S válkou nechtěl mít nic společného, ale najednou stál před ním židovský chlapec. Pan Batignole má zavedené řeznictví a žije poklidně s manželkou, dcerou a zetěm v Paříži. Židovská rodina, která bydlí v bytě nad nimi, prchá před deportací. Snaživý zeť je udá gestapu a celou rodinu zatknou. Batignoleovi se nastěhují do krásného bytu a vše "podědí". Jednoho dne u dveří zaklepe malý Simon, kterému se podařilo na nádraží uprchnout. A pan Batignole, který chtěl jen přežít a trochu si přilepšit, se dostává do situace, ve které rozhoduje svědomí a morálka. Před "malým" člověkem stojí velký úkol - překonat sám sebe. (oficiálny text distribútora)

DePompon

Milý francúzsky film o chlapíkovi, ktorý uprostred vojny uniká gestapu a obetuje svoj pokojný život pre bezpečie malého židovského chlapca. Páči sa mi, že v sebe vkusne mieša prvky komédie, aj drámy. Vojna zrejme stále ostáva bezodnou inšpiráciou pre filmy hodné zhliadnutia. ()

pafka

Nenapadny film, a tak veliky lidsky pribeh. Nejsou tady zadni hrdinove, ale obycejni lide, kteri nesjou cernobili, ale maji sve svetle a temne stranky. A svetle v hlavnim hrdinovi nakonec prevladnou. Doporucuju, francouzsky film, ktery umi i z tak narocneho tematu chvilema nechat divaka se chechtat. ()

p.a.douch

Za mě dost dobrý. Gérard Jugnot dost překvapil. Přerod pana Batignola zahrán dost dobře. Pan Batrignol zkrátka pochopil, že hranice morálky překročit nemůže a já to Jugnotovi věřil. Takže já se bavil a přemýšlel u tohoto filmu o tom jaký to v té době muselo být svinstvo. ()

gpx

Pan Batignole stále před něčím ustupuje. Před vzpomínkami, před svou nenažranou manželkou, vychytralou dcerou, bezpáteřním skoro-zeťákem. Jednoho dne se ale osud rozhodne dát mu zcela zásadní šanci získat zpátky svoji čest a sebeúctu. ()

DrifterSoul

Hořko-sladká komedie i drama. O lidských charakterech. O slušných lidech i krysách. O hamižnosti a prospěchářství primitivů. Tady zrovna z WWII a okupované Francie. Ale takové příběhy jsou staré jako historie celého lidstva.  Čekal bych, že s kreaturami naší domácí provenience, které pro pár drobných také udávali za války Židy, se jednou filmově vypořádáme stejně tak břitkou a současně vtipnou, inteligentní formou.... ()

nemome

Čekal jsem slabý odvárek, ale pan Batignole mě mile překvapil. Typický človíček, kterého zajímá jen svůj maloměšťácký živůtek , je najednou postaven před osudovou volbu. A zachoval se tak jako by se v oné době dokázal zachovat málokdo. ()

pethla

Příjemný film,jeden z pohledů na druhou světovou válku.Charaktery lidí a vše s tím související jsou pěkně podány.,Celkově se mi líbí. ()