Barbaři

Nemecko, (2020–2022), 9 h 28 min (Minutáž: 42–55 min)

Gaetano Aronica, Jeanne Goursaud, Jeremy Miliker, Laurence Rupp, David Schütter, Bernhard Schütz, Eva Verena Müller, Sergej Onopko, Florian Schmidtke (viac)

Osudy tří postav se propojují v bitvě v Teutoburském lese, kde germánští válečníci v roce 9. n. l. zastavili rozpínání Římské říše. (Netflix)

Recenzie používateľa Fr k tomuto seriálu (2)

Barbaři (2020)

„TŘI ŘÍMSKÉ LEGIE POSTUPUJÍ GERMÁNIÍ. NEJVĚTŠÍ ARMÁDA SVĚTA SE SETKÁ S MNOHA ROZZUŘENÝMI KMENY. ŘÍMANÉ JE NAZÝVAJÍ BARBARY. JEJICH STŘET NAVŽDY ZMĚNÍ CHOD DĚJIN...“ /// Barbarům jsem nějak nemohl přijít na chuť. Jakoby nebylo co vypravovat. Moc se neserou s vykreslováním charakterů postav. Jde o to, ukázat Římany jako ty zlý, nebát se krve (ovšem nečekejte žádný orgie) a překvapit zvratem… (kterej se vlastně očekával). Tak snad to všechno vyváží závěrečná slibovaná bitva…(si říkám…), kvůli který je tohle všechno okolo. Nijak mě neoslovil ani casting. Až teda na tu blondcku – její role je fajn! Taky mě sere, že hlavní roli nehraje odvaha (no trochu jo, ale…), nýbrž zrada. Bitva má asi dvacet minut a tak nějak zapadá do tohodle průměru. Barbaři nejsou ani řežbou, ani špinavým návratem do středověku. Vidět se dají…a to je asi tak všechno. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Slyšel jsem, jak císař řval „Vare, Vare, rede mihi legiones meas!“. 3.) Miluju zrady, nesnáším zrádce. 4.) Thx za titule „Kateřina Gabrielová“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

Série 2 (2022) (S02)

„ŘÍM JE JAKO DIVOKÁ ŠELMA, KTEROU MUSÍME ZNIČIT“…  Snaha o sjednocení kmenů a porazit Římany. Nechybí tajná láska, zrada, nalezenej syn… Nese se to v podobným duchu jako 1. série, takže je to nevyrovnaný a když už si myslím, že to bude pecka, hoděj mě zpátky do klidu. Každopádně si to na nic nehraje. Seriál bez větších ambicí, kterýmu stačí trocha tý špíny a příběh plnej zrádců a krve.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nic než Řím!  2.) U nás doma je to samej zrádce.  ///  Thx za titule „Kateřina Gabrielová“.                 PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  **  NAPĚTÍ  * ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů