoré z pokračovaní Matrixu nepochybne urobia filmovú udalosť roka. Producent Joel Silver tvrdí, že oproti vizuálnemu spracovaniu druhej a tretej časti bude divákom prvý diel pripadať ako "film z doby kamennej". V THE MATRIX RELOADED sa diváci môžu tešiť na bombastickú štvrťhodinovú automobilovú naháňačku, ktorá sa nakrúcala celé dva mesiace a filmári kvôli nej postavili za 2 milióny dolárov vlastný 3-kilometrový úsek diaľnice. Nad bojovými scénami mal opäť dohľad najuznávanejší odborník na východné bojové umenia Yuen Woo-Ping a všetci zúčastnení sa zhodli na tom, že tréning bol tentokrát ešte tvrdší, bojová choreografia neporovnateľne náročnejšia a výsledný efekt divákom vyrazí dych. (oficiálny text distribútora)

Kadas97

Pokračovanie kultovného filmu pokračuje v nasadenom tempe jednotky. O kvalite je tu škoda slov, pretože to čo nie je dokonalé sa dokonalosti približuje. Navždy mi zostane v pamäti scéna, kde Neo masakruje agentov Smithov po stovkách a na koniec uletí ako frajer. 10 z 10 ()

AxelWers

Pre fanúšikom Matrixu povinnosť, pre toho, kto nevidel prvý film, zbytočnosť. Hodnotenie dávam rovnaké ako prvému filmu, aj keď v tomto prípade som sa pohrával s nižším hodnotením. Prvý film mi pripadal trochu mysteriózny, čo mu pridalo na hodnotení, tento film je už viac menej len akcia. ()

Jakubik

Já teda nevím, ale pokračování kultovního prvního dílu mi nějak extra bomba nepřišlo. Mezi nimi je až moc velký rozdíl. První část je obrovská nuda a ta druhá už to moc nezachránila. Akce hezká a přehledná ale soundtrack dostal řádně na prdel. V jedničce krásně „tvrdá“ muzika, která převládá do dneška a v dvojce cosi ve stylu „Fan Dicka“ což by nemuselo být až tak špatné ale ne pro tento typ filmu… ()

Bollek

Není to tolik dokonalé jako první díl, ale rozhodně to není ani nějaký propadák. Chtěl jsem se dozvědět, jak bude příběh pokračovat, jak se to s postavami vyvine dál a to jsem viděl. Akční scény zůstaly na stejně vysoké úrovni, možná se někde ještě i zlepšily. Vše je podpořeno výbornou hudbou, která mě nadchla už v díle předchozím. Nezbývá než s napětím čekat, co přinese závěr trilogie. ()

tomik99

Druhý Matrix už rozhodně nemá takovou hlubokou myšlenku a poselství jako díl první, ale stále se jedná (aspoň co se týče vizuálního zpracování) o velkolepé dílo. První díl zkrátka nastavil laťku velice vysoko (lze ji nastavit snad ještě výš?), takže očekávání u „Reloaded“ byly obrovská. Já nakonec spokojený byl, dostal jsem znovu zajímavý příběh s novými prvky, úchvatnými počítačovými triky a skvělými akčními scénami (boj na schodišti, honička na dálnici). Scénky mimo Matrix mě moc nebavili a celá vzpoura Strojů mě nebrala, ale chápu její výskyt. „Reloaded“ beru jako důstojné pokračování, které mi nabídlo stejnou zábavu jako první díl, pouze mi chyběla hlubší myšlenka a vnucení divákovi přemýšlet o současných problémech lidstva a fungování společnosti jako celku. Ale je možné, že veškeré tyto témata vyvolala jednička a dvojka k tomu už nemá co dodat. Těžko říct. ()

KafuR

Jelikož jednička nám naši přívětivě růžovou budoucnost nastínila zatím jen v málo depkoidních barvách a soustředila se spíše na bojové a létající exhibice kamuflované za přeskakující zelená čísílka, je třeba ve dvojce trochu přitvrdit a přesvědčit nás o tom, že chobotničky se satelity jsou stejně špatný domácí mazlíček jako agent Smith se zálibou v tlačítku Ctrl+C. Do hloubky se tentokrát až do setkání s taťuldou nijak zvlášť nepůjde, ovšem komu by to výrazněji vadilo, když Neova bojová představení se Smtihduplikáty a jinými agresivními prográmky jsou taková pastva pro oči, že chtít po něm, aby při nich ještě chrlil životní moudra, zavání tak akorát nedostatkem sebeúcty. ()

rukay

Je velice zvláštní, jak moc se filmový vkus člověka mění s jeho věkem. Když mi bylo asi 15 let, patři Matrix Reloaded opravdu k mým oblíbeným filmům. Troufnu si tvrdit, že kdybych v té době znal CSFD, nebál bych se dát 4 nebo i 5 hvězd. Proto, když jej nedávno zase Nova dávala, zapnul jsem televizi s povděkem. Abych citoval "některé věci se nezmění, ale jiné ano." Bohužel, stejně to vidím i já při pohledu na tento film. Jako mladšímu mi v Matrixu nejvíc vadili rádoby filosofické pasáže, výše použitý citát nevyjímaje. Mohu říct, že v současné době nejen, že mi vadí, ale vysloveně mne rozčilují. "6 verze Matrixu"? "Zkopírovat tam svůj KÓD"? No šmarja to si snad dělají srandu..! Bohužel, nejhorší na celé věci bylo, že příběh a akce, které mi kdysi připadali tak dobré, už na mne teď opravdu tak dobře nepůsobili. Příběh příšerně lineární a akce téměř samoúčelné. Uznejte sami, že když si dvě kladné postavy jen tak střihnou souboj na dřevěných stolech, aby se "opravdu poznaly", tak to asi něco není v pořádku. Matrix Realoded mne zpětně zklamal. Nevím, jak to bude za 5 let, ale teď u mne vyvázne se 3***... ()

Stíba

Matrix je trilogií kterou jen těžko hodnotit po částech, protože její síla je v komplexnosti všech tří dílů. Reloaded přímo pokračuje tam kde prví díl skončil a na výpravný úvod navazuje smrští akce, která se oproti jedničce posunula o levl výš ale zároveň i dějová stránka není ochuzena a rozvíjí potřební indície skládanky. Za mě je to bez váhání opět pět a asi ještě jasnějších. ()

Hpatrik

Stále vysoká kvalita, jsou tu efektní souboje s pěknou choreografií, ale dějově mi to přijde už příliš překombinované, kvalita scénáře velmi hapruje, dialogy jsou stále vybroušené, ale někdy se to zvrhne do prvoplánových hlášek/frází, bez kterých by se to v klidu obešlo, no a střihy jsou někde příliš uspěchané. Akční scény tu rozhodně nejsou tím nejzajímavějším, a na dnešní dobu už zastaralé digitální triky tomu moc nepřidají. Líbila se mi celá pasáž s Merovingianem a jeho ženou (výborně napsané dialogy, skvěle zahrané, zábavné). ()

tranquill

"Co když mám pravdu? Co když to proroctví je pravdivé? Co když už zítra tahle válka skončí? Nestojí pak za to bojovat? Nestojí pak za to umřít?" Po opětovném zhlédnutí druhého pokračování přelomové kyberpunkové sci-fi musím uznat, že při svém původním hodnocení jsem byl asi smyslů zbavený :-) Dávám opět plný počet! Akce, skvělé digitální efekty, akce, komplikovaný příběh, akce, romantika, akce, sice elektronická, ale výborná až industriální muzika...a zase akce! Uvidíme příště! ()

FanKalEl

Pokračovanie už nevyužíva a nerozvíja dostatočne myšlienky jednotky, čo je tak trochu sklamanie na koľko sa rozpočet enormne zvýšil. Ináč to má ale lepšiu hudbu a akčné scény čiže celkovo ide stále o dobrý diel ak započítam do plusov pribehovú zápletku z finále. (85%) ()

tavlas

První díl, je bezpochyby skvělý.  Ovšem tomto díle,  vám tvrdí,  že  je lidstvo v Sionu schopné vyrobit vznášedla,  stroje, které  zajišťují  vodu, potraviny, elektřinu a teplo, ale nejsou schopni vyrobit oblečení bez dir, nože  a lžíce. Ok , no. ()

chlebos

Já jsem se u toho výborně bavil a večer jsem měl o čem přemýšlet. Jedinou vadou na kráse je jeho rázně useknutý konec. Rád bych se na chvilku stal Neem, abych se mohl proletět nad Jabloncem, pobít pár Smithů a potom si užít s Trinity.:)Jestliže Revolution splní moje tajné sny přihodím i k Reloaded ještě jednu* takhle je to zatím za 4. ()

Solly

Vím, že to někomu docela zvedne adrenalin, ale polde mě si i druhý Matrix zaslouží celý počet. Už jenom pro ty úžasný akční scény, hlavně v Metrixu. Je jenom třeba přistoupit na to, že to není, jak naznačovala jednička, boj hrstky lidí proti jednotnému systému "Metrix", ale že je to velmi komplikovaný boj s mnoha stranami (nebo jen je systém prostě tak sofistikovaný). Je pravda, že mi někdy nebylo jasné, jestli některé scény nebyly vysřiženy, nebo jestli "filozofické" úvahy nebyl jen takový vtípek Wachowski Bros. Zkrátka není to jednička, a Neova "nadřazenost" v Metrixu nějak vyprchala, ale i tak je to bomba a nemůžu se dočkat závěru trilogie. ()

Lord Fuck

Fuj fuj fuj !!! to se nedělá nalákat nás monstrózní reklamou, super recenzema a hlavně hlaáškou že se tam objeví nejlepší automobilová honička pod sluncem-to trochu přehnali ne (no uznejte sami vyrovná se to snad honičkám z Ronina? no NE). Tady je holt vidět jak nás (i mě) reklama ovlivňuje. Prostě průměrný snímek na kterej se dalo až moc peněz. Ale na Revolution musim jít :) ()

Aditu

Bohužel tady film drží nad průměrem jen bojové scény a celkově vizuální stránka. Bohužel, originální příběh a nápady Matrixu tu byly poněkud rozmělněny a jsou podávány dost rozvleklým způsobem. Oproti závěru série je to ještě dost kvalitní, ale po shlédnutí musí být divákovi jasné, kam se celá trilogie ubírá :o( ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Server Car Scrap Comparison teď zveřejnil studii, ve které se zabýval počtem dopravních nehod ve filmech u jednotlivých herců. Asi nikoho pak nepřekvapí, že za nejnebezpečnějšího filmového řidiče byl… (viac)

Šílený Zorro

Šílený Zorro

30.04.2011

Někdo ve studiu 20th Century Fox si myslí, že je načase, aby se vrátil maskovaný mstitel Zorro. Rozhodně ale nečekejte návrat Antonia Banderase – konec konců, po skvělé jedničce přišla Legenda o… (viac)