Film roka

• Česko Film roku (viac)

Penélope Cruz sa predstaví ako slávna a excentrická režisérka, ktorá dostala úlohu nakrútiť zaručene najlepší film všetkých čias. Má neobmedzený rozpočet a veľké umelecké ambície, avšak tou najväčšou výzvou pre ňu bude skrotiť dvoch hercov v hlavných úlohách. Antonio Banderas ako slávna, egocentrická filmová hviezda a Oscar Martinez ako prehnane umelecký charakterový herec sa totiž navzájom nemôžu vystáť. Všetci traja spolu tvoria filmovú zostavu snov s veľkým talentom a ešte väčším egom. Dokážu však spolu vydržať až do poslednej klapky bez toho, aby sa navzájom pozabíjali? Ak ste si mysleli, že filmári a filmové hviezdy sú neznesiteľné primadony, Film roka vám túto predstavu nevyvráti. Penélope Cruz, Antonio Banderas a Oscar Martínez si v tejto hravej a jemne bizarnej komédii strieľajú sami zo seba, zo svojich kolegov aj z celého filmové sveta. (Bontonfilm SK)

DonBraso

Trio hraje jako s partesu. Do toho máme zajímavý náměť, kompozici a silnou evropskou dramatickou sondu. Jako komediální aspekt to sice není úplně ono, ale dvakrát jsem se zasmál a taškařice mezi Félixem a Ivánem prostě funguje. Překvapil i český dabing. Jako satira, která kope do vlastních řad je to fajn osvěžení, jen si myslím, že to nebude úplně pro všechny. Závěr popravdě nic moc.75% ()

Mikecat odpad!

Prvych 20 min.sa absolútne nič nedeje, herci majú opísať svoje postavy, ako ich budú hrat: to akože  vážne? Total nuda, tak som to vypol. ()

blondboss

Ťažkopádny a nezaujímavý snímok, ktorý si síce jemne robí prdel z filmového sveta ako takého, ale robí to veľmi nudným spôsobom. Ja si fakt pamätám asi iba jedinú scénu, ktorá stála za to a nebyť kvalitného hereckého obsadenia by som tomu možno napálil aj odpad. Neviem, tieto kvázi artové filmy asi nie sú pre mňa alebo som minimálne nepochopil režisérov zámer. 40 % ()

Ironhead

Celý film je vlastně povedená "dialogovka" odehrávající se naprostou většinu času jen mezi třemi postavami při čtených zkouškách na film v jedněch kulisách vyprázdněných moderních ateliérů. Tři hlavní protagonisté, ztvárňující každý jiný archetyp umělce, jsou tu opravdu skvělí a zábavní. Především pak logické střety mezi nimi a jejich názorem a přístupem k umění a herectví. A i když je to tímto artovým a minimalistickým přístupem spíše "zfilmovaná divadelní hra", rozhodně ani na chvilku nenudí. btw... Penélope ta zrzavá hříva zatraceně sekne ;) ()

Gregor_Samsa

Film o kumštu s kumštýři co hrají kumštýře. Člověčina s překvapením, přesně vycizelované herectví jak skříně na míru, bejvák, kterému kamera sluší. Nechci to úplně hanět, ale je to taková jednohubka, na kino to moc nebylo, radši bych Batmana nebo Seveřana, ale když jdete s paní po roce do kina, necháte ten výběr spíše na ní, že… prostě kumštýřina co mě nevtáhla! [60%; 2022-05-03 CinemaCity Slovanský dům] ()

hony23

Slavná režisérka se za pomocí svérázných metod snaží ukočírovat 2 herecké hvězdy, které ze vzájemné spolupráce nejsou nijak nadšeny. Za mně teda velká nuda. ()

Rian_witcher

Film je na mě až příliš "umělecký" a tím myslím příliš nudný. Těch pár scének které stojí za vidění se odehraje vždy po delší nudné pasáži a tak mě to celkově nebavilo. ()

bonovox

Miestami vtipná satira na filmový priemysel. Skvelé herecké výkony ústrednej trojice ale v druhej polovici veľa slabších momentov. 60% ()

tomino28

Konverzačka s dobrým obsazením a dobrými hereckými výkony ústřední trojice. Jenže na úspěch je děj dosti plytký a i když herci parodují sami sebe, je to trochu málo na to, aby se u toho divák po chvíli nenudil. Občas přijde úsměvný moment, ale valná většina z nich je dopředu předvídatelná a to je trochu škoda. ()

Dawe2

Rozhodně jiné, zajímavé, ale zároveň někdy nezáživné až nudné. Ale je to zajímavé vidět. Druhý den přidávám ještě hvězdu, protože film zanechal vzpomínky a myšlenky, což se mi už prakticky nestává. ()

kokofek

Penelope Cruz je úžasná a dokáže nejenom dobře hrát,ale taky si dělat legraci z uměleckého světa ve kterém se pohybuje. Krásně jí sekunduje Antonio Banderas a Oscar Martínez. ()

Pignon

Intelektuální orgie. Slyšíš tu kreativitu, co do té hudby skladatel vetknul? Ne, počkej, to tam nepatří, to mlátí soused do zdi. Velké emoce, velkorysost, krásná stavba, tropení si legrace ze své herecké malichernosti. ()

rakosabasta

Chytré filmy, které si se mnou jako s divákem dokáží pohrát, přehazovat si mě mezi rukama, střídavě hladit a tlouct mozkové buňky a bránici mě prostě baví. Pro mě dokonale nečekaná fusion mezi filmem, divadlem… korunovaná nádhernou španělštinou. Co víc si přát?! ()

mh91

Jedná se o skvělou komedii. Jde o tzv. "herecký" film, kde snímek využívá dokonalých hereckých schopností tří hlavních protagonistů. Film na nich vážně stojí. Film dokonale ukazuje střet charakterově úplně odlišných herců, kterým výborně sekunduje bláznivá režisérka. Nečekal jsem, že líbací scéna může být až tak zábavná. Vážně dobře jsem se bavil. Poctivých 80%. ()

tata22

Vskutku zajímavá podívaná se skvělými hereckými výkony. Místy i velmi zábavné, nicméně mělo to spíše rozměr divadelní hry. Taková intelektuální konverzačka. Asi to nesedne každému ale jsem rád, že jsem to viděl. Pro milovníky neotřelých a spíše umělecky laděných filmů povinnost, pro ostatní to bude asi velké zklamání.. ()

Kecman

Dlouho očekávaný film na který jsem se těšil,jak krteček na kalhotky. A jů a hele táááááááková nuda. Nakonec z toho vyšly nejlépe ty kalhotky,ty žlutý. ()

baron156

Nemohu si pomoct, ale cítím z toho Almodóvara šmrncnutého velkou dávkou absurdity. Šílená satira, kterou si všichni herci neskutečně užívají. ()

11. ročník Cine Argentino právě startuje

11. ročník Cine Argentino právě startuje

14.10.2022

Velvyslanectví Argentinské republiky ve spolupráci s pražským kinem Lucerna organizuje letos již 11. ročník Festivalu argentinského filmu Cine Argentino. Uskuteční se ve dnech 14. - 18. října v… (viac)