Goedam

• Južná Kórea 도시괴담
Horor / Mysteriózny
Južná Kórea, 2020, 1 h 14 min (Minutáž: 7–15 min)

Víteček

Tak tohle je opravdu slabé. Ten formát je příliš krátký na dostatečné vybudování atmosféry a příběhu a navíc je většina toho času promarněna prázdným obsahem. Ve chvíli, kdy by se to mělo pomalu začít rozjíždět to skončí. Když už se dostane na akci, je docela slabá a nevypadá nijak úžasně. Většina příběhů je navíc víc úsměvné, než strašidelná a nemá to vůbec žádnou atmosféru. Některé epizody, jako stream, jsou pak vyloženě k smíchu. ()

Lenka.Vilka

Mám ráda antologie příběhů. A obecně mám ráda i povídky. Když je to úderný s dobrou pointou, každý moc dobře ví, kolikrát stáčí i jedna stránka. Nebo třeba čtyři minuty. A atmosféra přijde, jak správně má. Tady se to povedlo tak napůl vážně dobře. A napůl ne úplně uspokojivě. Přičemž si nemyslím, že problémem je vždy právě ta délka (od každého z dílu samozřejmě vždy cca mínus dvě minuty na titulky). Tady prostě dostaneme osm kraťasů zpracovávajích městské legendy. A přestože byla většina z nich pro mě neznámá, v základu mají hodně společného s těmi nám blízkými. Občas to může působit lehce nedotaženě. Že se část příběhu vynechala nebo nevešla právě kvůli stopáži, což není tak úplně pravda. Protože je to vybrané tak dobře, že některé kousky jsou zároveň epilogem či dovysvětlením toho předtím. Takže to je ve výsledku propojenější, než to na první pohled působí. Ale má to jedno velké "ale". Není to špatný výběr, přesto nějakou hlubší stopu ve mě zanechal pouze poslední příběh. Ten byl prostě top. Zbytek je ok, nehodnotím špatně, protože to je dobré, ale určitě ne v kategorii, kdy bych měla touhy vidět znovu. Proto to nižší hodnocení celku (4*), přestože průměr mi vyšel na 4,5. Je to hodina života, už jsem to zabila horšíma věčma  ;) ()