Howlův kráčející hrad

• Česko Zámek v oblacích (viac)

jiricek86

Krásná pohádka která mě nepřestávala fascinovat svými nekonečnými nápady. Japonská fantazie je geniální. Ohýnek který padá z ohořelého kusu dřeva je nejlepší!!=) ()

StrixCZ

Nejsem typický fanoušek mangy, ale tohle je velmi krásná a (pro nás, kdo jsme vyrůstali spíš na Němcové s Erbenem) docela netypická pohádka. Jen mám pocit, že mi na první shlédnutí uniklo několik detailů, jejichž absence mi nedovoluje dát pět hvězdiček. Pokud je to ale jen otázka druhého (nebo třetího) shlédnutí a nakonec mi do téhle pestré mozaiky barev a pocitů zapadnou, pak rád onu pátou hvězdičku přidám :o) ()

Ruadek

Mé druhé setkání s panem Miyazakim a musím říci, že ač nejsem velkým fandou anime tvorby, jeho filmy mne dostávají pokaždé. Nádherný svět, co jeho tvůrčí mozek dokáže oživit vyráží dech. Základem jeho filmů jsou ale především příběhy, co do svých promyšlených světů zasadí. A stále se létá protože létání osvobozuje, přibližuje ptákům, slunci. A stejně jako u Pixarovských filmů, i tady jsou bytosti, které si oblíbíte velmi rychle ( především nejsou jen v jednom rozměru chrakteristiky ale opravdu vás baví a chápete proč reagují tak, jak reagují ) . Tuřínem počínaje a třeba poslíčkem čarodějky konče. Opět film pro všechny generace a opět se mi z jeho světa vůbec nechtělo. ()

AdamK.

Nebudu skrývat zklamání protože po mistrovských dílech Princezna Mononoke a Cesta do fantazie je tohle o úroveň níž. Nechápejte mě špatně, pořád je to výborný film a v tomhle kousku bych si dovolil tvrdit, že Miyazaki svou animaci dovedl k dokonalosti. Co mi ve filmu chybělo, byl nepřítel. Žádný konkrétní nebyl. Postupně se na tomto postu vystřídali: Čarodějnice z pustin, králova dvorní čarodějnice a nakonec samotná válka. Nastrčit tam mezi ně nějakého zlého černokněžníka se přímo vybízelo. Trošičku zklamaný jsem byl i z finále, ale zase musím dodat, že jsem se ani chvíli nenudil a do filmu se plně pohltil. Bohužel je to u mě "pouze" za 4*. ()

mrakoplasH

Zatím nejzajímavější anime od Miyazaki-ho. Brilantní grafické efekty, které jsem shlédl v ostatních jeho pracích, zde byly více dotažené. Opravdu vydařený příběh s nádhernou fantasy tématikou byl na konci až moc sladce romantický, ale rozhodně nezkazil celkový dojem. ()

gruzdej

Rafinovanější a temnější bratříček Cesty do fantazie. Má to o něco lepší spád i rytmus, takže je to celé už mnohem stravitelnější než Miyazakiho předchozí dílo. Každopádně je fascinující naprosto odlišná škola vyprávění příběhu, než na jakou jsme v Evropě, potažmo Americe zvyklí. Stát se může cokoliv, a nikoho nerozhodí ani fakt, že se chvílemi pohádka pro děti střídá takřka s horrorem. ()

Muf911

Hned po prvních pár záběrech mě film vtáhl do děje a celou dobu jsem se nemohl odtrhnout. Je to můj třetí shlédnutý film od režiséra Miyazakiho a ten pán mě začíná čím dál víc zajímat. Občas je děj velice fantaskní, ale tak nějak to funguje a myslím, že se film musí líbit i nepříliš horlivým nadšencům do japonské animované tvorby. ()

Thanyss

První anime, které jsem kdy viděla... A dodnes mé nejoblíbenější. I když podle příběhu má být hlavní hrdinka takové ošklivé káčátko, tak mně rozhodně ošklivá nepřišla, spíš je to taková malá šedá myška, která v sobě ale najde sílu bojovat se svou kletbou a zachránit čaroděje, do kterého se zamiluje. Někdy vám bude možná chvilku trvat než se v ději zorientujete (například důvod války není vlastně vůbec jasný, stejně tak jako její nenadále ukončení), ale to vše vám vynahradí nádherná animace a doslova kouzelný příběh. ()

krt7236826

ani neviem čo napísať.... ešte stále som s toho paf... romantická fantasy rozprávka ako sa patrý ... som v takom podivnom rozpoložení že by som vyobjímal aj cigánov s luníka 9 :) :) 5 z 5* bezpochybne ()

Trinculo

Líbí se mi jak to s postavami dopadne/nedopadne na závěr. Nikdo se nevymaní úplně z toho, čím se stal před tím, ale i tak to jde ... ()

rokone

je zvláštní,že Miyazaki má v první dvoustovce 2 filmy a největší borci jako Trnka, Bedřich,Pojar,Hofmann nebo i Hermína,jejichž filmy si pouštím pořád se zde neobjevují,měli by tu mít aspon 10 filmů. Ale k věci Miyazaki se mnou nic nedělá,viděl jsem od něj 3 filmy a končím. Pro mě jenom dobrý - čili za 3. Pustte si Bartu nebo Švankyho ()

wray

Rezisera som doteraz nepoznal, ale pri Howlovom zamku som mal presne ten pocit ako pri Spirited Away, a vysledkom bolo ze sa chystam raz pozriet vsetky jeho diela :) Ale pekne poporiadku. Japonska (resp. azijska) kultura je pre naseho divaka zaujimava prave tym ze je tak odlisna. Vlastne - castokrat je to niekde medzi surealnom a seriou wtf momentov. Existuju fakt velke japonske ulety, no tento reziser zda sa (hodnotim iba podla dvoch jeho filmov) vie najst tu spravnu rovnovahu, a film ostava zaujimavy aj pre americkeho ci europskeho divaka. Pribeh je rozpravka ale - totalne nova. Nemal som tam pocit ziadnych recyklovanych bratov grimmovcov, alebo hocicoho ineho co tu uz bolo. Eset aj ten naznak steampunku nie je steampunk taky ako ho pozname. Jednoducho - wow faktor ako sa patri. Animacia tradicne vyborna, a dalsie pomerne velke plus za soundtrack. Ponechavam "len" 4 hviezdicky, pretoze rovnako som hodnotil aj Spirited Away, a ak mam tieto dva filmy porovnat tak SA, je asi este o maly kusok lepsi - pretoze surealno bolo este vyraznejsie. Urcite vsak (oba) filmy doporucujem. ()

ElKamil

Můj první Miyazakiho animák a hned trefa do černého. Úžasná neotřelá animace, plná nádherných barev, jakou by člověk na Západě hledal marně. Americká rádoby dojemná klišé, kterými jsem se přejedl u druhého Shreka, nic takového tu není. Díky za to! Skvělý příběh, skvělé postavy, už se nemůžu dočkat, až se vrhnu do zbytku Miyazakiho díla... ()

DekaDance

Hayao Miyazakiho prostě žeru! Ať už je to jeho fantazií, nebo tím, jak ji dokáže ztvárnit, skrytým poselstvím (ok, zase tak skrytý není), nebo prostě jen milým pohádkovým příběhem, který nenudí. Všechny jeho díla jsou silně koukatelná a mají kouzlo. Howlův kráčející zámek patří mezi mé nejoblíbenější a vřele doporučuji. Jediné, co mi tyto pohádky dokáže opravdu zkazit, je český dabing. Povedlo se mi shlédnout kus, který svou mluvou a groteskně zpitvořenými hlásky udělal z Princezny Mononoke infantilní pohádku pro lehce retardované děti. ()

Desmi

Asijské pohádky se mi opravdu začínaji líbit. Nic proti klasické popelce, ale Zámek v oblacích je tak nevšední, nápaditý a strhující, až mě to zaskočilo. Netušil jsem, jaký v sobě skrývá tahle japonská nevšední tvorba potenciál. Čekal jsem nudu a naštěstí jsem se zmýlil. Děkuji Miyazaki, nepřestávej, pokračuj a produkuj toho víc a víc. =) ()

RomanT

Byl to třetí film režiséra Mijazakiho, který jsem viděl a pro všechny platí totéž - škoda, že k úžasné animaci nedokáže dodat nějaký zajmavý a záživný příběh. ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

06.11.2023

V sobotu 11. listopadu začne 10. ročník festivalu Malé oči. Malí diváci a jejich rodiče se mohou o víkendu vydat na podivuhodná dobrodružství v pražských kinech Aero a Bio Oko. Během listopadu a… (viac)