Neporazitelný

• USA Invincible
USA, (2021–2024), 13 h 42 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvorcovia:

Robert Kirkman

Predloha:

Robert Kirkman (komiks)

Hudba:

John Paesano

Steven Yeun, J.K. Simmons, Sandra Oh, Seth Rogen, Zazie Beetz, Mark Hamill, Walton Goggins, Jason Mantzoukas, Mae Whitman, Max Burkholder (viac)

Neporazitelný je americký animovaný televizní seriál o superhrdinech pro dospělé, který vychází ze stejnojmenné série Image Comics od Roberta Kirkmana, Coryho Walkera a Ryana Ottleyho. Seriál sleduje sedmnáctiletého Marka Graysona a jeho proměnu v superhrdinu pod vedením jeho otce, Omni-Mana, nejmocnější bytosti na planetě. Během své proměny se Mark ocitá v rozporu mezi svým osobním životem a superhrdinskými povinnostmi, kdy bude nucen dokázat, že dokáže být takovým hrdinou, jakým je jeho otec. (LUKICKK)

Recenzie používateľa Azurovydrak k tomuto seriálu (4)

Série 1 (2021) (S01)

Úvodem je třeba říct, že Invincible je skvělé dílo a mám radost, že se dočkalo vřelého přijetí. Přesto si myslím, že to není taková extratřída, jak může občas vypadat. Nejvěrněji přirovnat by šlo asi k Legendě Korry - nic světoborného, ale slušný nadprůměr, který vás poctivě zabaví a budete s ním spokojeni. Dá se říct, že se Invincible v podstatě veze na eRkové vlně, kterou rozpoutal Wade a těží z ní většinu svého úspěchu. Nechci tvrdit, že krom zlomených kostí a utržených končetin nemá co nabídnout, když příběh i nápady tu jsou. Oproti staršímu (a většímu) bratříčkovi The Boys ale pořád strádá, co se týče určité naivity a jednoduchosti, která kreslenou tvorbu provází. Animace sice snese víc krve a destrukce, ale prostě tu schází herci a skutečné emoce. Naopak se mi líbí, že tu krvácejí i hrdinové a za chyby se platí (tedy pokud vám šéf neumí opakovaně přišívat hlavu k tělu), o čemž se osazenstvo ostatně tvrdě přesvědčilo už v prvním díle. Protagonista je sympaťák a i když má příšerný vkus na holky (ale vážně), dá se mu fandit. Zbytek party nic moc, snad se v dalších řadách víc projeví. Celkově jde o prima rozjezd něčeho, co by se v budoucnu mohlo stát velkou značkou. 85% ()

To bolelo (2021) (S01E05)

Od začátku je seriál slušná podívaná, ale pořád jsem si říkal, že tomu chybí "něco" navíc. A přesně to dodává tento díl. Supr příběh, souboje, zvraty, brutální závěr. Hlavně začíná být dost zřejmé, že vůbec nikdo není nedotknutelný. ()

Série 2 (2023) (S02)

V mnoha směrech epičtější, grandióznější a zároveň emotivnější a srdceryvnější než první řada. Vylepšená animace (vč. punu v předposlední řadě) je už víceméně samozřejmostí, ale nejvíc mě překvapil příběhový posun. Každá postava se vyvíjí, scenáristé nikoho nešetří, krev stříká na všechny strany a není dne, aby někdo z hrdinů neměl pořádné PTSD z toho, co zažil či provedl. Sice se zase seriál moc soustředil na vztah Marka s Amber (nejmdlejší postavou seriálu) a jejich problémy ve stylu "nemáme na sebe čas" silně nudily, naopak potěšil úplný závěr, který snad konečně naznačil romanci s tou pravou. Nezlobil bych se za víc Omni-mana, ale na druhou stranu ho skvěle zastoupili další Viltrumité (a pokud jsem slyšel správně, tak s touto borinkou se má Mark ještě na co těšit). V poslední epizodě jsem čekal pořádný prison-break, no nestalo se, ale nevadí, i tak byla druhá řada naprostá bomba a těším se na třetí. Celkově se nám značka Neporazitelného pořádně rozrůstá a má obrovský potenciál být v příštích letech animovaným eRkem číslo jedna. 95% PS: Angstrom Levy byl zajímavý, ale jsem rád, že je (snad) po něm. Multiversum je na papíře poutavý koncept, který se ale v praxi může ukázat být hodně nudným, jak mimo jiné předvedla čtvrtá fáze MCU. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD