Balada z mlází

• Československo Suchý, Šlitr: Balada z mlází
všetky plagáty
Krátkometrážny / Hudobný
Československo, 1965, 5 min

Z poloviny šedesátých let minulého století je písnička autorské dvojice SuchýŠlitr Balada z mlází, kterou uvidíte inscenovanou v plenéru s dramatickým vyvrcholením. Zajímavé je, že ji autoři nikdy na žádné desce nevydali a měla pouze podobu televizního klipu. (Česká televize)

honajz

Dobrý je ten konec s tramvají na trati nahoru k Pražskému hradu, ale i lesem poskakující dívka, která jde se džbánem pro vodu, Suchý jako chlápek, co řeže dříví na křeslo, Šlitr jako falešný zraněný myslivec, všechny ty lidové vsuvky, a docela by mne zajímalo, které dvě děvčice zde hrají, protože dekolty mají opravdu k pokoukání. ()

sator

Původní česká píseň z dílny Suchého a Šlitra. Jedná  se o parafrázi na kolovrátkové vypravěčské písničky s příběhem s kterými se mohl posluchač potkat na poutích ()

ostravak30

Zvláštní, že zrovna tato píseň nebyla vydaná. Je to ale též ukázka dobové zábavy a toho, co tehdy zkrátka fungovalo a Suchý se Šlitrem to uměli. Na jedné straně si dělat legraci de facto sami ze sebe, na druhé natočit k zábavné písni i klip, který taky nenudí, ačkoli z dnešního pohledu je jeho stopáž poněkud delší. ()