The Bewailing

• USA The Nest
všetky plagáty

Beth (Sarah Navratil), Jack (Kevin Patrick Murphy) a ich malá dcéra Meg (Maple Suttles) sa presťahujú do domu člena rodiny, ktorý nedávno zomrel. Bethina drogová závislosť ju pripravila o prácu a takmer rozbila manželstvo. Po tom, čo Meg utrpí traumatickú nehodu manželstvo dostáva ešte väčšie trhliny. Meg si vyvinie chorobnú závislosť na matke, ale aj plyšovému medveďovi Rickymu a Beth začína mať podozrenie, že sa v jej rodine deje niečo zlovestnejšie. Prenasledujú ju hrôzostrašné vízie o parazitických tvoroch, ktoré ohrozujú jej rodinu. Sú to len halucinácie alebo rodinu opanovalo niečo desivejšie? (Arsenal83)

jouzy odpad!

No to byla neskutečná blbost! Tvl. sračka o malém spratkovi, a nudných rodičích, s muslimským psychoušem a ta hudba to vše podtrhla. Jdu zvracet. ()

Marze

Film spoleha jen na uzkost a rozhozeni nervnich divaku.Proto asi tak nizke hodnoceni. Je ale docela originalni a desivy diky dobrym remeslum, rezii a hercum. ()

JASON_X

Pro horrorový žánr je neštěstím, že se atraktivních a zajímavých předloh často chopí neumětelští poloamatéři. A to je bohužel i tenhle případ. Nechal jsem se zlákat plakátem i anotací, ale nejhorrorovitější scény filmu byly nakonec zdlouhavé, prkenné, bezobsažné a místy až absurdní dialogy všech postav, ztvárněných navíc nepříliš přesvědčivými herci, s tuze ohavnou holčičkou v čele. A přitom zápletka je v rámci žánru výborná, jen její působivost na diváka bude kvůli mizernému filmařskému zpracování asi hodně mizivá. Ale nechci být zase úplně negativní, rejža nejspíš pracoval s hodně omezeným rozpočtem a několik okamžiků bylo dejme tomu i docela efektních, třeba komunikace v hmyzáčtině, nebo závěrečný obraz královničky ze sklepa. A Sára Navrátilová je od pasu nahoru docela hezká baba. Nicméně největší plus filmu spatřuju z mého hlediska v tom, že mi dal vzpomenout na Medvídka z Bogoty od Lucie, a já tak po stu letech tenhle skvělý klip s nostalgickou rozkoší znovu zkouknul. ()

Morholt

Námět výborný, začátek s hmyzáckou rodinkou také a něco do sebe měl i konec. To ostatní stálo za starou bačkoru. Jestli mi něco utkví v paměti, tak je to neskutečně nesympatická holčička, okolo které se bohužel všechno točí. Sice chápu, že režisér pracoval s omezeným rozpočtem, ale jako diváka mě to zase tolik nezajímá. 15% ()

Arsenal83

Halucinogénny horor resp. skôr len film než horor, nejaká nepríjemná situácia sa tu objaví asi len raz. Najpohľadnejší z rodiny bol ten plyšový medvídek, inak otec + matka + dcéra vyzerali akoby všetci boli súrodenci alebo deti súrodencov. Na to mi ale netreba pozerať žiadny film, stačí mi urobiť si výlet do niektorej veselej osady, napríklad tej v Sečovciach a tam mám krásnu panorámu na 80%-ný incest + ako bonus polomŕtvi psi na zemi ako výplň do klobás. To je skutočný horor a nie toto. ()