Barbaři

Nemecko, (2020–2022), 9 h 28 min (Minutáž: 42–55 min)

Gaetano Aronica, Jeanne Goursaud, Jeremy Miliker, Laurence Rupp, David Schütter, Bernhard Schütz, Eva Verena Müller, Sergej Onopko, Florian Schmidtke (viac)

Osudy tří postav se propojují v bitvě v Teutoburském lese, kde germánští válečníci v roce 9. n. l. zastavili rozpínání Římské říše. (Netflix)

Recenzie používateľa mira007 k tomuto seriálu (5)

Barbaři (2020)

Bitva v Teutoburském lese v 9. roce byla největší porážka římských vojsk ( paradoxně v době Říma na vrcholu ) , kdy tři legie padly do léčky v Germánii a 20.000 vojáků a jejich rodin bylo zmasakrováno, poté co se přesouvali pralesem tak úzkým koridorem , že se jejich řada roztáhla do délky 20km a oni nemohli uplatnit v své bojové formace. Tento seriál o této události má krom tématu několik pozitiv: pěkné kostýmy, pěkné rekvizity, krásné dobové příbytky a třetí hvězdu dávám za autentickou latinu v ústech Římanů ( .. to jsem ještě neviděl ). Jenže problém je, že to nakonec i tak působí lacině, protože ta výprava o pár lidech, vesnice o pár domcích a zkomprimování tématu na optiku milostného trojuhelníku to nebylo ono. Tohle by si opravdu zasloužilo brutální velkofilm ( přesně jako úvodní scéna z Gladiátora Ridleyho Scotta, která mi do hlavy nabušila co jsou Barbaři zač v jedné minutě ). Jo, kdyby to točil Scott tak jen tu bitvu dá do tří dílů, ale tady to doslova odbyli ve chvilce posledního dílu. Hanba! A to nemluvím o fascinujícím osudu římského velitele Arminia původem Germána, kterého jako děcko unesli do Říma a udělali z něj dokonalého Římana, ale on pak zavedl vojska do pasti. ()

Vlk a orel (2020) (S01E01)

První díl Barbarů jsem dal jen proto, abych měl srovnání s Bebjakovými Slovany , protože rozpočtově, výpravou ( kostýmy, rekvizity a plus minus dvě osady ) počtem lidí se mi to zdálo jako fér srovnání. Barbaři ve vizuální stránce o chlup vedou, ale hlavně scénáristicky první díl i při znalosti historie slibuje daleko lepší a záživnější podívanou než navnadil ten slovenský seriál. ()

Bitva (2020) (S01E06)

člověk čeká vyvrcholení seriálu a dočká se tohohle ()

Nové legie (2022) (S02E01)

Já myslel, že vrcholem téhle story je bitva Teutoburském lese čili poslední díl prvé série a jestli se tvůrci budou držet historie, tak to už nebude taková pecka. První díl druhé série koukatelný ... ()

Zajatec (2022) (S02E02)

Dle očekávání odklon od historie a stává se z toho trochu líp provedený seriál alá Xena (1995). ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů