Pocta režiséra Francoisa Truffauta filmárskemu remeslu sleduje režiséra, hercov a štáb, ktorí pracujú na nakrúcaní melodramatického filmu a pri tom zažívajú svoje vlastné, osobné drámy, radosti i starosti. Zamilujú sa a rozchádzajú, jedna z herečiek otehotnie a nakrúcanie preruší automobilová nehoda... (STV)

sibskyn

Pěkná, zábavná ukázka jak se točí filmy a kolik věcí se odehrává v zákulisích a kolik problému příjde nečekaně samo. ()

ABC1

Pro mě nejlepší film o tom, jak to vypadá, když se točí film. Vtipné, jemně ironické i dojemné, prostě dokonalé. Viděla jsem mockrát a určitě se ještě několikrát podívám!! ()

tribican

Jestli chcete vidět skvělý film bez zápletky, pak jednoznačně doporučuji. Uvolňující, ale zároveň bych řekl, že je vhodný pouze pro větší fanoušky filmu, kteří ocení téma. 80 % ()

Cesty timem

Nejlepší byla scéna s kočkou... Sežeňte kočku, která umí hrát!... Ony ani ty dvounohé kolikrát (až možná většinou) to neumí. A u čtyřnohé je to pak opravdu problém takovou sehnat... Zajímavý pohled na natáčení filmu. No, užijí si to tam. A teď jsme si to díky tomuto filmu mohli užít také. ()

bambiz

Ze začátku jsem si říkala, co na tom filmu všichni mají. Ale najednou mě nenápadně dostal, přesně jak říká autor, najednou zavládl film a režisérovy komentáře mi přišly naprosto trefné - takhle nějak si natáčení těch našich milovaných pohyblivých obrázků představuju. ()

JARDAHONDA

V tomto filmu Francois Truffaut dává odpověd´ na otázku : " Co se ve skutečnosti děje za kamerami při natáčení ?". Snímek se odehrává ve studiích Victorine v Nice, kde francouzský filmař Ferrand začíná natáčet svůj nový film. Jeho záběry jsou upřímné a přesné, bez artefaktů. Humorně i hořce pojatá Americká noc je jedním z nejvíce autobiografických filmů Truffauta a v roce 1973 byla oceněna Oscarem v kategorii Nejlepší zahraniční film. 100 % ()

Fahrenheit

Nejkrásnější vyznání lásky k filmu, jaké jsem kdy viděl. Truffautovi se povedlo nemožné: nezastírá směšnost svých postav, malichernost a dětinskost velkých hvězd i lidí z dalších profesí, a přece Americká noc vyznívá jako nejupřímnější a nejpokornější hold filmařskému světu. ()

Litoměřice poosmé

Litoměřice poosmé

02.08.2008

Karlovarský filmový festival před pár týdny skončil, Letní filmová škola je v plném proudu, ale pokud stále nemáte dost, můžete vyrazit třeba do Litoměřic. Tam se již poosmé koná filmový festival,… (viac)

Maestro di violino

Maestro di violino

10.10.2006

Joseph Fiennes, mladší bratr slavnějšího Ralpha Fiennesa a hvězda oscarového trháku Americká noc), Lena Headey (300) a šušká se i o účasti velkého Gérarda Depardieu, kterému by bílá paruka a volánky… (viac)