Violation

*CARNIFEX*

“Zbožňujem” tieto 100+ minútové “skúsenosti” s filmami, ktoré takmer celú stopáž nemajú čo ponúknuť, pričom ich možno smelo zaradiť do kategórie - ZBYTOČNÝCH. Ako čiastočné pozitívum v rámci subžánru možno hodnotiť počiatočný “konflikt” a “obrátený” spôsob rozmotávania príbehu. Nič viac nič menej .. ()

EvilPhoEniX

Tak takhle fakt ne! Rape and Revenge subžánr je můj nejoblíbenější a pořádný zástupce tu už dobrých pár let nebyl, takže Violation vzbuzoval naději, ale ne. Tady pokračuje nový trend na hororové scéně, který je protivnější než ten předešlý ( Found Footage), teď je meta z hororů dělat Drama a tenhle rok je toho už tolik, že mi to fakt začíná lézt krkem. Violation je takové typické drama, které je pomalé, nic se tam neděje, herci jsou nesympatičtí a děj je i na Drama žánr fádní a nezajímavý. V zahraničních recenzích padají slova jako šokující, znepokojivý a brutální, ale to možná pro lidi, pro které podříznutí krku je maximální práh snesitelnosti. Došlo zde na jednu jedinou brutální scénu a to uříznutí nohy pilou, což bych pochválil v 5 minutovém krátkometrážním filmu, ale ne v 2 hodinovém celovečeráku, kde se většinu času zíra do blba anebo se kamera soustředí na zdlouhavé záběry do prázdna. Fujtajbl. 1 hvězda za nohu, druhá za relativně slušnou technickou stránku, jinak naprosto o ničem a urážka žánru!! 3/10. ()

Beckett51

Vcelku brilantní hra s divákem. Název, poster a zařazení do žánru "horor" evokuje poměrně klasickej béčkovej rape-revenge film, nicméně od první minuty je jasný, že tvůrcům půjde o něco trochu jinýho. A jde jim to skvěle. Hororový konzument samoúčelný brutality, stupidního děje a klišoidního zpracování může Violation směle přejít, protože tenhle špičkově zahranej, fantasticky natočenej (kamera!!), skvěle ohuděbněnej a scénáristicky brilantně rozvrženej "artovej" slowburn by asi nepřekousl. Tvůrci vsadili na psychologickou a emoční stránku rape-revenge tématiky, přičemž dlouhý záběry za doprovodu snový chorálový hudby citlivě tepající na symboliku příběhu dávají do kontrastu k až obdivuhodně explicitním pasážím, který ale nepůsobí ani zdaleka samoúčelně. Perfektní, originální a odvážný uchopení tématiky - bejt tam výraznější "standalone" herecká scéna a trochu víc komplexnější symboliky nebál bych se dát plnou palbu. ()

J*A*S*M

Rape and revenge tematika bývá v rámci hororu většinou zpracovávána formou exploitačních žánrových braků, rochnících si v explicitním násilí, nahotě a jen povrchně načrtnuté psychologii postav. Tvůrčí tým tohoto filmu na to jde opačně a balí téma do artového hávu. Kdo si sem půjde pro bratříčka I Spit on your Grave nebo Last House on the Left bude nepříjemně překvapen. Ten shift, co tvůrci s žánrem udělali, se mimo jiné projevuje velmi pomalým tempem, v úvodu jistou zmatečností a bohužel také velmi nesympatickými postavami. Ty jsou sice výrazně psychologicky prokreslenější, než bývá v tematicky obdobných žánrovkách běžné, ale vzhledem k tomu, že je jedna horší než druhá, to k divácké pohodě zrovna nevede. Což samozřejmě souzní s tím, o čem film vypráví, a je to racionální tvůrčí volba. Ten film se zkrátka nemá "líbit". V tomhle ohledu mise splněna. Na druhou stranu je snímek poměrně silně stylizovaný, s dlouhými poetickými záběry na přírodu a také s několika odvážnými explicitními záběry, takže pár chvil, kdy je na co koukat, tu najdou i diváci, kterým prosté psychologické drama nic neřekne. Celkově objektivně povedená věc, ale ne úplně pro mě - jsem si jist, že víckrát ji neuvidím. ()

kkarx odpad!

Blbka přijede s přítelem na chatu k sestře a u ohýnku začne svádět přítele své sestry, dojde k sexu a pak jí z toho začne hrabat, jestli to náhodou nebylo znásilnění. Jestli to bylo tak či onak ani není až tak úplně jasný, ale psychopatka si to vyloží po svém a přítele své sestry znovu svede a chladnokrevně ho popraví.  Film bez jediný kladný postavy a s pochybným tématem. Tomu nejde hodit nic jiného než odpad. ()