Tři přátelé z Vysočiny popadli svou Ladu VAZ 2105 a rozhodli se, že s ní během pandemického léta projedou křížem krážem celé Česko a Slovensko. Cílem jejich cesty bylo objevit méně známá a zajímavá místa, která tyto dvě země skrývají. (Sygi)

Radko

Krásy Česka i Slovenska. Nie vždy tie najpopulárnejšie, ale vždy dostatočne príťažlivé na navštívenie. Autori prebrázdili územie bývalého Česko-Slovenska krížom krážom (tisíce kilometrov) vozidlom Lada, zobrali zo sebou dron a vytvorili propagačný dokument krás našich vlastí. Chvála autorom, že minimalizovali seba a svoje trampoty na úkor predstavenia zaujímavých miest. Na rozdiel od partičky, čo jazdí rozhrkanými žltými trabantami, neprezentujú tak najmä seba a svoje automechanické schopnosti, ale krajinu, ktorou prechádzajú. Dokument som si pozrel kvôli avizovanej prítomnosti speváka Záviša, ktorý sa objaví niekedy v poslednej minúte. Ale neľutujem, súbor nasnímaných prírodných krás potešil oko. 70%. ()

DJ Lonely

Na tenhle dokument jsem na Youtube narazil náhodou, díky shodě jmen jednoho z cestovatelů s mým kamarádem. Musím říct, že zpracování se mi líbilo, ale dost mi tam chyběl nějaký voiceover dokreslující informacemi ty krásné záběry na přírodu, památky atd. ()