Gary Ridgway: V mysli netvora

(TV film)
  • USA The Green River Killer: Mind of a Monster

Díky exkluzivním rozhovorům a přístupu ke stovkám hodin neviděných policejních záběrů je odhalena šokující pravda o jednom z největších amerických sériových vrahů. (TV ID Xtra)

*CARNIFEX*

Konečne som sa dočkal. “ID” spracovalo dokument, ktorý spĺňa tie najprísnejšie kritéria. Žiadne inscenačné scény s “polo hercami”, domnienky či úvahy, iba autentické výpovede svedkov, známych, no najmä toho najviac “žiadaného”. Gary bol proste taký “správny” chlapík od vedľa, akurát mal takú podivnú záľubu .. ()

b.dragonfly

Luxusní dílko pro všechny, co "milují" sériové vrahy. Už v dětství Gary Ridgway splňoval všechna kritéria pro to, aby v budoucnu začal dělat něco ještě mnohem ošklivějšího. Nebylo divu, jejich rodinka nebyla zrovna jako ze žurnálu. Despotická matka ho stále ponižovala a ve škole taky nebyl zrovna za nejostřejší pastelku. Našel si tedy něco, v čem se stal opravdu dobrý - zabíjení žen. Co bylo nepříjemné, tehdy ještě neuměli pracovat s DNA, takže jim až směšně dlouho unikal a vesele vraždil, škrtil, znásilňoval a topil dál. V rozhovorech se několikrát rozplakal, když vzpomínal na své dětství a matku, kterou chtěl hrozně moc osouložit a následně zabít, aby poničil její krásu. Dvakrát se oženil (s druhou ženou zplodil syna Matthewa), ale pokaždé se rozvedl. V postýlce, kde zamordoval přes 30 žen, spokojeně chrupkaly i jeho ženušky. Myslím, že jejich překvapení po tom, co ho konečně zatkli, musela být převeliká. Do případu se tehdy vložil i sériový vrah Ted Bundy, který čekal v cele na popravu. Bundy sestavil profil vraha, který se po Ridgwayově odhalení ukázal jako lepší než ten od znalců z FBI. Doporučoval hlídat místa, kde byla těla nalezena, prý se k nim zabiják bude vracet a také jako jediný přišel s hypotézou, že vrah je nekrofil. V roce 2011 dostal Ridgway 49. doživotní trest za 49. vraždu, ke které se přiznal. Osobně si ale myslím, že jich bylo mnohem, mnohem víc. Letos za mřížemi oslavil své 72. narozeniny. ()

Warhorr

''Chtěl jsem být nejlepším sériovým vrahem. Chtěl jsem jich zabít co nejvíce. Letos to měla být stovka.'' Tak tohle je totální marast !!! ''Prohlásil, že to bylo, jako vybírat si z bonboniéry.'' No tenhle týpek toho s Forestem Gumpem bude mít společného jen opravdu málo. Dokument představuje jednoho z nejhorších USA vrahů vůbec. Ridgway na mě působí dojmem, jakoby se vlastně nic nestalo, pohoda jazz a chlebíčky. Ze zabíjení se pro něj stává naprostá rutina. ''Vždy jsem to měl rád zezadu. Byl jsem za ní. Pak jsem zaútočil a začal ji škrtit. Říkal jsem ji: ''Nehýbej se a já tě pustím.'' Pořád a pořád dokola ale nikdy bych ji nepustil.'' Jen těžko si lze představit, jaký šok musela zažít jeho manželka či třeba sousedé, jenž byli pozývání na zahradní párty. Přesně ten typ vraždícího monstra, který na venek působí naprosto normálně a nikdo ani v nejmenším nemá tušení, co se v něm skrývá. Konec dokumentu ukazuje i záběry ze soudní síně kde promlouvají rodiče a pozůstalí po obětech přímo k Ridwayovi a má to sakra zatraceně silný grády. Dokument, který vydá za několik hororů dohromady, a po kterém budete třeba znechuceni stejně jako já. Rozhodně povinnost pro všechny, které zajímá tématika a chování sériových vrahů. ()

Hellknight12

Ďalší skvelý dokument z produkcie TV ID. V dokumente sú použité fotky obetí, výpovede rodinných príslušníkov, kolegov, manželky, vraha, policajtov, súdny proces a tiež menšie pátranie vo vrahovej minulosti. Dokument má 85 min. Film môžem odporučiť,, každému kto má rád tematiku sériových vrahov. Celkové hodnotenie za mňa je 100%. ()