Záhada v Saint-Tropez

• Česko Záhada v Saint-Tropez (viac)

Sedemdesiate roky 20. storočia sú plné radosti a šťastia. Miliardár Claude Tranchant (Benoît Poelvoorde) a jeho manželka Éliane (Virginie Hocqová) žijú na vrchole spoločenského rebríčka, ich vilu navštevujú špičky politiky a šoubiznisu. Keď ich blízky priateľ havaruje v barónkinom aute, sú šokovaní, keď zistia, že brzdy boli prerezané. Barón Tranchant sa obáva, že Éliane niekto usiluje o život, a preto zavolá svojmu blízkemu priateľovi Jacquesovi Chiracovi. Politik poverí generálneho riaditeľa kriminálnej polície Mauricea Lefranca (Gérard Depardieu), aby vybral najlepšieho z parížskych detektívov a poveril ho vypátraním vraha. Zhodou okolností voľba padne na najnešikovnejšieho, najroztržitejšieho a úplne katastrofálneho detektíva Jeana Boulina (Christian Clavier). Do práce sa pustí s príslovečnou vervou hodnou nesmrteľného komisára Clouseaua, pričom robí jednu chybu za druhou... (TV JOJ)

Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 4/10 Prostředí 5/10/// PLUS: Clavier s Depardieu opět pospolu, při natáčení určitě "staří přátelé" se zde ve svých rolích špičkují, nechtěně napadají a zesměšňují, je tu cítit jakoby stopa Růžového pantera (myšleno stylem), některé "zdařilé" kousky hlavního inspektora mě upřímně pobavili MÍNUS: bohužel víc fórků vyjde naprázdno nebo jsem se u nich vůbec nenasmál, vedlejší postavy jsou spíš protivné karikatury, navíc jedno z největších lákadel (město Saint-Tropez) jsem si vůbec neužil, ani jsme do něj pořádně nenakoukli, případně jsem ho vůbec nepoznával, ale chápu 70tá léta v moderním městě neuděláte./// Shrnutí: Mohla to být klidně prima komedie, jako za starých časů. Snaha tvůrcům nevyšla ani z poloviny a jako komedie je to taky poměrně slabé a často vlastně nezáživné a jako krimi ve stylu "Poirota" to také vůbec nefunguje./// Celkem 44%/// ()

Hennes

Hodnocení celkem nízká, ale mě film potěšil. Ano je to jednoduché, pro někoho trapné, ale je to správná francouzská komedie, které jsem měl vždycky rád. V období novodobých filmů je to návrat k francouzské klasice. Porovnávat s Panterem apod. to ale nelze. Je jiná doba, jiné možnosti, lidé jinak myslí, ale já jsem rád, že se ještě najdou tvůrci co nám nostalgicky nabídnou návrat do sedmdesátek. ()

Trixinka

Ani Clavier a Depardieu tenhle film nedokázali vytáhnout nad průměrnou úroveň. Jednoduchý humor, očekávatelný děj (pokud nešikovného komisaře tajně nasadíte jako majordoma, který má obsluhovat hosty, tak vás asi napadne jak to dopadne), poněkud nečekané rozuzlení. Zabavilo mě to ovšem v deštivou sobotu, takže za 3* tomu dám. ()

honajz

Naprosto nevtipné (vážně se mám smát tomu, že mu hoří fajfka v kapse a oni mu kapsu zalijí vodou? nebo že vizáží má jako parodovat Maigreta? ha ha), ukecané (ano, třeba s tou výslovností slova Tropéz je tam toho zbytečně moc) a vlastně ani děj to tady nezachrání. A mám se smát tomu, že v té vile jsou samí teplouši a jeden, co vypadá jak teplouš, majiteli vily přebral manželku? A Depardieu ve svém krátkém mihnutí se vypadá na jateční váhu, tak aby ho brzy neskolilo. ()

BOURQUE

Užívateľ ikre to naznačil správne: táto Francúzka krimi-komédia je inšpirovaná filmom Ružový panter, ale kvalitatívne je za ním. Snahu tvorcov je možné vnímať spíš akúsi úctu pred spomínaným snímkom. Christian Clavier v roli nešikovného detektíva sa snaží, ale nie všetky scény sú „trefom do čierneho“. Charaktery postáv sú paródiou samých sebou, ani jeden z nich nedokáže vyniknúť z priemeru. Jednohubka, ktorá pripomenie to, že Francúzka komédia v danom sub-žánru má aj vydarenejších kúskov. Osobné hodnotenie: 67% (**) ()

• Pôvodný francúzsky (teraz už pracovný) názov "Do you do you Saint-Tropez" je počesť filmu Žandár zo Saint Tropez (1964) a slávnej piesni, ktorá v ňom odznie, hoci táto sa v skutočnosti volá "Douliou-douliou Saint- Tropez". Film nakoniec zmenil svoj názov, ale táto pieseň v ňom odznie. (Arsenal83)
  • Natáčania sa zúčastnili dvaja nemeckí špici Plume a Lily pod vedením belgického trénera zvierat Gaëtana Doppagne, ktorý sa podieľal na viac ako 200 filmoch. (Arsenal83)
  • Film bol francúzskymi médiami zvozený pod zem, čo malo tiež za následok, že film sa stal prepadákom a zarobil si na seba len asi 10% svojich nákladov. (Arsenal83)