Zvrácenost strachu

• Kanada Hunter Hunter
všetky plagáty

Joseph Mersault s manželkou Annou a třináctiletou dcerou Renée žijí po většinu roku v lesní chatě. Živí se prodejem kožešin z ulovených zvířat. Není to snadný život, o kožešiny je stále menší a menší zájem a jejich cena klesá. Rodina má kvůli tomu problém s nákupem základních potravin. Anna by se chtěla přestěhovat do vesnice a najít si práci. Těžký život s manželem si vybrala, na to si nestěžuje, ale jejich dcera Renée si to nevybrala. Měla by chodit do školy a stýkat se s vrstevníky, prožívat první lásky, prostě žít normální život. Tak, jako oni, už dnes nikdo nežije. Joe se o tom teď nechce bavit. Do jejich oblasti se vrátil nebezpečný zlý vlk a je potřeba se ho zbavit. Požádá Annu, aby s Renée zůstaly doma a on sám se vydá na lov vlka. Při hledání narazí na místo, kde najde několik zavražděných lidí, ale těm už pomoct nedokáže. Pustí se tedy zatím po stopě nebezpečného zvířete. Anna čeká několik dní, ale Joe se jí stále neozývá. Nechtěl, aby mu volala vysílačkou a plašila vlka, Anna to přesto párkrát zkusí, ale marně. Joe mlčí. Pak najde kousek od chaty těžce zraněného muže. Domnívá se, že ho napadl vlk. Muž má velké bolesti a blouzní. Anna ho dotáhne do chaty, kde mu poskytne první pomoc. Podle ní by měl vyhledat lékaře a když se muž dá trochu dohromady, chce ho odvézt. Muž však odmítá pro velkou bolest. Tak ho Anna a Renée nechají ještě u sebe, aby se trochu více zotavil. Anna se snaží obstarat nějakou potravu a společně s Renée kladou pasti v lese. Když se tam Anna jde podívat, zda se něco chytilo, najde tělo svého manžela. Je evidentní, že za jeho smrt nemůže vlk, ale člověk... (TV Prima)

oveckaoa

Tenhle film klame obalem tak, že co tu vidíme vlka (řeknete si animal horor ) a 2 postavy realita je , ale jinde. Ženská s chlapem a Grétou (všimněte si té podoby úplná Gréta) žijí v lese. Jak už tu někdo píše , když nic neloví nejí a , že by ten les překypoval životem taky nevypadá. Cca 15 minut tam honí vlka (ve filmu se objeví tak na 2 minuty) , kterého kdysi viděli a asi se vrátil a zbytek máme home invasion. Proč tak malé hodnocení? odpověď je prostá jelikož stupeň debility je vysoký chlápek najde umučené mrtvoly a normálka neřeší to dokonce si mezi nima udělá pozorovací hnízdo a zůstane tam den možná i více (asi nesmrděli nebo mu to třeba vonělo těžko říct) ženská dojde na šerifovu stanici a začne si stěžovat, že viděla zlého vlka (asi si představovala , že se na ni bude usmívat, když ho chtěli zabít nebo já nevím) já Vám nevím toto kdyby mě někdo nahlásil tak si řeknu jestli je mentálně postižený a asi bych volal psychology a jdeme dále ženská najde zraněného chlápka a nechá si ho přes den doma (aj když nemohl chodit co mu třeba v tu chvíli zavolat doktora ne to bylo asi moc těžké na to je potřeba maturitu nebo selský rozum a to tady z 3 lidí neměl nikdo ) šerif jde najde mrtvoly co by normální člověk udělal volal policajty tady tenhle ne prochází se po místě činu . 40 procent a i ty to je moc 20 procent za Bambiho a 20 za toho zajíce jinak tam není co chválit největší herecký výkon předvedl ten pes co tam chcípl. ()

Arsenal83

Lesná nuda, kde človeku rýchlo dôjde, že to nebude len o tej šelme. Väčšina času sú len prechádzky po lese ako na postriežku so zbraňou v ruke a v pozadí hrá lesný roh alebo také niečo. A keď protagonistom dôjdu sily, tak sa zavrú v drevenici a odverklíkujú pár povinných dialógov. Film má dobrých len záverečných desať minút. ()

PetrPan

Povedla se příroda a závěr, jenž měl být zřejmě tím hlavním sdělením, jehož se má divákovi dostat. Cesta k němu však místo skvěle vyšisované silnice I. třídy připomíná spíš typickou českou okresku plnou výmolů i na místech, kde byste je nečekali. Hloupost se tu projevuje zejména v jednání postav a to v takové míře, že se nad tím nedá jen mávnout rukou a říct si, inu debil, ono se tomu prostě zkrátka a jednoduše nedá věřit, což jinak velmi pohlednému snímku docela podráží nohy. Tři vlčí zavytí. ()

pornogrind

Čím míň bude o filmu divák vědět tím líp pro něho. Takže vlastně ani nečtěte tenhle komentář. Já si nepřečetl ani zdejší obsah. Šel jsem do toho jen kvůli celkem vysokýmu hodnocení. Většinu stopáže se to tváří jako Animal Attack a pak najednou nastane nečekanej odklon. Což beru jako plus, protože Animal Attack filmům zrovna moc neholduju. Za sebe můžu říct, že si film po celou dobu udržel moji pozornost a rozhodně jsem se nenudil. Ba naopak. Celkem mi to sedlo. Našlo by se sice pár chybiček a scéna polda versus pasti je vyloženě komediální i přesto nemám problém dát Hunter Hunter slabší 4 hvězdy. Pozitivem je taky konec kterej pro mě byl nejen povedenej ale hlavně nečekanej. ()

Michelle75

Nemůžu říct, že by mě to nebavilo,ale na druhou stranu jsem pořád čekala napětí a v tom čekání jsem se začala spíše nudit. Jednotlivé postavy mě bavily, prostředí a život uprostřed lesů taky......pokud bych nečetla, že se jedná o horor, tak bych se u závěrečné scény hodně pobavila, ale takhle ji beru jako plus. No max. na jedno pokoukání. ()

• V pôvodnej verzii scenára mali Mersaultovci osemročného syna, avšak, keď rolu získala Summer H. Howell, zmenil scenárista Shawn Linden vek aj pohlavie. (beso74)