Konečne nedeľa!

• Česko Konečně neděle! (viac)

Majitel realitní agentury Julien Vercel je podezřelý z vraždy své manželky Marie-Christine a jejího milence Clauda Massouliera. Všechny důkazy svědčí proti němu a náhle přichází ještě obvinění z další vraždy. Julien si neví rady, a tak se pokusí před policií uprchnout. Jen Julienova sekretářka věří v nevinu svého šéfa. A jelikož je nejen sekretářkou, ale zároveň i amatérským detektivem, rozhodne se na vlastní pěst vypátrat skutečněho vraha. (Festival francouzského filmu)

GintrWinkr

Výborná detektivka napínavá od začátku do konce.. Truffaut Hitchcocka otrocky nenapodobuje a zůstává svůj. Dobrý nápad byl zvolit černobílou kameru. Podařené jsou i některé scénky které s hlavním dějem nesouvisí jako blondýna ucházející se o místo sekretářky v Trintignatově firmě rekordmanka v psaní na stroji jedním prstem nebo Albánec žádající něco před půlnocí o politický azyl na policejní stanici. Když je Fanny Ardant v bytě uvaděčky z kina vzpomněl jsem si na Lynchův Modrý samet i když tady nepřijde sadistický psychopat Frank ale úplně někdo jiný k tomu povedená pointa na konci filmu. ()

danny79

Stara detektivka z roku 1983 od slavneho francouzskeho rezisera. Vubec me nevadilo, ze to bylo cernobile, ale nebavilo me to, protoze to bylo prilis pomale, zadne akce, chybelo mi tam napeti, amosfera, mysticno. A rozuzleni zapletky na konci filmu me prislo dost hloupe. Jedine co me filmu zaujalo, byla hlavni hrdinka, ktera to hrala dobre a dobre vypadala (a hlavne kdyz pobihala v tom kratkem divadelnim kostymku..) Film ma velmi vysoke hodnoceni – 83% ale to je dano divaky, kteri jsou fandove Truffauta a navic je to jeho posledni film. ()

StaryMech

Při natáčení "Ženy odvedle" prý kdosi ze štábu poznamenal, že Fanny Ardant v pršiplášti na noční vycházce mu připomíná hrdinky černofilmů. Truffaut pocítil chuť ten nápad proměnit v další dílo a za pár neděl byl jeho základ na světě. Filmařsky se poslední pocta jednoho Mistra obdivovanému druhému (a také lýtkům F.A., abych zmínil alespoň jednu část hereččiny larvy, tvůrci využitou nadoraz) náramně povedla - jenomže užívejte si pěkný tvar, když žádná z postav nevzbudí váš zájem, neřkuli sympatie, a skutečnosti okázale vzdálená hříčka na pomezí detektivky, milostného příběhu, lehkonohé veselohry / parodie a kvízu pro pamětníky nejiskří skutečným napětím ani citem... Půltřetí hvězdičky zaokrouhluji směrem dolů, protože, přiznám se, nesdílím režisérovo zaujetí pichlavě oslnivou Fanny. ()

Sejkorka

Poslední film François Truffauta . Rok po uvedení zemřel ve 52 letech. Ještě stihl narození dcery, kterou měl s Fanny Ardant, představitelkou hlavní role sekretářky podezřelého Juliana = Jean-Louis Trintignant. Až na občasné nelogičnosti (např. že se podezřelý skrývá ve své kanceláři a policie se tam ani nepodívá) je to dobrá krimi, chvílemi připomínající spíše parodii (na Hitchcocka ?). ()