Čtyřdílný fiktivní thriller Přes mrtvoly pojednává o energickém a charismatickém politikovi jménem Peter Laurence (Hugh Laurie). Peterův profesní i soukromý život se vinou jeho rivalů zdánlivě rozpadá. Zatímco na povrch vyplouvají jeho osobní skandály, Peter bez pocitů viny a lítosti obratně balancuje na tenké hranici mezi úspěchem a katastrofou. Bezostyšně si jde za svým cílem, zatímco se jej soupeři snaží zničit. Okolnosti však ukazují, jak těžké je pro člověka i společnost uniknout vlastní minulosti. Dokáže se Peter vymanit ze spárů svých démonů a znovu zvítězit, když na každém rohu číhají nepřátelé? (HBO Europe)

Marze

Hrdina politik vyhraje těsně soudní spor s novinářkou a čelí dalším průšvihům. Je pěkně viděl prostředí politiků, kteří nejsou tak vidět a škody, které mohou napáchat. Jejich domácnosti. Fungování soudního systému a médií. Britští diváci zde řeší své problémy jako privatizovat své zdravotnictví, čímž by se mohly vidělit lukrativní obory a ty chudé upadnout, nemilosrdní vlastníci nemovitosti, kteří vylidňují centra měst apod. Nesoustředí se ale na jedno silné téma. Pro mě to bylo nepříjemné prostředí , protože individualistický a soutěživý Londýn považuji za pekelné město. ()

vesper001

Všichni lžou. Všichni podvádějí. Všichni se přetvařují. Všichni intrikují. Politika je jako velké podmořské akvárium, člověk do ní vidí přes sklo, které je někdy hodně kouřové. A ministr Peter Laurence je skutečně elegantním exemplářem žraloka. Hugh Laurie mu dokázal dodat potřebnou nejednoznačnost, díky níž ho nelze šmahem zaškatulkovat jako bezohledného predátora, a divák mu drží palce trochu proti své vůli. Díky sympaticky umírněné stopáži jsou možná některé linky trochu osekané, nedokreslené vztahy mezi postavami ale celkový dojem nezkazí. V politice je samozřejmě důležité, kdo je (zrovna) s kým, ale především hraje každý za sebe. ()

kocik1

Přes mrtvoly nejde ani tak samotný Peter, jako hlavně a především jeho okolí, i když ukázat to asi nebyl primární záměr tvůrců. A tak vidíme právničku, která nectí svého klienta, ať už je jakýkoli, spolupracovníky, jimž chybí loajalita a prázdné vztahy. Čekala jsem víc (nebo míň, jak se to řekne) . ()

sochoking

Seriál, v ktorom sa len veľmi ťažko hľadá postava, s ktorou by ste sympatizovali, pretože každý charakter je tu bezcharakternou sviňou a podlou intrigánskou špinou. Vrátane hlavného hrdinu. Lenže ked máte v hlavnej úlohe sympatického herca akým je Hugh Laurie, je nadovšetko jasné, komu budete nadržiavať. To by tam tvorcovia museli dať nesympatického ksichta, aby sme to mali kúsok viac zavarenejšie. Taká jednohubková miniséria , ktorá príjemne zletí. P.S. Jeho dcéra Lily bola na pár faciek! ()

Niflheim

80 %. První dojmy byly vcelku rozpačité. No a posléze si člověk uvědomí, že zanechat rozpačité pocity nejspíš bylo cílem této řemeslně zvládnuté minisérie. Její síla tkví v tom, že není zbytečně natahovaná do nesmyslných minutáží, které by konverzačce plynoucí bez velké dávky napětí mohly ublížit. Mnohé bylo pouze naznačeno a zůstalo nedořečeno, což však ničemu neubližuje. Laurie je ve své roli výborný a obrovsky mě bavila jeho psychopatická prozíravost s (cynickým) úsměvem na tváři. Ještě víc mě ale bavila Helen McCrory – role jí prostě sedla a v dialozích vládla. S Peterem Laurencem se vlastně dá trochu podvratně sympatizovat, nicméně se lze horko těžko s některou z postav ztotožnit (nejblíže jsem měl asi k nejstarší dceři protagonisty, a to nejsem žádný aktivista). Tento fenomén jsem mimo jiné zaregistroval u více seriálových produkcí BBC – nemá to být výtka. Sečteno podtrženo, koupačka ve špíně aristokratického intrikánství zaručena aneb poctivý nadprůměr z Albinu, kde zkrátka mají na politické thrillery patent. ()