Higuraši no naku koro ni - Socu

(séria)
  • Japonsko (viac)
Animovaný / Horor / Mysteriózny / Psychologický / Thriller
Japonsko, 2021, 5 h 45 min (Minutáž: 23 min)

Predloha:

Ryuukishi07 (komiks)

Scenár:

Naoki Hajaši

Hudba:

Kendži Kawai

Sóičiró Hoši, Mai Nakahara, Sacuki Jukino, Mika Kanai, Jukari Tamura, Čafúrin, Tóru Ókawa, Miki Itó, Tošihiko Seki, Kacuhisa Hóki, Jui Horie, Fumiko Orikasa (viac)

biasim1

Tak to mám konečně za sebou a doufám, že je to naposledy, co nějakou novou Higuraši sérii dokončuji. Původní série jsou pořád stejně super a proto pro mě bylo před rokem nepříjemným zjištěním, že nejnovější série stála totálně za nic. Ale co, první polovina byla fajn, animace se zlepšila a na konec jsem se snažil zapomenout. To by ale nesmělo přijít na svět Socu, které v Gó pokračuje a já idiot se do toho zase pustil.  Opět můžu říct, že ze začátku je všechno fajn. Tedy do toho momentu, než vám dojde ten důvod, proč si ještě nemáte na co stěžovat. Je to totiž úplně a doslova to stejné, co už jsme viděli v první sérii, Kai i v Gó. Jelikož zde sledujeme časovou smyčku, můžeme sledovat pořád ty stejné příběhy, které se zde jen na konci trošku změní. Ale co, kdyby to mělo zůstat jen tady, byl bych pořád spokojený, protože k původním arcům nemám jedinou výtku a ta novější animace je prostě fajn na pohled.  Následně se to ale změní na úplně to stejné, co Gó, ne-li na něco horšího. Nesmyslné chování postav, které se jako jediné měly chovat pořád stejně? No jasně, proč ne. Vytváření bizarních historek, které ve světě nedávají smysl? Dejte to tam! Absolutně stupidní hlavní zápletka, která se stala doslova jen proto, že se jedna z postav nechtěla učit a kvůli tomu začala opakovaně zabíjet svojí nejlepší kamarádku? Let's go! Ignorování většiny zajímavých a vedlejších postav? Jen tak dál. A hlavně, naprosté podkopání fungování světa, které nedává smysl nejen v této sérii, ale vlastně i boří první dvě série jen tím, že se zde jedná o canon? Ano, přesně tohle jsem si přál, dejte mi to sem ještě jednou. Po dlouhé době jsem se zase pustil do triggered komentáře, ale tady to prostě nešlo pojmout jinak. Kdyby bylo Socu špatnou sérií samo o sobě, tak bych to prostě přešel a ignoroval, ale to, že mi částečně zničila pohled na původní série jí neodpustím. 20% za animaci a prvních pár epizod (než se začalo vymýšlet něco nového). ()