Billie Eilish: The World's a Little Blurry

• Kanada Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World’s A Little Blurry rozpráva skutočný príbeh speváčky a skladateľky a jej nástup ku globálnej popularite. Dokumentárny film ponúka intímny pohľad na cestu 17-ročného mimoriadneho tínedžera, jej život na cestách, na pódiách a doma pri písaní, nahrávaní a vydávaní jej debutového albumu. (Weezy22)

Arkagas1989

když na mě na AppleTv+ vyskočila nabídka tohoto dokumentu, tak první na čem jsem se zasekla byla stopáž - ano, opravdu to má 140 min. Tenhle dokument je ale tak osobní a skvěle natočený, že jsem se od něj nemohla vlastně odlepit. Billie není moje cílovka, byť obdivuju její hlas a to kam to ve svém věku dotáhla, při troše představivosti by mohla být mou dcerou.  Díky tomuto dílu sledujeme její dospívání, skládání písniček s bratrem v pokoji v jejich malém domě do doby, kdy vydala první singl a pohltila svět. Celou desku, která získala nakonec mnoho cen složili doma, u sebe v pokojíčku, včetně poslední písničky k Bondovce. Billie ale byla a vlastně stále je náctiletá slečna, která byla hozená do vod showbusinessu po hlavě a nikdo se neptal na to, jak se cítí. A tak se stalo, že si 16 letá holka odvařila nejen psychiku a musela jezdit na turné s terapeutkou, ale i tělo - natržené vazy, výrony atd., protože na tuhle zátěž nebyla připravena. V mnoha scénách jsem měla nutkání profackovat její matku, která jí říkala "musíš!", protože jsem měla dojem, že ji sláva její dcery naplňuje víc než Billie samotnou. Ona, ale i brácha Finies, který je dnes už taky hodně známým jménem vyrostli z ošklivých káčátek v labutě. Je za tím hromada dřiny, jezera slz a traumat a já smekám. Smekám před tím, kam to tahle holka dotáhla, ale rozhodně ji nezávidím.  Čím je mi ale obrovsky sympatická je její láska k pavoukům, protože alespoň něco máme společné.  Moje hodnocení: 8/10 ()

vinnetou500

Ukázka toho, že kvalitní hudba nemusí vznikat pouze ve studiu, ve kterém není vidět na krok kvůli dýmu z milionu kartonů vykouřených cigaret a kvůli permanentní "sněhové vánici". Billie navíc ještě legálně nemůže ani pít... :D Zkrátka sympatický vhled do života a tvorby mladých umělců, kterým sám držím palce, nikterak jako skalní fanda, avšak jakožto sympatizant a intermitentní posluchač. Škoda jen té stopáže. ()

Adaaamecek

Hudbu Billie nevyhledávám a určitě se to po shlédnutí tohohle dokumentu nestane. To ale nemění nic na tom, že bychom před ní měli všichni smeknout. To co dokázala je neskutečné. Většina jejího růstu se v dokumentu nachází, nebo tam je alespoň řečena/naznačena. Na první pohled přepálená stopáž se táhne pouze na začátku. Od prostření části (která je podle mě nejlepší) už se to rozjede ale cítíte, jak neustále hraje na Vaše city. Myslím si, že ale jeden z hlavních účelu tohoto dokumentu se splnil. Hlavní hvězda tohoto dokumentu je přece jen člověk a řve to na Vás každá scéna. Co bych ale velice rád vypíchl, je setkání Billie s Orlandem Bloomem a poté zjišťování, kdo to vůbec byl. S názorem, s kterým se ale vůbec neztotožňuji, a který zde byl několik řečen je, že všichni teenageři mají pořád deprese a chtějí se zabít. Stále si ale myslím, že by tohle měli vidět hlavně hateři (fanouškům to nemůže přinést žádné závratně nové informace, kromě více času stráveného s Billie), aby si uvědomili, že se baví o holce, která je možná i mladší než oni sami, ale hlavně to je úplně stejný člověk, jako oni. 7/10. ()

Ctibi69

Myslela som si, že ma to absolútne nebude zaujímať ale prekvapivo som žrala každú sekundu dvoj a pol polhodinového filmu o 19 ročnej speváčke, ktorá je stále smutná. ()

swenyx

Nejprve jsem asi říkal, co se sakra bude 2,5 hodiny dít v dokumentu o Billie? Ale po dokoukání jsem mega rád, že to přesně takhle dlouhý je. Na každou scénu je dostatek času, na procítění, pochopení a vstřebání, prostě se nikam nerushuje. Billie je unikání a i když její songy nějak zvlášť nevyhledávám, tak ale mám zdravý uši a musím to fakt ocenit, songy jako Bad Guy, Ocean Eyes, Lovely, nebo třeba When the party's over patří mezi něco, co jsem měl v playlistu a fakt jsem to jednu dobu žral. Všechen úspěch má zaslouženej a jsem zvědavej s čím přijde dál ! ()

Dave_Novic

Po první poslechu a menším hledáním písní před shlednutí jsem byl vcelku v rozpacích. Jedna z mála mladých zpěvaček, které si dokáží přiznat svou vlastní chybu, na pohled více uzkostné stavy, které v tomto dokumentu jsou popsané a vztahy z rodinou a celým týmem okolo mladé nadějné zpěvačky, které je sotva 17 let (v dokumentu). Z hlediska filmového je to čísstý report styl s krátkými pasážemi art stylu. Obsahově bohaté a velice poutavé. ()

PoprockCZ

Zajímavý pohled do zákulisí mladé zpěvácké hvězdy, která se s nelítostným showbyznysem popasovala velmi dobře, jak je vidět, zejména díky silnému rodinnému zázemí, které si na nic nehraje a podporuje ji v tvorbě. Potěšilo mě vidět spolupráci mezi sourozenci (producent - zpěvák), která je velmi autentická a upřímná a navíc alba vznikají nahráváním doslova v pokoji. Myslím, že až se za pár let spojí tento dokument s "dospělou" Billie, bude cítit krásně pozvolný přerod z depresivní puberťačky, která se však nebojí své pocity veřejně sdílet, až po ženu s nadhledem, která se nenechala industrií potopit a zachovala si svůj lidský a autentický přístup k životu. ()

podlet

Jeden z nejlepších hudebních dokumentů. O to cenější, že podobný dokumenty nevznikach o mladejch vycházejících hvězdičkách, ale většinou lidech co jsou na scéně 20 let anebo sou spíš uplně mrtvý. Pěkně zpracovaný, osobní, lidský. ()