O Vánocích

• Nemecko ÜberWeihnachten (viac)

Muzikant Bastian je úplně na dně, a navíc zápasí s předvánočním splínem. Na svátky se chystá domů, ale i tam už na něj čeká pár nemilých překvapení. (Netflix)

M.i.k.e

zábavná vánoční jednohubka,která slušně funguje i přes příval klišé,zpívanou němčinu a nesympatického hlavního hrdinu.V lecčems sem ho sice chápal,ale ve chvíli kdy se zachoval vůči všem jako úplný kretén jsem přestal.I když to tam asi muselo být aby došlo k potřebnému procitnutí a napravení...70% ()

Pethushka

Asi to bylo záměrem, obsadit do hlavní role ne příliš sympatického kluka, který kromě zpěvu ničím moc nevyniká. Já kvůli tomu neustále balancovala mezi stavem, ve kterém jsem si pochvalovala, že se do jeho role můžu jako divák kvůli jeho obyčejnosti vžít. Na druhou stranu jsem ale - především v jednom určitém momentě - nechápala, jak někdo mohl postavit seriál na postavě, která je nejen totální looser, ale taky pěkně sobecký debil. Když to sečtu, spíš jsem se bavila, než nebavila. Slabší 4* ()

Sammya

Velmi příjemná jednohubka na jeden večer. V některých momentech jsem se v Bastim úplně viděla, dost jsem s ním souhlasila, až na ten děsný cringe proslov, kde prostě ulítl. Ale jinak jsem si to moc užila. Až na to, že jsem zjistila, že německy fakt neumím :D ()

chrispe

Nevyzrálý Bastien jede na Vánoce domů. Do doopravdy kouzelného městečka, ke své rodině, pár hrozným překvapením a novou láskou. A já přemýšlím, proč mi tohle vánoční rodinné drama moc nesedlo. Možná kvůli necharismatickému hlavnímu hrdinovi, se kterým jsem sice na jednu stranu soucítila, ale na druhou mu ani příliš nefandila. Líbila se mi Karin, strýc a bláznivá sprostá babča Hilde. ()

MickeyStuma

Od prvních minut příběhu se ukazuje, že přišlo něco, co tu dlouhodobě chybělo. Živá komediální minisérie nemající jedinou nudnou vteřinu a naopak neustále bavící a co je hlavní, nezvrhávající se do bláznivé ztřeštěnosti a trapnosti. Oproti americkým televizním červeným knihovnám s vánoční tématikou tohle působí jako živel. Aby nakonec ne. Hlavní role se zhostil německý komik Luke Mockridge, který tomu dal pořádnou šťávu. ostatní mu už jen dobře nahrávali. Příběh scenáristicky zpracovaný dle knihy ´7 Kilo in 3 Tagen´ od Christiana Huberta je plný nejrůznějších a plně typických povah v nejrůznějších situacích. Prim je především nezodpovědnost mající co dočinění se zlomyslností. Vyčnívá však babička se svým pesimistickým přístupem snad ke všemu. Její upřímné hlášky určitě alespoň v Německu zlidoví. Vánoční duch je znatelný každou minutou a je to dáno i překrásným prostředím. Na dnešní dobu nepřekvapí použití problematiky homosexuality a narážka na muslimy. Rasová propaganda tmavé pleti už teprve ne. Ta v dnešní době prostě musí být všude. Jako drama minisérie selhává, pokud něco dramatického vůbec mělo být, ale jako ryze zábavný televizní počin o pouhých třech dílech lze považovat vcelku za povedený. ()