Bývala školská futbalová hviezda, Eddie Palmer, sa po dvanástich rokoch vo väzení vráti domov. Snaží sa usporiadať si život, no popritom si vytvorí nezvyčajné puto so Samom, osamelým chlapcom z problémového domova. Eddieho nový život a rodinu však ohrozuje jeho minulosť. (Apple TV+)

Cr3sh

Když se chce abychom byli více přívětivý vůči trans kultuře, tak takhle se to přesně dělá. Ne změnou hrdinů, ne pomocí cancel culture. Ale přesně podle filmu, kde Vám ukážou jaký to prostě je absolutně nenásilnou formou. Jasně není to nejorigiálnější námět, ale mě se to fakt líbilo. ()

Bogrant

Polepšený trestanec a malý chlapec s trans sklony - takáto zvláštna kombinácia tu ešte asi nebola. Malinko vykonštruovaná, predvídateľná a klišoidná, ale zato ľudsky prízemná a príjemne oduševnená rodinná dráma, ktorá si ide typické pomalšie tempo a do ničoho extrémneho sa radšej nepúšťa. Trochu škoda, ale nevadí. A Timberlakeovi konečne dorastá charizma. ()

Lukets

Na začátku si řeknete co čekat od filmu, kde Justin je zamindrákovaný kriminálník, který nepromluví. Celkově film ukazuje hodnotu člověka, která se stále vyvijí až do hodnot, které si hlavní postava nedokáže představit. Ukázka toho, že v každém z nás je něco dobrého. ()

mdf

Ryder Allen skvělí a určitě převálcoval standardně hrajícího Justina, v smutném dramatu o klukovi,který je něčím jiný. ()

Jimmy.y

Eddie, tedy Palmer je propuštěn po 12ti letech vězení, podmínečně a vrací se domů. Zřejmě to nebyl med, protože je velmi uzavřený. Nastěhoval se zpět ke své babičce, která se často stará o, řekněme "jiného" klučinu, který žije u ní na "dvorku" v karavanu s matkou, která je na drogách a často zmizí kdo ví kam a nikdo neví na jak dlouho.... Záhy babička umře a Palmer se najednou ocitne v roli nechtěného opatrovníka. Malý Sam je trochu jinačí chlapec - hraje si s panenkami, sleduje holčičí pořady v TV a nosí dokonce dámské boty. Jestli neměli na nové nebo se mu líbily, to nevím :) Každopádně si k sobě najdou cestu a i přes všechny karamboly a jeho feťácké matce, nakonec bude i jeho právoplatným opatrovníkem. Dojemný, lidský příběh. Stojí za to se podívat. Justin u mne velmi herecky roste, ač toho moc nenamluvil, tohle byla těžká role a za mne Palmera ztvárnil lépe než jsem čekal. 4*/5* :) ()

FisakCZ

Dlouhou dobu tu nebyl film, který je přesně takový jako je Palmer... Do teď jsem si myslel, že nejlepší herecký výkon Justina byl ve Vyměřeném čase. Hold, máme tu první místo. Palmer jen doufáte, že to nebude přesně to co od něho čekáte. A nakonec je moc dobře, že to tak je. První 1/3 filmu vás jen lehce vtáhne do děje a samotné situace Plamera. Postavy jsou dobře napsané a vytvoří si s vámi pouto. A to tak silné, že v dalších 2/3 tajně fandíte. Velmi přesně vybraný soundtrack všemu ještě více pomáhá. Kamera je jednoduchá a to není vůbec na škodu. Vše je tak jak má být a konec se nedá napsat jinak než kulervoucí. Po dlouhé době musím dát 5 hvězdiček, protože jsem to šel napsat hned jak jsem se dodíval. PS: kromě toho že vaše přítelkyně/manželka bude 1/2 brečet jak želva.... ()

McGuffin

Mladý muž, raději mi říkejte Palmer, se po dvanáctiletém vězení vrátí domů do Sylvain, Louisiana, najde si práci a jeho si najde dítě odnaproti, protože matka mu často a nadlouho mizí. Vlastně si padnou do oka. Úřady o tom sice nepřesvědčí, zanedbávající matka má u nich stále přednost, ale to není konec. Ten je slzavý, matka, zdrcená protože už ví že zanedbávající, klečí před dítětem a prosí ho, ať ji dá vale a svěří se do péče definitivně napraveného odsouzeného. A tak se také stane. P.S. To je zpráva o červeném příběhu Cheryla Guerriera, ne o filmu z něj. www.macguffin.cz ()

peproch

Ten film nese v sobě pozitivní poselství, že "druhá šance" má a může být využita, že ten, kdo kdysi udělal pitomost, odseděl si mnoho let, vrátí se do života polepšený a empatický a skromný a hezký a spolehlivý. Zachrání kloučka s mamkou naprd a s trans sklony od tuposti, šikany a relativního bezpráví společnosti. Potud je film výborný. Ukazuje pozitivní příklad, dívejme se na něj s dětmi i dospívajícími. Hodnotit následně kvalitu filmu filmařsky, to už je potíž. Sterilní. Dobrota v příběhu vykoupila nezajímavost zpracování a provedení. ()

Thane

Fajn film. Jenže je hrozně přímočarej. A sluníčkovej. Trochu mi to připomnělo Corpus Christi, kde ale všechno dopadne dobře. Což je asi největší slabina toho filmu, kterej je jinak celkem fajn (bodejď by taky nebyl, když celou dobu hladí po srsti). Prostě je to hrozně nenápaditej a stane se tam přesně to, co byste si přáli, aby se v životě stalo. Neurazí, ale rozhodně nenadchne. Chybí tomu hloubka.. ()