John Lennon, Paul McCartney, George Harrison a Ringo Starr na velmi ulítlé cestě pomalovaným autobusem s hosty a hlavně a parádními písněmi. Jedou odnikud nikam, ale rozhodující je tady pěkná hudba.
Po filmech Perný den (1964) a Help! (1965)z iniciativy Paula McCartneye, který se po smrti manažera Briana Epsteina v srpnu 1967 stal vedoucím souboru, Beatles natočili televizní film Magical Mystery Tour s mimořádně úspěšnými písněmi Hello Goodbye a All You Need is Love, ale zazní zde i Penny Lane a Strawberry Fields Forever. Pozoruhodné je obsazení hostů této podmanivé hymnické písně: All You Need Is Love: George Martin – piano, Mick Jagger, Keith Richards, Marianne Faithfull a další – vokály. Píseň Fool on the Hill vysoce oceňoval Leonard Bernstein ve svém pětadvacetidílném TV cyklu Koncerty pro mladé publikum (v ČT bylo uvedeno jako „Leonard Bernstein o hudbě"). Premiéra filmu o vánocích sklidila plno záporné kritiky, která „muzikál“ zákonitě proslavila.
Stejnojmenné gramofonové album vyšlo 27. listopadu 1967 ve Spojených státech a 8. prosince 1967 jako dvojité EP, obsahující šest písní, i ve Spojeném království. První strana alba je soundtrackem ke stejnojmennému filmu. Druhá strana pak obsahuje písně ze tří singlů, vydaných v roce 1967 (skladba I Am the Walrus se objevila jak ve filmu, tak jako B-strana singlu Hello Goodbye). Na prvním místě žebříčku v USA se album drželo osm týdnů a v roce 1968 Magical Mystery Tour bylo nominováno na Grammy za nejlepší album. (oficiálny text distribútora)

JPMT

Těžko hodnotit jako film. Je to spíš taková legrační bizarní kuriozita. Ale třeba jen kvůli "Bláznovi na kopci" (The Fool on The Hill) stojí za vidění a čtyři hvězdičky.. ()

balstar007

Tento již 4 film od The Beatles je jejich dalo by se říct dalším veleúspěšným hudebním filmovím dílem. Ikdyž je děj filmu poněkud zvláštní ale stejně jsme se bavil, protože ve filmu nechybí ani vtipný John, Paul, George a Ringo. A taky prostě super hudba :-) ()

Markusak

Jedna věc je jasná. Paul McCartney nikdy nebude filmář. Je vidět, že si dal od tohoto filmu ponaučení a už žádný film nenatočil. The Beatles má dělat hudbu, ne filmy. Všechno to zachraňuje (před hodnocení - odpad) božská hudba! ()

Paan_rostlin

Jelikož jsem registrovaný na oficiálním webu TheBeatles.com coby TheBeatlesfanno.1, asi již budete tušit, jak se dívám na tento psychedelický muzikál bez děje/narativu. Ano, zbožňuju to. Paul to sice spískal coby další projekt po Seržantu Pepři aby udržel kapelu v chodu, ale nešť. Mně se to líbí. ()