Comandante

Dokumentární rozhovor s kubánským diktátorem Fidelem Castrem. Film je sestřihem třídenního natáčení na Kubě, ve kterém Castro odpovídá na otázky Olivera Stonea. Hlavním tématem rozhovoru je Castrovo dětství, kubánská revoluce, kubánská krize, embargo ze strany USA, válka ve Vietnamu, současný stav Kuby, ale také např. Castrovy oblíbené filmy a herci. Témata jsou doplněna velkým počtem archivních záběrů. Jako většina Stoneových filmů je i tento velmi kontroverzní a po premiéře na filmovém festivalu v Berlíně vzbudil velké rozpaky. (malitch)

Theker

Pozrime sa na Fidela z inej stránky.... No nech sa pozerám ako pozerám vidím už len "diktátora vo výslužbe". No vidím aj to, ako pred polstoročím dokázal ovládnuť kubánske davy. Jeho politiku komentovať nebudem. ()

Eyron161

Velmi nepodařený pokus o pohled do duše bolševického diktátora. Stone zklamal úplně ve všem. I Castro se zde prezentuje jako figurka z reklamy a jeho demagogické a populistické bláboly musí urážet i ty, kteří ho snad považují za "upřímného revolucionáře". ()

Weirdman

5/10... Stone sa tvári, že Castra obdivuje, ale podľa výsledného produktu čo o ňom stvoril, by som to ani veľmi netvrdil, lebo je nudný, zdĺhavý, v podstate oničom, ale ako trápna extrémne okatá agitka a Stonova ochota vystrihnúť všetko len aby to mohlo prejsť (a neverím tomu, že nebol pod silným tlakom aj keď na začiatku tvrdí opak) celkom pobaví... Takmer dokumentárna komédia... ()

Trinculo

Comandante nosí boty značky Nike. Což je mimochodem docela super a ukazuje to mnohé. Má taky staré auto, pistoli a krabici bonbónů. Není asi uplně jednoduché udělat portrét politika Fidelova typu a bůhví jaké produkční podmínky byly nadiktované Kubánskou administrativou. Ale i tak jsem rád, že jsem to viděl. Snad o Fidelovi Stone jednou natočí i hraný celovečerní film, protože i Fidelův život celkem volá po tom, aby byl vylíčený jeho poněkud pošetilý příběh o boji s větrnými mlýny dějin, která nakonec nemohl dopadnout jinak než špatně. ()

Muňa

Stone pokládal celkem zajímavé otázky a i když se nedotýkaly nejpalčivějších problémů Kuby dneška, rozhodně to bylo zajímavé. Castro byl (a je) koneckonců osoba, která formovala svět dvacátého století. Proč se nedozvědět něco o kubánské krizi od člověka nejzasvěcenějšího? Trochu mě mrzelo, že jsem nesehnal české titulky, moje angličtina není tak dobrá, abych si to bez problémů vychutnal. ()

Rugero

Fidel Castro je hrdina a revolucionář!!! Takže debilní hlášky jako smaž se v pekle od některých užavatelů vůbec nechápu!!! Je to velký člověk ()

jerrik7

Zajímavý dokument. Jenom mám obavu, že někteří mladí, případně naivnější diváci by tenhle dokument mohli považovat za objektivní obraz Fidéla. Stoneovi bych to ale nevyčítal. Byl prostě hostem Fidéla a měl na vybranou: natočit Fidéla a jeho pohled na svět, nebo netočit nic. Jenom si to musí divák uvědomit a přebrat. ()

Minatory

Velmi zajímavý dokumentární film ukazující, co je Fidel Castro za osobnost. Egoistický narcista s širokým rozhledem a vzděláním a otevřenou myslí novým věcem a myšlenkám. Intelektuál jak poleno. Film na mě nepůsobil nijak zaujatě. Od začátku jsem veděl, že jediné co v něm dostanu budou Fidelovi úvahy a myšlenky a to jsem také dostal. Není moc filmů ve kterých bych měl možnost strávit s jednou z nejdůležitějších postav studené války několik dní a získat si názor na to, co je to vlastně za člověka. Tento film to nabízí. ()

ragnar1

To si kritici tohoto dokumentu vážně mysleli, že Oliver Stone bude před Fidelem vystupovat jako vševědoucí děd vševěd, který všechno ví a všechno zná? A Fidel, kdyby mu tuto roli povolil, bude hltat všechna jeho moudra na (ne)jen historická témata? Dokument je především svědectvím o osobě jednoho z nejvýraznějších diktátorů, jehož vláda trvala přes půl století. Nic víc, nic mín. Kdo se chce o Fidelově vládě dozvědět všechno od A do Z, tak at si půjčí nějakou odbornou publikaci. Za úspěch se vůbec dá považovat, že kubánské vedení k něčemu takovéhlemu dalo svolení. A to z mnoha důvodů. Na mě už Fidel působil velmi "odkouzleně" a bylo vidět, že jeho myšlení už není tak pružné, jak to bylo v dobách jeho největší slávy. Nicméně celkový dojem je ve výsledku nadprůměrný. ()

Jihoamerická revoluce podle Stonea

Jihoamerická revoluce podle Stonea

12.12.2008

Oliver Stone si pořád hraje na „svědomí Ameriky“, ale návštěvnost a kritiky jeho posledního opusu z Bílého domu W. naznačují, že tohle jeho vyhrožování levicovým prstem zajímá čím dál míň diváků.… (viac)

Oliver Stone dokumentující

Oliver Stone dokumentující

15.07.2007

Během několika let se z Olivera Stonea stal osobitý dokumentarista, jehož díla vzbuzují mnoho kontroverzních reakcí. Jeho jednostranně zaměřený dokument Comandante zabývající se kubánským diktátorem,… (viac)