A Rare Breed

všetky plagáty
Krátkometrážny / Dokumentárny
Austrália, 2019, 11 min

Rob Wilson je úspěšný australský chovatel slepic, který se specializuje na šlechtění vzácných druhů, přičemž i on sám je jakousi „genetickou raritou“. Na jedné straně film zobrazuje Robovo úsilí na poli slepičí genetiky, na druhé straně jde o jeho osobní zpověď, v níž komentuje svou identitu a životní cestu. (Stanislaus)

Stanislaus

(AFO 2020) "Vzácné plemeno" není jen příběhem o šlechtění slepic, nýbrž i o Robu Wilsonovi, který je sám o sobě jakousi genetickou raritou, na niž název snímku lehce poukazuje. Na jedné straně je úsilí jednoho muže na poli "slepičí genetiky", na druhé straně je jeho osobní zpověď, v níž Rob komentuje svou vlastní identitu a životní cestu. Zajímavé prolnutí dvou problematik! ()

easaque

+3* přes AFO 2020 jsem tady se dostal k zajímavému krátkému dokumentu o chovateli slepic, který se díky své intersexualitě stal dobrovolně pokusným králíkem. Ve své podstatě není stylem nijak výjimečný, ale přišel mi hluboce lidský a za to si silnější 3 hvězdičky určitě zaslouží. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()