O vlcích a lidech

• angličtina Of Wolves and Men

Najdou lidé vůli sousedit s vrcholovým predátorem? Vlk znovu osidluje Evropu a jeho staronovým domovem se stává i Česká republika. Přizpůsobivost vlků část společnosti fascinuje, ale současně vyvolává i starosti a obavy. Lidmi nejpronásledovanější šelma sama našla své místo v dnešní středoevropské kulturní krajině. A co je potřeba udělat pro vzájemný respekt? Česko-německá spolupráce odborníků ukazuje, že kdysi nemyslitelné soužití možné je. (Česká televize)

Stanislaus

(AFO 2020) O vlcích a lidech nabízí zajímavý pohled na pomalu rostoucí populaci vlků na našem území, kteří se k nám po více než sto letech začali opět vracet. Pro ekology jde o malý zázrak, pro soukromé chovatele zvířat a lidi v pohraničí spíše o nepříjemnou skutečnost. Dokážou spolu žít lidé a vlci v harmonii? Nejen touto otázkou se zabývají tvůrci filmu, kteří se vedle nastínění vlčí situace v Čechách rovněž snaží i o osvětu mezi lidmi. Vlci bývali koneckonců nedílnou součástí naší přírody po mnoho let a coby vrcholoví predátoři jsou důležitým článkem potravního řetězce ve volné přírodě, a proto je v našem zájmu, abychom se s nimi snažili o nenásilné soužití. ()

sportovec

Lidský regulativ opřený o odbornou znalost věci v případě mezních stavů kteréhokoliv živočišného druhu, savčího zejména, má svůj smysl. Přirozená autoregulace je pochopitelně tou výrazně lepší variantou. ()