Originálna snímka plná nečakaných situácií, emócií, dojemných chvíľ, ale aj zábavy odkrýva rodinné vzťahy u Skálov, kde „vládne“ známa herečka Skálová v podaní Jiřiny Bohdalovej. Jej syn stvárnený Karlom Rodenom rieši svoju prostorekosť a priateľku. U Pazderkov sa zase preberajú nepozvaní hostia a vzájomné vzťahy, ale pri sviatočnom stole sa nakoniec stretnú všetci tí, ktorí tam patria. Na horách sa sviatky rozhodne osláviť Viktorova rodina, ktorá rieši manželský ,,štvoruholník,, – on, ona, jej milenec a opatrovateľka v podaní Hynka Čermáka, Jany Plodkovej, Jana NedbalaSáry Sandeva. (Cinemart SK)

deli06

Není to vyloženě blbý. Má to pár dobrých momentů a myslím, že kdyby se některé věci a dějové linky dotáhly a některé vyškrtly, byla by to slušná romantická komedie. Takhle je to oddychovečka k nedělnímu žehlení, která ve většině věcí sází na jistotu, ale ne vždy se to vyplácí. ()

gapa466

Jak do jedné hry napsal Jan Svěrák: Člověče, vy tam máte figur jak na orloji. Celý film jsem v hlavě "slepoval" figury k sobě a byla to fuška. Chvilkama jsem měl pocit, že některé dějové linky jsou ve filmu jen na zvýšení minutáže. Po půl hvězdě za: české, Jiřina Bohdalová, celkové obsazení, párkrát jsem se zasmál. Jo a celou dobu jsem přemýšlel a těšil se na Pierre Richarda. "Přišel." Bylo až děsivé, vidět foto s JB a oba v reálu. Memento mori, to je pro mne poselství tohoto filmu. ()

milunech

Noo, to se zase něco nepovedlo. Vzorná ukázka toho, ze když dva dělají totéž, nemusí to vždy být bomba. Láska nebeská, plná vtipných momentů, Vánoční příběh, plný trapných scén. Takový materiál, tolik herců a škoda, že neměli, co hrát. Chvílemi cítíte lítost a bolest nad  bezduchými dialogy. A vaše očekávání je dále ničeno zklamáním. A tak trpíte a hledáte kousek laskavého a inteligentního humoru pana Svěráka, ale marně. Kde nic není..... Otřesný začátek, kdy si říkáte, že už je asi konec, protože ničemu nerozumíte a že film jste zřejmě prošvihli. Kdo to shlédl celé na první dobrou, tak má můj velký obdiv. Tak nic, třeba příště. ()

gramofonix

Pre mňa to bolo príjemné prekvapenie. Ako uź bolo písané v inej recenzii, prežite prvých 15 minút, ktoré sú rozpačité, nakoniec všetko dobre dopadne. Celkom vystihli aj vianočnú atmosféru. Pre mňa skvelé výkony Kaiser a Lábus a milé prekvapenie v podobe Pierra Richarda. Na Vianoce je to príjemná romantická komédia.  Trošku mi to pripomínalo niečo v zmysle Láska nebeská. A hlavne oceňujem, že si vo filme odpustili woke ideológiu... To si fakt cením. ()

TomQ

Je to jasně viditelný trend související s dnešní uspěchanou dobou - filmy prostě z nějakého důvodu nemůžou mít jednu dějovou linku, potřebují několik a neustále přeskakovat. Tenhle film je fakt extrém, sledujeme tady snad 6 nebo i více paralelních dějů a skupin postav... Jasně, postupně se některé z nich propojí, ale i tak je to hodně matoucí a roztěkané. Přitom v důsledku film není špatný, dívat se na to dá a dokonce jsem si i bavil (párkrát i zasmál). Tak nevím, mám hodně rozporuplné pocity... ()

Tomgunses

Prostě to šlo, bavil jsem se, pohodička, klídeček, zábavička, náladička. Trochu utahanější, však odpouštím. Kaiser, Lábus, Čermák a Roden, paráda. Hele hezkých 62 % ()

Jirkacek

Zima v listopadu začala klepat na dveře českých a moravských zemí, čímž jakoby chtěla připomenout blížící se vánoční svátky, do nichž ovšem ještě chybělo 6 týdnů. Přesto jsme si jeden film s vánoční tématikou vybrali z bohaté nabídky společnosti NETFLIX a pustili si jej doma v teple u naší nové TV Samsung s obrazovkou QLED. Jednalo se o český film Vánoční příběh, který se začal odehrávat o štědrovečerním ránu a představil nám tři rodiny, jejichž osudy se postupně navzájem propojily. Potěšilo nás, že se ve filmu objevila spousta známých českých herců a k tomu jeden francouzský, ale nepředbíhejme. Hvězdou byla Jiřina Bohdalová, jež ztvárnila známou herečku Skálovou, která je zároveň hlavou rodiny. Její syn a politik Karel Roden se dostal do potíží, když v rádiu nechtěně označil svoji kolegyni a budoucí ministryni za šlápotu. Paradoxně se tím nechtěně stal hrdinou, kterého lidé vychvalovali v barech, na ulicích i na sociálních sítích. Politik se celý den procházel po Praze, kde se děj většinou odehrával, navštěvoval koncerty a obchodní centra, kde nakupoval dárky, zatímco rodina Pazderkových řešila problém otce (Jiří Lábus), který se jako řidič tramvaje popral s dotěrným cestujícím (Oldřich Kaiser), a skončil v nemocnici s vymknutým kotníkem. Jeho dcera Anička (Anna Fialová) tatínka vyzvedla na pohotovosti, kde se zamilovala do doktora (Vladimír Polívka). Láska na první pohled byla vzájemná, a tak slečně lékař dal své soukromé číslo v případě zhoršení stavu otce. Syn Jakub Pazderka (Jan Nedbal) odjel předtím na hory se svojí milenkou (Jana Plodková) a její rodinou, včetně manžela (Hynek Čermák). Měli sebou dvě děti, a tak s nimi svátky tráví i chůva (Sára Sandeva). Na romanticky zasněženou roubenku odjeli v druhém autě mladá lidé sami a od prvního momentu bylo jasné, jak celá tato situace dopadne. Netrvalo dlouho a tito dva se do sebe zamilovali, k nelibosti zhrzené milenky. No a pak přišel čas štědrovečerní večeře, který všichni strávili společně a po ní v kostele při mši byly uzavřeny i vedlejší dějové linky. Během 123 minut se ve filmu objevila spousta postav, z těch důležitějších bych ještě vyjmenoval taxikáře Pavla Kříže, kněze Jaroslava Plesla a jeho dávné lásky Marie Málkové, dále tu byla Pavla Beretová jako dcera Pazderkové, kterou si střihla Jitka Sedláčková a jak už jsem zmínil, na konci se objevil i legendární francouzský herec Pierre Richard. Děj byl zprvu trochu zmatený, ale postupně si vše sedlo a díky až absurdním náhodám či situacím nebyla nouze o legraci. Docela jsem se pobavil a film na mne působil velmi lidsky a mile, čemuž odpovídá i moje hodnocení. Suma sumárum, česká komedie Vánoční příběh ode mne získala čtyři štědrovečerní hvězdy ****. ()

Helenaprazak

Mě to bavilo. Semtam dojalo, semtam rozesmálo. Krásné lokace, žadná vážná témata, pár scének bych tam nepotřebovala, ale celkově příjemný film. ()

Filumena

Takové Vánoce nechci. Srovnávání s Láskou nebeskou to tedy NE. Jediná uvěřitelná byla Bohdalka jinak mi to přišlo jako když pejsek a kočička vařili dort. Dohromady slepenec situací a dialogů který není ani humorný.    K + L sice předvedli pár komediálních scén ale rozpačitost po shlédnutí filmu zůstává. ()

Thamilka

Já dala 4 hvězdičky,  protože po dlouhé době film, kterému se člověk zasměje, líbila se mi hlavně dvojice Lábus a Kaiser. Snad bude takových filmů víc. ()

themiracle

Velmi trapná snaha o něco jako Láska nebeská. Důkaz, že ani kupa dobrých a známých herců neudělá z bídného snímku dobrý. Jedna hvězdička za to, že tam bylo pár momentů, kdy jsem se zasmál. Hodně českých filmů tu má nižší hodnocení a byť to určitě nejsou žádné zázraky kinematografie, bavily mě daleko víc. 20 %. ()

wendy221

Ze začátku vypadal film hodně slibně - duo Lábus/Kaiser zajistilo návaly smíchu a film se nezdál být takový klišoidní. Bohužel za půlkou to tvůrci hodně pokazili, když to řeknu jemně. Strašně mi vadí, že se americký styl promítá i do našich českých filmů - proslovy, hromadný aplaus, tancování... Někdy jsou i vtipy stylizované jakoby je někdo přeložil z angličtiny... Proč už se netočí české vánoční filmy, kde se uplatní české tradice?  Ve filmu byl neskutečný přehršel postav - s přehledem se mohla vynechat dějová linka Plodková/Čermák/Nedbal/Sandeva a ten mladý pár s dítětem. Spousta maličkostí byla nedořešená - měl Roden třeba celý život potíže s říkáním pravdy, že se mu teď ulevilo? Dostala se Bernášková nakonec do rodiny? Jak vlastně lhal Neužil Fialové?  Řekla bych, že si tvůrci ukousli moc velký krajíc postav a dějových linií, jejichž chod pak nestihli dostatečně vygradovat a vznikaly pak absurdní situace, kdy se Nedbal zničehonic zamiluje do Sandevy, ačkoli měl ještě včera plnou hlavu Plodkové... HVĚZDY ZA: duo Lábus/Kaiser, za poměrně roztomilého Rodena a za vzpomínku na Básníky, kdy se u stolu potká Pavel Kříž s Karlem Rodenem jakožto Štěpán Šafránek s Honzou Antošem. ()

ultimo2015

Bylo to tak strašně přeslazený, přeslazený víc než můj vánoční punč a to je teda sakra hodně. Láska nebeská může jen tiše závidět, kolik lidských osudů se protne na pár metrech čtverečních a jak vše dopadne neskutečným happyendem. Víc šťastných konců jsem asi neviděl za celý rok ve všech filmech dohromady. Ale na druhou stranu, sakra, netouží každý z nás, aby se i nám nějaký ten třeba i vánoční zázrak stal. Jak říká manželka: "ideální film k žehlení", já nežehlím, tak jen tři ***. A budu dál čekat na zázrak.... ()

sandrakr

Nevim dost rozpacity film. Velke mnozstvi postav, ze si clovek rika, ze tam hrajou snad vsichni. Vanocni pribeh kdyby se neodehraval ve vanocnich kulisach moc spolecneho s vanocemi nema. Za me, nic moc. Znovu bych se uz nekoukla. ()

benedikt28 odpad!

Čistá hrůza, šmíra, slátanina, nesmysl :-( Příběh se odehrává během jednoho jediného (Štědrého) dne, ale postavy se chovají, jako by Vánoce měly být asi tak za dva týdny - courají po OCéčku,vymýšlejí dárky, jsou v zaměstnání, případně teprve plánují a rozhodují se, co budou dělat na Vánoce... Herečtí bardi podávají těžce senilní "herecké" výkony a zmateně pobíhají po "place". Čím větší herecké jméno, tím horší herecký výkon, v čele s Karlem Rodenem (paní Bohdalové tu senilitu přeci jen asi trochu odpustíme...). SPOILER: Avizovaný Pierre Richard (zřejmě kvůli covidu) na natáčení do Prahy dorazit nemohl, musíme se tedy spokojit jen s jeho "on-line" vystoupením... ()

vicvixx

Tak na začátku je všude sníh, pak není, pak je, pak není. Herců vole 828 kýblů, Anička je krásná, Jiřina žije, product placement všudypřítomnej... a vtipný to není (ale jo, místama je). Ani vánoční (a tak jo, místama je). Aspoň že ta Anička je krásná. A poprvý mám rád Rodena. Žabička. Ty kokote! 🤣 ()

PinkButterfl

Vôbec nechápem, prečo má tento film tak slabé hodnotenie. Plejáda skvelých českých hercov, úžasná dvojica Kaiser - Lábus, fantastický Roden. Poprepletané osudy ľudí, myslím, že môže bez obáv konkurovať Láske nebeskej. Za mňa jeden z najlepších českých filmov za posledné roky. ()