Príbeh akčného sci-fi filmu sa odohráva v 21.storočí. Stavebného robotníka Douglasa Quaida /Arnold Schwarzeneger/ prenasledujú nočné mory, v ktorých sa mu zdá, že nie je tým, za koho sa považuje. V skutočnosti je to tajný agent vyslaný z Marsu, disponujúci dôvernými informáciami, ktoré mu však boli vymazané z pamäti. Doug sa po nejakej dobe vracia na Mars, kde sa postaví proti svojim bývalým nadriadeným a stáva sa vodcom vzbúrencov. (TV Dajto)

dragonian

P.K. Dick vie ako pisat scenare a ked sa k tomu pripletie aj uradujuci Guverner Schwarzii v dobe svojho najvacsieho rozkvetu je na co sa pozerat ()

Brumlak

Na ten film jsem se vždy těšil. Bavilo mě to. Někdy jsem tomu moc nerozuměl (dětství), ale pak už to bylo pochopeno (dětství). Nejvíce mě zaujala tříprsá žena a neexistence kyslíku na planetě (dětství). Později to byla akce a nápad (dospělost). ()

drim87

Bravurní námět spolu s režií Paula Verhoevena udělal z toho filmu, podle mě, jeden z nejlepších akčních sci-fi 90. let. ()

petrik11

Podľa mňa dobré, až príliš. Predstava kolonizácie Marsu a to ako by tam potom mohol vypadať život nemala chybu. Škoda, že si tvorcovia neodpustili: "pravda a láska vítězí nad lží a nenávistí." ()

Vanguard77

Film mého dětství, i když kdyby tenkrát maminka s tatínkem věděli, že se koukám na Total Recall, asi by bývali nebyli dvakrát nadšení. Já ale nadšený byl, no koneckonců, akce přehršel, o nápady a rudou planetu nebyla nouze a celé se to neslo v takovém svižném duchu. Starý dobrý hity jako Total Recall nebo třeba Stalonův Demolition man, jooo, to byly časy. ()

Krahulda

Tento film je na svojí dobu určitě klenot a to díky především vizuálním a zvukovým efektům, které byly ve filmu použity. Navíc v hlavní roli Arnold Schwarzenegger, takže jistá záruka toho, že film bude kvalitní, plný akce a adrenalinu. ()

curfew77

Místy poněkud chaotické, přesto kultolegendární :) Jeden z typických představitelů éry podomácku nadabovaných videokazet, v tomto případě s nezaměnitelnými verhoevenovskými triky, budícími dnes sice už často spíš úsměv, ale přesto... Nostalgických 80 % a musím se přiblble usmívat, kdykoli vidím jen ukázky v televizi :) ()

Dinsberg

Film, nepostrádající originalitu ani rukopis největšího hollywoodského úchyla. Škoda, že si pak už začal své velké renomé kazit. ()

Bredy65

Ať dělám co dělám, ať si máma slzy vypláče, jen že hraje Arny hlavní roli dávám tři, a za ten nápad. Před 30-ti lety bych asi vlepil pět, ale to teď nedokážu. ()

anyonecek

Neskutečně zábavný a podivný sci-fi thriller. Dobrých 3/4 filmu jsem nevěděl co je vlastně pravda a co ne a abych pravdu řekl, tak si nejsem jistej ani tím koncem, ale to bude asi pro každého jinak. Krve tu cákalo dost a masky i prostředí na tu dobu, to je nepopsatelné ;). Čekal jsem nějakej vážnej thriller, kde se bude nahánět nabušenej Arnie a banda nějakejch vrahů, ale tohle mi doslova vyrazilo dech. Pro potrhlé fanoušky sci-fi filmů tohle bude určitě lahoda. ()

Uberlord

Magorovina, úlet, kašpárna, střeštěnost... prostě naprosto šílenej film... Avšak naprosto skvěle vymyšlenej. Příběh je podle mého gusta naprosto suprovej a všechno do sebe krásně zapadá. Vizuální stránka je samozřejmě k dnešní poměrům horší až směšná, ale to bych rozhodně nebral v tomto případě jako mínus. Naopak, ono to tak trochu zapadá do tak ztřeštěného filmu. Působí to hodně otevřeně a odlehčeně. Člověk se i zasměje a občas neví, kde mu hlava stojí, jaké zvraty se tam odehrávají. A právě ty zvraty... ty situace, kdy se Douglas Quaid musí rozhodnout, čemu bude věřit... kdy v sobě musí najít tajného agenta. Za mě plný počet. Tohle už prostě nikdo nenatočí. ()

darthvader77

Velice skvělý film který má perfektní scénář, nadupanou hudbu a hlavně dynamické tempo, Jerryho Goldsmithe a hlavně Arnolda, kterému role stavebního dělníka Douglase Quaida sedla jako ulitá. Perfektně se pracuje s nápadem přístroje Recallu, kdy nevíte co je realita a co recall a nevíte až do konce a ani vlastně na konci. "Tak zlato a je tu rozvod!" ()

helrohir

Veľmi zvláštne, ba priam bizarné sci-fi. Verhoeven nezostal svojej povesti nič dlžný a namiešal dynamický príbehový cocktail plný brutality, úchylnej atmosféry, ľahkej erotiky a odľahčenej zábavy v podobe nezabudnuteľných hlášok. Pre Arnolda je to ďalšia z jeho kultových úloh, Sharon Stone je neuveriteľne sexi a je na škodu, že nedostala aj viac priestoru. Nič nemôžem namietať ani voči hudbe a (z väčšej časti) vizuálnym efektom, ale trochu mi vadí absencia logiky v niektorých kľúčových situáciách, respektíve mi to niekedy prišlo mierne nejednoznačné, ale možno to bol aj zámer, nuž ktovie. Na plný počet to síce nebude, keďže v rámci akčných sci-fi filmov existuje aj viacero legendárnejších diel, ale tento film sa mi v pamäti povaľovať ešte dlhú dobu. 80%. ()

Guran

Arnold je mistr herec. Jrho figura se úplně hodí do role Quaida. Na tu dobu skvěle udělané efekty, děj, obsazení atd. Příjemný film, který jednou za čas potěší. ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

08.08.2018

Režisér Paul Verhoeven (RoboCop, Hvězdná pěchota) se do paměti filmových fandů nadosmrti zapsal jako autor kultovních pecek Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem či erotického thrilleru Základní… (viac)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

06.01.2014

Paul Verhoeven dal světu trojici výjimečných akčňáků – Total Recall, RoboCopa a Hvězdnou pěchotu -, které díky kombinaci satirického nadhledu a brutální akce těžko někdy upadnou v zapomnění. Bohužel… (viac)