Divoké Tokio

(TV film)
  • Veľká Británia Wild Tokyo
Veľká Británia / Japonsko, 2019, 58 min

Ačkoliv je největší, nejrušnější a nejhustěji osídlenou metropolitní plochou na planetě, přesto Tokio se svými 38 miliony obyvateli - což je čtvrtina celkové japonské populace - obsahuje i překvapivou řadu divokého života. Tento dokument odhaluje sílu přírody v hlavním městě Japonska, od fascinujících krascovitých brouků v městských chrámech přes rybáky hřadující na střechách po okouny vracející se do řeky Tama - a pak dále k horským lesům Okutamy, kde žijí medvědi, opice a liškám podobné tanuki v zapomenutých zahradách. (Viasat)

rivah

Tokio a jeho různorodí "obyvatelé" na souši v městě, na okraji v moři, v protékající řece i na kraji města v lese. ()

ostravak30

Je zajímavé vidět kus přírody a života jinak než v lidech v tak hustě obydlené metropoli. Je to zajímavý pohled, jak i tomuto úbytku přirozeného prostředí se chlupáči dokázali přizpůsobit. Chtělo by se říct zaplať bůh. Děláme jim to čím dál složitější. ()

Marze

Dokument na České televizi. Nejvíc se mi líbil výlet do hor na kraji Tokya v posledních sedmi minutách. Prádné domy na venkově je nyní japonský fenomén jak jejich společnost vymírá nízkou porodností. Nebylo vysvětleno jak probíhá kousnutí žralokem pro lidi, kteří jsou za to ochotni platit. ()