Situační komedie Václava Vorlíčka vychází z životní reality roku 1985, ozvláštněné klíčovým pohádkovým motivem. Námět Václava Nývlta těží z častého nesplnitelného přání mnoha lidí, kteří by v nejrůznějších situacích ze všeho nejraději byli někým jiným. Dvěma hrdinům filmového příběhu - slušnému, leč sucharskému inženýru Zárubovi, a sňatkovému podvodníkovi Majerovi - se působením tajemných sil Měsíce toto přání splní. Oba muži si vymění podobu, což ovšem ostře kontrastuje s jejich nezměněnými charaktery a hlasy. Nepochopitelná záměna se přirozeně stává zdrojem mnoha komických zápletek a situací. Happy end pak ústí do typicky pohádkového spravedlivého potrestání darebáka a zadostiučinění, kterého se dostane poctivému člověku. Nenáročná komedie s morálním podtextem se opírá především o herecké výkony dvou odlišných komiků Petra Nárožného a Oldřicha Kaisera. (oficiálny text distribútora)

Cibulka_C

Zajímavý film se zajímavým námětem. Že by měl film víc využít svého potenciálu? Já myslím, že ho využil docela dost. Je to šílená komedie, která je velmi netypická, nevím čeho se na tom chce ještě víc využít... 👐🏻 Není to snímek nějaký zrovna dvakrát kvalitní, ale špatný taky není (myslím obsahově). Je ideální k obědu nebo k vyčerpanému odpoledni, nic moc nám nepředá, ale určitě stojí za zkouknutí. Zároveň mě extrémně fascinovalo, jak detailně, ba přímo mistrovsky, jeden druhého nadaboval, i když to prý nebylo zrovna dvakrát nejlehčí. - Jeden prý mluvil moc pomalu, druhý zase moc rychle :D I oblečení měli skvěle promyšlené, jeden ho měl větší, druhý zase menší... 🦲záměna se tedy na oko velmi povedla🦱 Oldřich Kaiser hrál ty zoufalé výrazy naprosto skvěle a Petr Nárožný byl solidní jako vždyky. Já myslím, že na oddech ideální. ()

Veeria

Vyzdvihla bych především herecké kvality pana Nárožného a Kaisera, kteří opravdu znamenitě zahráli proměnu a gesta toho druhého. Nicméně, jedno podívání mi bohatě stačilo. ()

PavHer

Dívám se, že jsem tu pomalu za exota, ale tenhle film patří mezi mé oblíbené, klasická česká komedie s bláznivou zápletkou. Nic víc, nic míň. ()

chosan

Tak na tenhle film jsem se těšil když jsem koupil dvd že jsem ho ještě neviděl a ouha on stojí za prd dávám tomuto nic moc braku 40% a to jsem hodnej! ()

Severus007

Pokus o rozvernou veselou komedii na stokrát omílané téma. Problém je globálně vzato v tom, že české komedie pokulhávají za těmi i tak dost kulhajícími zahraničními komediemi. ()

Lazy87

Záména Nárožného a Kaisera. Globálně vzato docela volovina, která přesto měla i své světlá chvilky. Přesto scénář by mohl být trochu jiný, jelikož se tam vyskytovaly pro mě nepochopitelné věci, co se týče záměny. ()

bigkarlos

Typický zástupce humoru gulášového socialismu 80. let. Globálně vzato, horší než tento druh filmů je skutečnost, že většina dnešních komedií je ještě o mnoho slabších. Zde lze alespoň kladně hodnotit herecké výkony obou hlavních představitelů, kteří i přes chabý scénář odvedli slušnou práci. ()

honza.g

Nechápu příkré odsudky, připojuji se k Gilmour93 . Vyčítal bych trochu pomalejší tempo, a v důsledku toho délku, ale jinak na dobu vzniku dobré. Taková přerostlá TV komedie, ale i průměrný Vorlíček potěší víc než holywoodské řachandy.. ()