Mike Church je detektiv z L.A. Má nadání trousit životní moudrosti a pátrat po zmizelých osobách. Je však v koncích, když je najat, aby pomohl krásné oběti, která trpí ztrátou paměti a strašlivými nočními můrami. Excentrický prodavač starožitností a hypnotizér přivede Churche k ohromujícímu objevu. Zdroj nočních můr by mohl spočívat v nadpřirozeném spojení s Margaret Straussovou. Tuto světovou pianistku údajně v roce 1948 zavraždil její manžel, skladatel Roman. (oficiálny text distribútora)

PTuranyi

Celkom kvalitný thriller hrajúci sa s myšlienkou minulých životov a karmy. Príbeh Romana a Margaret Straussovcov, ktorý sa preľne so životom Mika Churcha a neznámej ženy so stratou pamäte vyznieva v interpretácii šialeného hypnotizéra Franklyna Madsona úplne uveriteľne. Produkcia skvele buduje atmosféru a hudba burácajúco ženie emócie k vražednému klimaxu. Herecké obsadenie je hviezdne, ale len z dnešného pohľadu. Nikto z hercov v čase natáčanie už nebol nováčikom, ale väčšinu z nich veľké role ešte len čakali. Len Andy Garcia už mal za sebou Krstného otca a Robin Williams také kúsky ako Spolok mŕtvych básnikov či Dobré ráno Vietnam. Herecké výkony sú však výborné ako na vrchole ich kariéry. 75% ()

xander

Nudný triler ktorý namiesto napätia vyvoláva smiech. Príbeh je ale originálny, aj keď trošku zvláštny a aj preto je výsledok slabučký. Ani herci niesú príliš zaujímavý až na Dereka Jacobiho. Ale inak je to iba n uda, s neživotnými postavami, slabím scenárom a trápnym pokusom o napínavé finále. ()

revere

Jednou jsem si tenhle film pustil. Pak jsem se vzbudil, nevěděl jsem kdo jsem, co jsem to vlastně viděl a proč mám ty strašlivé noční můry. Když jsem pak listoval v ČSFD, zhypnotizovala mne reklama na povinné ručení a já dospěl k ohromujícímu objevu. Jsem vlastně uživatel Anthony, vlastně jsem jím byl v minulém životě, alespoň podle toho, co jsem si od něj o filmu přečetl. Tohle píšu hlavně sobě, abych se v budoucích životech tomuhle dílu vyhnul. ()

Mudrlant

Neusnul jsem u toho to je za jednu hvezdu, Robin Williams ten je za druhou hvezdu a zajimavy pribeh (alespon rozjezd) je za treti hvezdu. A minus dvacet hvezd za tu silenou finalni holomajznu, tu delali asi na slusnem matrosi. ()

gizi

Pěkná podívaná. Trochu hrůzostrašná pohádka pro dospělé. Pokud je člověk v patřičné nálad a bere to jako oddechovku, není tomu moc vytknout. 70-75%. ()

esnou

Branagh tenhle film natočil jako vyznání lásky své tehdejší ženě Emmě Thompson a ani nijak nepředstíral, že to má být "velký" film. Když k tomu člověk přistupuje z tohoto úhlu, tak je film vynikající - od jeho premiéry jsem ho viděla několikrát a nikdy nezklamal. Robin Williams zde má okouzlující štěk, Hitch z celého filmu jenom odkapává, ale všechno je to přiznané a roztomilé. Zajímavost: Branaghovo vězeňské číslo 25101415 je datum bitvy u Agincourtu (viz předchozí Branaghův film Jindřich V.) Film také inspiroval kapelu The Dream Theather k napsání jejich excelentní desky Scenes from the Memory. ()

Rapollo

All stars team - a takový slaboduchý thrillerek. Největší perla čeká nakonec: "Počkej chvíli, jenom si ty obří nůžky správně nastavím... ne, takhle ne, patří to obráceně... jo, to by mohlo bejt... Dobrý, Frankie, už na ně můžeš skočit..." Hop! A Emma Thompson? Inu, jak už to s takovými bývá - její tragicky vytřeštěné oči s občasným, až příliš civilním projevem, nadobro roztříštily už tak nevěrohodnou figuru. Chvílemi jsem čekal, kdy se odněkud zjeví Nosferatu a kousne ji do aorty. Nedá se nic dělat. Jsem zklamán. Akorát Derek Jacobi se mi líbil. Jestli to ale není tím, že zbožňuju britskou angličtinu. ()

peproch

Tenhle film je výzva pro svou milovanou Emmu Thompson, Prostě světu oznamuje, že on Kenneth a něžná, jemná, ale statná Emma jsou svoji, on že ji osvobodil ze zakletí, když zjistil, co se jí tenkrát někdy stalo, a že jsou spolu osudově spojeni již od minulých životů a že jen cizí úklady by je mohli od sebe odtrhnout, že sice není žádný macho, ale má odhodlání, vtip a talent.  Současná dvojice (detektiv a šokovaná umělkyně Grace ) jsou replikací slavné umělecké dvojice manželů Straussouvých z 40-tých let, jejichž manželství skončilo tragicky. Ti současnící odhalí v sobě ten 50 let starý příběh a naleznou vzájemnou lásku. Akční scény, když jsou zpomaleny, vypadají výborně. ()

Sejkorka

Branagh = Shakespeare a tady Hitchcock (?) Trochu jsem prospal prostředek filmu, probral mě poněkud potrhlý závěr. Ten minulý život byla fikce, asi ? Jinak je prima vidět výbornou roli (poměrně) mladé Emmy T. Je tu i Robin Williams, Andy Garcia, Derek Jakobi. Produkce, jestli jsem dobře zachytil, Sydney Pollack. To je mi ale společnost. Od nich bych však čekal víc. ()