Barbaři

Nemecko, (2020–2022), 9 h 28 min (Minutáž: 42–55 min)

Gaetano Aronica, Jeanne Goursaud, Jeremy Miliker, Laurence Rupp, David Schütter, Bernhard Schütz, Eva Verena Müller, Sergej Onopko, Florian Schmidtke (viac)

Osudy tří postav se propojují v bitvě v Teutoburském lese, kde germánští válečníci v roce 9. n. l. zastavili rozpínání Římské říše. (Netflix)

Recenzie používateľa agentmiky k tomuto seriálu (2)

Barbaři (2020)

Musím zde s většinou uživatelů nesouhlasit......Totiž na seriálu je vidět jednoznačně vyšší rozpočet v každém jednotlivém záběru, ať už se jedná o kostýmy, výpravu, masky atd. Za sebe jsem očekával daleko větší řezničinu, duel Římanů s Barbary mě v trailerech navnadil na skoro nonstop akci, která skončí až titulkami v závěrečném dílu. To jsem nedostal, ale i ty různé intriky a pletichaření měly ve výsledku něco do sebe. Vyloženě mě potěšila jedna věc, tím mám na mysli dabing. Římani mluvící latinou, Germáni němčinou...to člověk v dnešní tvorbě moc často nevídá, za to palec nahoru. Charakterově se seriál věnuje zejména vývoji Arminiovy postavy, tam si divák ten jeho přerod na konci prostě a jednoduše vychutná plnými doušky. A závěrečný díl je pastva pro oči, zde vygraduje celý příběh v onu nejslavnější bitvu v Teutoburském lese. Dalo by se zde vylepšit pár věcí, ať už zařadit do seriálu větší množství různých adrenalinovějších sekvencí či vyladit menší neduhy ve scénáři. Pokud bude druhá série a autoři se těchto kosmetických chybek vyvarují, tak se dost těším. První série za mě 7/10 ()

Série 2 (2022) (S02)

Přišlo mi, že žádné zásadnější změny oproti první sérii nenastaly. V nitru jsem doufal, že se druhá řada urve daleko více ze řetězů...Prostě jsem očekával krvavou lázeň s důrazem na odvetu římských legií. Bohužel, tento scénář zůstal pouze v mých snech a představách...Pořád ale Barbaři nabízí obstojnou a kvalitní zábavu. Audiovizuál opět špička ve svém žánru, ať už mluvíme o kostýmech, zvolených lokacích či samotných akčních sekvencích. Z příběhového hlediska jsem přivítal novou postavu Římana Germanika, to byl takový slizoun, že mi vždy i při pouhém pohledu na jeho obličej stoupal tlak. Jak jsem již zmiňoval, tak se i druhá řada nese v komornějším duchu. Aspoň ten závěrečný díl přinesl bezkompromisní řežbu, kde se krví a silnými emocemi nešetřilo. Plus závěrečný cliffhanger navnadil na další pokračování. Takže...Suma sumárum...Nejedná se o žádnou oskarovou záležitost, ale tato tématika má prostě něco do sebe. Němci umí. Za mě dávám 7,5/10 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů