Projekt Adam

• USA The Adam Project (viac)

Stíhací pilot Adam Reed, který cestuje v čase, musí nouzově přistát v roce 2022. Tam pak spojí síly se svým dvanáctiletým já, aby společně zachránili budoucnost lidstva. (Netflix)

EvilPhoEniX

První letošní blockbuster z Netflixu od Shawna Levyho s Reynoldsem, kteří si očividně sedli, ale za mne bohužel jen průměr. Free Guy byl nejspíš režisérův vrchol, který jen tak nepřekoná ( možná Deadpoolem 3 uvidíme), každopádně tahle Sci-Fi rodinná adventura s nádechem Spielberga funguje po stránce příběhové a emocionální, ale humor je až moc rodinný a normální a akce je vyloženě rutinní a nezajímavá ( na můj vkus) moc family friendly. První půlka mi přišla zábavná, díky neotřelému námětu a dobře vysvětlené time-travel zápletce, ale druhá půlka mi přišla už jaksi bez tempa a prozíval jsem ji až do konce. Já očividně nejsem cílovka, své fanoušky si film bezpochyby najde, ale za mne film v žádné rovině bohužel nevyčnívá. Příběh 4/5, Akce 2/5, Humor 3/5, Násilí 0/5, Zábavnost 3/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 2/5, Emoce 3/5, Herci 4/5. 6/10. ()

sidzej

Presne ten typ naivného, hravého, hrejivého, hláškujúceho rodinného scifi aký mám rád jak od strýčka Spielberga. Medzi Reynoldsom a mladým Scobellom funguje skvelá buddy chémia a klasické rodinné klišé tentokrát odpustím. Dejovo trochu nevýrazné a priamočiare no vo výsledku to bolo príjemne strávených 106 minút i keď záporáci boli svojou neschopnosťou a nevýraznosťou často na smiech. Nie je to žiadna bomba z ktorej človek padne na zadok ale podobné filmy patria do mojej šálky kávy takže v hodnotení trocha prilepším. Slabšie 4*. ()

castor

Naposledy jsme režiséru Shawnu Levymu tleskali, což bychom před lety asi těžko čekali. Vždy měl pověst rutinéra, který potenciálně silné látky tak nějak udusal a na plátně vždy předvedl pouhopouhý průměr. I když průměr, který producenty dokonale uspokojoval. Spolupráci s Ryanem Reynoldsem z Free Guy si po roce zopakoval, je to sice úkrok stranou, ale ve výsledku neurazí. Klučina z neúplné rodiny objeví své starší já z budoucnosti. Tihle dva musejí zastavit všehoschopnou vědátorku, která chce za pomocí cestování časem ovládnout svět. S tím ale budou potřebovat pomoc od jejich (společného) otce, za kterým se ale musejí vydat zase do jiného roku. Během toho vykrademe mnohé ze sci-fi klasik, místy se pobavíme, místy dojmeme, ale ve výsledku zjistíme, že je to látka, ke které se sotva někdy vrátíme. Reynolds si znovu užívá rošťácké škleby a připitomělé vtipy, docela fajn jsou i vedlejší postavy, snad jen Catherine Keener doplatila na to, že je její postava prostě mizerně napsaná. Furt se něco děje, ale zoufale neobjevné triky se jednou prostě zají, evidentně to celé na papíře vypadalo o poznání dobrodružněji a epičtěji. Počáteční osmdesátkový nádech brzy vyprchal. Finále jsem už moc nevnímal. Prostě Netflix a jeho standard. ()

Chrustyn

Příjemná, nenáročná a atmosférou mírně nostalgická zábava. Levy není úplně dobrý režisér ale překvapivě dobře navozuje atmosféru filmů jako E.T. nebo Starman. Na netflixovskou produkci překvapivě svěží a ani ukecany Reynolds zde nevadí. Jako třešnička potěší slušně zvládnuté akční scény a svižné tempo. ()

Fr

„TY JSI JÁ…“   Pro rodiče s dětmi…(?). Nevím teda jak starý ty děti maj bejt, ale musej bejt hloubavější (aby vocenili vysvětlování - třebas fixního času). Rozhodně nic pro hyperaktivního spratka, kterej by čekal jednoduchou akční, hláškující jízdu. Takže vlastně ani pro mě… Pro blbečka mýho typu, tady prostě není zhola nic! Snad jen to, že Ryan nehraje tu svoji typickou postavu. Akce taky asi stála pár peněz, ale ničím neohromí. Stejně jako (trapná) záporačka. Ovšem má to hodně rodinnejch myšlenek…       /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nikdy jsem neviděl „Návrat do budoucnosti“. 2.) Často posílám sám sebe spát (vobčas taky doprdele, ale to už je asi jiná pohádka…).   ///  Thx za titule „Barbora Vrbová“.   PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  **  NAPĚTÍ  ne ()

• V čase 01:24:00 pronese 12letý Adam (Walker Scobell) slova „superhero landing“. Přesně tato stejná slova pronesl i Ryan Reynolds (který zde hraje dospělého Adama) ve snímku Deadpool z roku 2016. (Mytopyr)

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

08.07.2023

Nestačily vám multiverzní hrátky ve snímcích Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství a Flash? Pak se nemusíte obávat, Hollywood v tomhle směru rozhodně nehodlá zatím ubírat a tak nás už brzy čeká… (viac)

Seriálový Percy Jackson našel představitele

Seriálový Percy Jackson našel představitele

12.04.2022

Streamovací služba Disney+ našla svého Percyho Jacksona. V chystané seriálové adaptace populární knižní young adult série tak hlavní roli ztvární herec Walker Scobell, jenž má za sebou čerstvě… (viac)